Reklama

Reklama

Dawid Polak: Za mówienie o szczepionkach grożono mi śmiercią

Dawid Polak, biotechnolog, zdobył w mediach społecznościowych zaskakującą popularność. Dziś jego posty stają się viralami, a gwiazdy z chęcią cytują jego słowa. Na swoim profilu biotech.geek porusza tematy związane z koronawirusem oraz szczepieniami i stara się oswajać ludzi z pandemią. W rozmowie z nami wyjaśnia ile jeszcze potrwa pandemia, jak działa szczepionka i dlaczego antyszczepionkowcy życzyli mu śmierci.

Karolina Iwaniuk: Biotechnolog, który stał się influencerem. Można tak o tobie powiedzieć?

Reklama

Dawid Polak: - Myślę, że poniekąd tak, bo mam pewien wpływ na ludzi, na to co robią, a nawet na zmianę ich złych nawyków. Kiedy mówię o badaniach okresowych, które powinno się wykonywać, czy o szczepionkach lub koronawirusie,  widzę, że ludzie naprawdę zmieniają swoje zdanie. Po nagłośnieniu profilaktyki raka piersi, wiele kobiet napisało do mnie, że dzięki wpisom na moim koncie postanowiły wykonać badanie. To niezwykle budujące. 

Czy bycie influencerem uważasz za coś pozytywnego? 

- Raczej tak, chociaż  to słowo ma jakiś pejoratywny wydźwięk. Mowa tu o osobie, która ma wpływ na innych ludzi, a jaki ten wpływ jest to już zależy od nas. Nie da się ukryć, że tych treści edukacyjnych u mnie na profilu w mediach społecznościowych znajdziemy sporo. 

Wszedłeś w media społecznościowe ze sporym bagażem doświadczeń, z ogromną wiedzą na temat biotechnologii. Dlaczego wybrałeś akurat tę dziedzinę nauki? 

- Wszystko zaczęło się na studiach. Wybrałem biotechnologię, jestem w trakcie doktoratu i ta nauka zawsze przewijała się przez moje życie. Jeżeli chodzi o same media społecznościowe,  mój profil początkowo nie był nastawiony na treści naukowe. Mniej więcej rok temu zauważyłem, że potrzebna  rzetelna wiedza dotycząca  pandemii i wirusów. Tak samo jak prostowanie pseudonaukowych wypowiedzi, które zaczęły zalewać media z prawdziwą nauką. 

Dowiedz się więcej na temat: Dawid Polak | biotechnologia | koronawirus | pandemia | Covid-19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje