Reklama

Reklama

Bliźniaczki miały zrośniętą głowę. Tak wyglądają po latach

Erin i Abby Denaley urodziły się w lipcu 2016 r. w Filadelfii. Dziewczynki były zrośnięte czaszkami, jednak gdy miały 10 miesięcy, lekarzom udało się je rozdzielić. Jak wyglądają dzisiaj i czy dalej muszą walczyć o sprawność?

W styczniu 2016 roku małżeństwo Heather i Riley Delaney dowiedziało się, że bliźnięta, z którymi kobieta jest w ciąży, są zrośnięte czaszkami. Dziewczynki przyszły na świat 24 lipca 2016 roku, w 30 tygodniu ciąży. Okazuje się, że przypadek Erin i Abbey, sióstr syjamskich, był niezwykle rzadki, jednak lekarze podjęli się ich operacyjnego rozdzielenia.

Zostały rozdzielone, gdy miały 10 miesięcy

Po serii skomplikowanych operacji przygotowujących zostały finalnie rozdzielone, gdy miały 10 miesięcy. Choć operacja ta należała do niezwykle rzadkich i trudnych, przebiegła pomyślnie, jednak ich stan był na tyle ciężki, że ze szpitala mogły wyjść dopiero w listopadzie 2017 roku, po 485 dniach od urodzenia.

Reklama

Początkowo lekarze nie dawali pewności, że przypadek ten zakończy się dobrze, jednak Heather Riley, matka bliźniaczek chce dzielić się historią swoich córek, by pokazać, że cuda istnieją. Jeszcze w trakcie ciąży szukała innych osób, które miały podobne przejścia, jednak nie udało jej się nikogo znaleźć.

Dziewczynki mają już sześć lat. Jak wyglądają?

Rodzice bliźniaczek od lat prowadzą media społecznościowe, w których pokazują, jak wygląda codzienność ich pociech po operacji. Dziewczynki cały czas mają zajęcia z fizjoterapeutami i rehabilitantami, którzy pomagają im w nauce chodzenia i mówienia. Rodzice podzielili się informacją, że Erin i Abby czynią postępy i potrafią postawić już kilka samodzielnych kroków.

24 lipca dziewczynki skończą sześć lat. Przy tej okazji ich mama wspomina, jak ich rodziny zmieniło się przez ten czas, który nie był dla nich łatwy. 

Podkreśla, że życie z niepełnosprawnymi dziećmi nie jest zawsze łatwe, ale z pewnością jest warte poświęceń.

***

Zobacz również:

Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

Podlej drożdżami, a efekty cię zaskoczą! Trik nie tylko na storczyki

Nie tylko 13. i 14. emerytura. Oto wszystkie ulgi dla seniorów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bliźnięta syjamskie | erin i abby delaney | dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy