Reklama

Reklama

Beskid Niski - turystyczny górski raj

Chętnie doradzają, gdzie pójść na wycieczkę,  opowiadają niezwykłe historie i o samym regionie, i o ludziach, którzy go zamieszkiwali (lub nadal zamieszkują). 

Reklama

Specjalnie dla najmłodszych wczasowiczów niemal w każdym gospodarstwie agroturystycznym jest minizoo, w którym można pogłaskać i nakarmić nie tylko kicającego po trawie królika, ale i świnki wietnamskie, owieczki czy wszędobylskie i niemal niemożliwe do upilnowania kozy. Jednak największą atrakcją są koniki huculskie. Najsławniejsza w okolicy jest stadnina w Regietowie. 

Te małe i dzielne koniki kiedyś pracowały w polu i były głównym "środkiem transportu" na górskich ścieżkach. Teraz "grywają" w filmach (najbardziej znany to "Ogniem i mieczem", ale pojawiły się też w serialu "Na dobre i na złe") i wożą gości. 

Najwięcej chętnych jest do przejażdżek saniami lub wozem, ale jeśli ktoś zdecyduje się jechać wierzchem, może przeżyć niezwykłą przygodę. Dzikie sarny i jelenie zapach koników uznają za swojski i zdarza się, że pozwalają do siebie podjechać na kilkanaście metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje