Reklama

Aleksander Kwaśniewski o pałacu Buckingham i rozmowie z królową Elżbietą II

Aleksander Kwaśniewski był gościem Michała Pola w programie Hejt Park w serwisie YouTube. Podczas rozmowy zdradził kulisy swojego pobytu w pałacu Buckingham. Podczas jednej z kolacji zapytał królową Elżbietę, które z jej dzieci jest do niej najbardziej podobne. Co odpowiedziała monarchini?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w pałacu Buckingham

Podczas prezydentury Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy byli gośćmi królowej Elżbiety II. Spędzili dwie nocy w pałacu Buckingham, podczas których brali udział w szeregu oficjalnych spotkań. Były prezydent podczas rozmowy z Michałek Polem w ramach programu na żywo w serwisie YouTube wrócił wspomnieniami do tamtego okresu. Aleksander Kwaśniewski wspomina o wielu godzinach rozmów, które odbył z brytyjską monarchinią. Prezydent zwrócił między innymi uwagę, że Elżbieta II lubiła żartować, a miała typowe, angielskie poczucie humoru.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz zadała szyku. Taka stylizacja to u niej nowość

Reklama

Aleksander Kwaśniewski zapytał królową Elżbietę II o jej dzieci

Podczas pobytu w pałacu Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy mieli okazję poznać wszystkie dzieci królowej Elżbiety: obecnego króla Karola III, księżniczkę Annę, księcia Andrzeja oraz najmłodszego z rodzeństwa - księcia Edwarda. 

Były prezydent wspomina, że podczas jednej z kolacji, ośmielony długimi godzinami, które spędził na rozmowach z królową, postanowił zadać jej pytanie o prywatne życie. Ubierając swoją myśl w wiele uprzejmych słów, zapytał, które z dzieci, jest w jej opinii najbardziej do niej podobne. Na co brytyjska monarchini odpowiedziała: “żadne".

Psy opanowały pałac Buckingham

Królowa Elżbieta II znana była ze swej miłości do psów rasy corgi. Podczas wizyty Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w pałacu Buckingham było ich tam szczególnie dużo, bo po śmierci królowej-matki Elżbieta II adoptowała także jej psy. W efekcie, jak wspomina prezydent, idąc korytarzem, należało uważać, by nie nadepnąć leżących tam, często pulchnych i starych psów, które pałacowe przejścia i komnaty traktowały jak swoje królestwo.

Zobacz również: Kwaśniewski dostał to pytanie od Prokopa. Nie było mu do śmiechu: "To zwyczajne chamstwo"

Aleksander Kwaśniewski o kobietach w polityce

Oprócz wątków związanych z królową Elżbietą II Aleksander Kwaśniewski komentował także aktualne wydarzenia, odniósł się do polskiej sceny politycznej. Były prezydent zauważył, że w polityce jest obecnie wiele młodych kobiet, które jego zdaniem warto obserwować. Aleksander Kwaśniewski wyraził opinię, że są to polityczki pełne pasji i przekonań do haseł, które głoszą. Jego zdaniem są one przyszłością polskiej polityki - był prezydent wróży im wielką karierę.

Zobacz również: Joanna Racewicz w kwiatowym total looku. Od stylizacji ciężko oderwać wzrok

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy