Reklama

Reklama

Anton Johansen przeraża przepowiednią! Będzie wojna?!

Krzysztof Jackowski to najsłynniejszy polski jasnowidz. Od lat raczy on swoimi wizjami wiernych fanów, którzy wierzą w jego przepowiednie. Jednak są także inni prorocy, którzy swoimi widzeniami dzielą się z całym światem. Do tego grona należy Szwed Anton Johansen, który przeraził swoją wizją!

Najsłynniejsi jasnowidze świata

 Krzysztof Jackowski to jeden z jasnowidzów, jakich pełno na całym świecie. Przepowiadają oni najbliższe i dalsze wydarzenia, które wpłyną na losy świata. 

Oczywiście najbardziej znanym jasnowidzem był Nostradamus - francuski okultysta, mistyk, którego wizje do dziś sprawdzane są z niezwykłą pieczołowitością przez osoby, które wierzą w jego słowa. 

Mówi się, że to właśnie on przewidział wiele zdarzeń, które miały miejsce w historii i przypisuje mu się przepowiednię dotyczącą zamachu na World Trade Center 11 września 2001 roku.

Prym wśród wizjonerów wiodą także Mitar Tarabić, Baba Wanga, czy Jeane Dixon. 

Najsłynniejsze przepowiednie

Na kartach historii zapisało się wielu wieszczy, którzy swoimi przepowiedniami od wieków straszyli ludzi. Niestety większość nie przedstawiała zbyt optymistycznie przyszłości świata. 

Są przepowiednie, które zyskały spory rozgłos i do dziś sporo mówi się o nich na całym świecie. Baba Wanga, czyli bułgarska, niewidoma mistyczka zasłynęła swoimi przepowiedniami, zwłaszcza tymi, które dotyczą końca świata. 

Jak twierdziła wizjonerka koniec świata miał rozpocząć się już w 2020 roku. Będzie to proces powolny, a rozpocznie się od kryzysu ekonomicznego. Patrząc na sytuację, jaką wywołała pandemia koronawirusa, trudno nie zastanawiać się nad prawdziwością słów Baby Wangi. 

Reklama

Kontrowersje budzi także Ojciec Pio i jego przepowiednie. Włoski duchowny, który szerzej znany jest jako stygmatyk, także miał widzenia odnośnie losów świata. 

Przewidział on ponoć, że to Polak, Karol Wojtyła, zostanie papieżem. Ojciec Pio również przepowiedział koniec świata, który przyjdzie wraz z III wojną światową. Wojnie mają towarzyszyć katastrofy naturalne, a zakończeniem tej tragedii ma być zejście aniołów, którzy zaprowadzą spokój. Tak zdaniem duchownego skończy się świat, który obecnie znamy. 

O końcu świata mówili już starożytni prorocy, w tym Makeda, czyli królowa Saby. Miała ona przewidzieć narodziny Jezusa i postać Napoleona. Jej wizja końca świata wiąże się z rozwojem naukowym. To jej zdaniem ma przynieść zagładę. Wpłynie to na ocieplenie klimatu, a co za tym idzie - katastrofy naturalne, przeludnienie i w końcu wojny. 

Kim jest skandynawski jasnowidz - Anton Johansen?

Popularnością zaczęła się także cieszyć pewna przepowiednia Szweda, Antona Johansena. Jest on uznany za największego wizjonera Skandynawii. Przyszedł na świat 24 maja 1858 roku w Stensele i zajmował się przez większość życia rybołówstwem.

Był także geometrystą i sporządzał mapy północnej Norwegii. Wizje miewał od dziecka, ale nie chciał dzielić się nimi z innymi, bo bał się społecznego odrzucenia. 

Jednak, gdy jedno z jego widzeń sprawdziło się, postanowił przerwać milczenie. Jasnowidzowi przypisuje się przepowiedzenie zatonięcie Titanica, czy wielkie trzęsienie ziemi w San Francisco. 

Okazuje się, że wielki skandynawski wróż miał wizje dotyczące 2027 roku. Nasza bliska przyszłość może okazać się tragiczna. 

Zdaniem Antona Johansena, to właśnie wtedy wybuchnie III wojna światowa, w której śmierć poniesie aż 1/4 ludzkości na całym świecie. 

W przepowiedni Szweda nie zabrakło także i przyszłości Polski. Podczas wojny nasz kraj zdaniem Antona ma połączyć się w federacji z Czechami, Ukrainą, Węgrami i Ruminią. 

Przepowiednie odnośnie III wojny światowej pojawiają się także u innych wieszczów, a to wszystko za sprawą długo trwającego już pokoju na świecie. 

Czy faktycznie możemy spodziewać się spełnienia tak makabrycznej wizji najbliższej przyszłości?

Dlaczego ludzie wierzą w przepowiednie?

Rozwój technologiczny i ciągłe pogłębianie rożnych dziedzin nauki sprawiły, że ludzie opierają się w dużej mierze na tym, co jest zbadane i ufają faktom naukowym. 

Jednak od wieków jest w człowieku nieodparta chęć poznania przyszłości, a żadne naukowe narzędzia jeszcze nie są w stanie tego zagwarantować ciekawskim. 

Wiara w przepowiednie, zjawiska nadprzyrodzone bierze się często z wierzeń ludowych i tradycji, które mimo wpływu chrześcijaństwa, przetrwały. Niekiedy w ludziach jest naturalny strach przed tym, co nieznane. 

Przepowiednie, chociaż niekiedy najbardziej mroczne, nakreślają naszą przyszłość, co dla wielu jest istotne. 

Chociaż wielokrotnie w dziejach historii przepowiednie nie sprawdzały się, a ich zazwyczaj ogólna forma pozwala interpretować je na wiele sposobów, wciąż znajdują się tacy, którzy mocno wierzą w prawdziwość słów wizjonerów. 

Nie przekonują ich nawet badania naukowe, jak chociażby te Richarda Wiseman i Donalda Westa w opracowaniu "An experimental test of psychic detection", gdzie opisali oni swoje badania nad zjawiskiem jasnowidzenia.
W wyniku przeprowadzonych eksperymentów wyszło na jaw, że grupa studentów zatrudnionych do badań, ma taką samą skuteczność w przepowiadaniu przyszłości, jak grupa jasnowidzów. 

Biuro Koordynacji Służby Kryminalnej przeanalizowało kilkaset przypadków, w których policjanci sprawdzali informacje pochodzące od jasnowidzów. Wówczas stało się jasne, że skuteczność jasnowidzów wynosi tyle, co błąd statystyczny.  

***
Zobacz również: 

Krzysztof Jackowski przekazał fatalne wieści! Podał datę, kiedy stanie się najgorsze!  

Przepowiednia Nostradamusa

Waleria Sikorzyna: Krawcowa, która widziała więcej

***Zobacz także***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje