Reklama

Reklama

Chcesz podnieść jakość życia seksualnego? Noś odpowiednie buty

Badanie, którego wyniki ukazały się na łamach czasopisma "Translational Andrology and Urology" dowodzą, że w przypadku kobiet rodzaj obuwia, jakie noszą wpływa na jakość ich życia seksualnego. Według uczonych chodzenie w butach na około pięciocentymetrowym obcasie pomaga utrzymać w dobrej kondycji mięśnie dna miednicy.

Jakość życia seksualnego zależy od mięśni dna miednicy

Wpływ na jakość życia seksualnego ma wiele czynników. Permanentny stres, niedobory snu, niezdrowa dieta i brak ruchu skutecznie obniżają libido i przyczyniają się do problemów w sypialni. Zadbanie o zdrowy styl życia to jednak nie wszystko - w przypadku kobiet bardzo istotną rolę odgrywają mięśnie dna miednicy, które warto trenować, by zwiększyć odczuwanie przyjemności podczas współżycia. 

Mięśnie miednicy stanowią strukturę, która wraz z więzadłami i powięzią tworzy podporę dla organów wewnętrznych. Zdrowe mięśnie dna miednicy charakteryzują się dużą siłą i elastycznością. Ich prawidłowe napięcie, elastyczność i ukrwienie wpływa na intensywniejsze doświadczanie przyjemności podczas współżycia. 

Reklama

Ćwiczyć te mięśnie można na różne sposoby. Dość nieoczywistą metodę zaproponowali właśnie naukowcy z Chin. Doszli oni do wniosku, że istotną rolę odgrywają właściwie dobrane buty. Zespół badaczy z Fudan University w Szanghaju dokonał analizy z udziałem 1263 kobiet, które zostały zapytane o jakość życia intymnego oraz noszone na co dzień obuwie. 

Chcesz podnieść jakość życia seksualnego? Noś odpowiednie buty

Jak się okazało, kluczowe znaczenie miała wysokość obcasa. Panie, które spędzały kilka godzin dziennie w butach na około pięciocentymetrowym obcasie, deklarowały częstsze osiąganie orgazmu podczas stosunku niż te, które wybierały obuwie z płaską podeszwą. 

Rozczarują się jednak miłośniczki bardzo wysokich obcasów - zależności tej nie odnotowano bowiem w przypadku czółenek na kilkunastocentymetrowej szpilce. Pamiętać należy także o tym, że noszenie butów na zbyt wysokim obcasie powiązane jest ze zwiększonym ryzykiem kontuzji i zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Jaki obcas wybrać, by czerpać większość przyjemność podczas współżycia?

Uczeni wyjaśniają, że chodzenie w butach na pięciocentymetrowym obcasie sprawia, że podczas poruszania się mięśnie dna miednicy wielokrotnie się kurczą, co korzystnie wpływa na ich kondycję. Wybieranie takiego obuwia ma jeszcze jedną ważną zaletę - wzmocnienie mięśni dna miednicy, które podtrzymują pęcherz, zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z nietrzymaniem moczu. 

"Problemy z tą grupą mięśni mogą prowadzić do dysfunkcji seksualnych, a także nietrzymania moczu i dolegliwości bólowych. Rezultaty naszej analizy pokazują, że noszenie odpowiedniego obuwia może pomóc kobietom w trenowaniu tych mięśni" - komentują autorzy badania, którego wyniki ukazały się właśnie na łamach czasopisma "Translational Andrology and Urology".

***
Przeczytaj również: 

Rekord! Rzeźba Magdaleny Abakanowicz sprzedana za 11 mln złotych

Polskie gwiazdy zaliczyły poważną halloweenową wpadkę

Wzburzona Maryla Rodowicz opowiada o byłym mężu! Nie hamowała się

Zobacz również: 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: udane życie seksualne | życie intymne | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL