Reklama

Czy w gąszczu kresek dojrzysz Jezusa? Podobno tylko 1 proc. z nas widzi go od razu

Patrzysz i nic nie widzisz? To normalne. W gąszczu kresek ukryty jest wizerunek Jezusa. Dla osób, które mają problemy z dostrzeżeniem go i jedynym, co, patrząc na ten obrazek, czują, są zawroty głowy i ból oczu, radą jest cofnięcie się o krok od ekranu i zmrużenie oczu. Lepiej? Utarło się, że tylko 1% ludzi jest w stanie zobaczyć tu Jezusa. Jednak uczeni twierdzą, że ukryty obraz mogą zobaczyć wszyscy.

Iluzja optyczna opiera się na związku między naszymi oczami a mózgiem. To, że niektórzy ludzie zauważają obraz w takiej iluzji szybciej niż inni, to efekt "oszukiwania" mózgu i korzystania ze "skrótów".

Kiedy na coś patrzysz, tym, co naprawdę widzisz, jest światło, które się od tego odbiło. To światło "weszło" do twojego oka, a ono przekształciło to światło w impulsy elektryczne, które z kolei twój mózg przekształca w ostateczny obraz. Ten proces trwa około jednej dziesiątej sekundy.

Złudzenia optyczne są również częścią badań psychoanalitycznych, ponieważ rzucają trochę światła na twój iloraz inteligencji (IQ). Zdrowy ludzki mózg może patrzeć na rzeczy lub obrazy na różne sposoby, tworząc tym samym percepcję odpowiednią do sposobu patrzenia. 

Reklama

Jak to jest u ciebie? Udało się zobaczyć Go od razu? Jeśli nie, pomóc może zamknięcie oczu i ponowienie próby. Jeśli i to nie pomoże, to odsunięcie się od ekranu powinno już dać pożądany efekt. 

Zobacz też: Numerologia: co oznaczają liczby mistrzowskie i jak je obliczyć?

***

Sprawdź też inną iluzję optyczną z Jezusem. W tej chodzi i patrzenie przez 30 sekund patrzeć w serduszka pośrodku grafiki. Bez mrugania! Po tym czasie odwrócić wzrok i szybko zamrugać. Co ukaże się naszym oczom? Sprawdź. 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iluzja optyczna | psychozabawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy