8 powodów, dla których kochamy wesołe miasteczka

Zbliża się lato, czyli sezon na wypady do parków rozrywki. Każde dziecko kocha wesołe miasteczka , to oczywiste. Jednak uwielbiają je również dorośli. Za co?

Pora zapomnieć o smutnym widoku rozpadających się karuzeli, które nie spełniają norm bezpieczeństwa. Teraz Polska będzie ściągać turystów z całej Europy, gdyż możemy pochwalić się całkowicie wyremontowanymi oraz nowymi obiektami na światowym poziomie. Jednym z najbardziej renomowanych (i najstarszym w kraju) jest śląska atrakcja numer jeden - Legendia - kompletnie  zmodernizowany park tematyczny, który przez lata znaliśmy jako Śląskie Wesołe Miasteczko. Na jego atrakcjach wychowały się pokolenia Polaków.  Od 2017 roku Legendia oferuje doskonałą rozrywkę, którą nie sposób się znudzić, nawet gdy okres dzieciństwa mamy już dawno za sobą.

Niezapomniane wrażenia dla dzieci

Reklama

Nie przez przypadek mówimy, że czujemy się jak dziecko w wesołym miasteczku. Moc atrakcji, skoki adrenaliny i radosny klimat dosłownie odejmują nam lat. Nawet szacowna pani prezes delektując się jazdą rollercoasterem znów będzie małą dziewczynką, która piszczy, gdy wagoniki osiągają zawrotną prędkość. Najlepsze jest to, że do parków rozrywki można  wybrać się całą rodziną. Dziecko w każdym wieku i będzie się doskonale bawić, a i starsi nie będą znudzeni. Atrakcje przygotowane są zarówno pod najmłodsze, jak i starsze dzieci, a nawet dorosłych. Współczesne parki tematyczne to nie tylko rozrywka, ale i elementy edukacyjne. Na przykład w śląskiej Legendii zwiedzający mogą udać się do Korony Ziemi, czyli multimedialnej wystawy, która staje się ciekawą podróżą po najwyższych szczytach globu.

Skok adrenaliny

Wesołe miasteczko jest również rajem dla osób uzależnionych od adrenaliny. Wrażenia na największych rollercoasterach można porównać do tych, które przeżywamy na bungee. Kolejka porusza się z prędkością około 100 km/h, a pasażerowie momentami jadą do góry nogami. Największy rollercoaster w Polsce znajduje się w Legendii. W czasie szalonej przejażdżki Lech Coasterem, pasażerowie osiągają przeciążenia, jak w czasie lotu samolotem F16! Nie na darmo to właśnie Lech Coaster, największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymał nagrodę w kategorii Best New Coasters 2017.

Dragon Wrestling Tournament  pokochają ci, którzy nie boją się zawrotów głowy! Urządzenia porządnie obraca - siedząc na nim, pasażerowie wirują podobnie jak w bębnie pralki. Do krainy młodzieńczych, beztroskich lat przeniosą nas urokliwe  filiżanki Tea Cups, dostarczający niezłych wrażeń bujany statek Magical Lake Expedition lub retro samochodziki Magical Postal Service czy kolejka elektryczna Circus Train.

Sposób na spędzenie całego dnia

Na weekend przyjeżdża mały bratanek albo przyjaciółka z gromadką dzieci? W takim razie trzeba zadbać o to, by się nie nudzili. Idealnym planem na zajęcie dzieciom całego dnia jest właśnie wypad do wesołego miasteczka. W ten sposób nie musimy martwić się o różnorodne atrakcje, a mamy pewność, że najmłodsi będą zadowoleni z wizyty.

Śmiech do rozpuku

Wesołe miasteczko kochamy nie tylko za dostarczanie nam mocnych wrażeń, ale również za rozrywkę, która wywołuje śmiech do łez. Świat do góry nogami, beczka śmiechu czy gabinet luster stanowią doskonałą zabawę nie tylko dla dzieci. To miejsce jest jak najbardziej odpowiednie również dla wygłupów dorosłych.

Kraina z bajki

Najbardziej cieszą te miejsca, które mają spójną stylistykę, czyli na przykład wystrój parku zainspirowany bajkami. Na Malcie można zwiedzić Popeye Village, czyli miasteczko inspirowane kreskówką o słynnym marynarzu, który po zjedzeniu puszki szpinaku zyskiwał nadludzką moc. W Kalifornii koniecznie trzeba wpaść do Disneylandu, a na Śląsku największą atrakcją jest Legendia - park rozrywki inspirowany polskimi i światowymi legendami. Znajduje się tu na przykład wybudowany w słowiańskim stylu zamek i rollercoaster dedykowany władcy Polan - Lechowi.

Świat z lotu ptaka

Miłośnicy tarasów widokowych nie będą zawiedzeni. Diabelski młyn gwarantuje niesamowitą panoramę. Warto zrobić parę zdjęć, by móc później przeanalizować topografię miasta, szczególnie jeśli mieszkamy w okolicy. Taka atrakcja sprawdza się przede wszystkim w lunaparkach, które znajdują się przy większych aglomeracjach, a przy tym wokół jest dużo zieleni, parki i jeziora. Siedząc w gondoli Legendia Flower, możemy podziwiać urokliwy pejzaż Chorzowa i okolic.

Tanio

Jeśli chcemy cudownie spędzić dzień z rodziną i nie wydać fortuny, to park rozrywki jest doskonałym rozwiązaniem. Wiele z nich oferuje dla swoich gości bilety sezonowe, które są tańsze niż jednorazowe wejściówki. Na przykład w Legendii bilet na cały sezon można kupić za nieco ponad 100 zł. Ważny jest w miesiącach letnich i upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji. Wpadać można nawet każdego dnia! Z kolei bilet jednorazowy dla dzieci poniżej trzeciego roku życia zazwyczaj kosztuje symboliczną złotówkę. Parki najczęściej oferują również zniżki dla studentów, niepełnosprawnych, seniorów i kobiet w ciąży. Mniej zapłaci też grupa, a nawet już trzyosobowa rodzina z jednym dzieckiem.

Koniecznie trzeba choć raz tego lata wybrać się do lunaparku, by przekonać się, że ma do zaoferowania znacznie więcej niż to, co pamiętamy z okresu własnego dzieciństwa. A być może po jednej wizycie skusimy się na bilet sezonowy?

Materiał powstał przy współpracy z Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje