Reklama

Reklama

Dziewczyna o złotych nogach

Powrót do normalności

W 2015 roku, Wasser po raz pierwszy wystąpiła w sesji zdjęciowej do katalogu z odzieżą sportową. Bała się, czy zdjęcia znajdą dobry odbiór, czy da sobie radę, ale fotograf pokazał protezę, jako coś pozytywnego, czego nie należy wstydzić się przed ludźmi. W kampanii dla marki modowej Kenneth Cole jej fotografie były w całym Nowym Jorku. Osoby używające protez robiły sobie z nią selfie. Ludzie zaczepiali ją na ulicy i gratulowali odwagi.

Reklama

To doświadczenie dało jej siłę do akceptacji siebie. Przestała ukrywać protezę i zaczęła uważać, że dobrze w niej wygląda. Jak wojownik. Wiele przeszła, ale wyszła z tego obronną ręką i nie ma nic do ukrycia. Teraz ma siłę i chce inspirować ludzie, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy wróciła do modelingu, znowu poczuła się jak milion dolarów.

W 2018 roku modelka zdecydowała się na amputację drugiej nogi, gdyż była dla niej powodem nieustannego bólu. Po zabiegu i rehabilitacji wróciła do pracy. W przyszłości planuje wziąć udział w maratonie i założyć rodzinę.

  

Co to jest zespół wstrząsu toksycznego?

Zespół wstrząsu toksycznego (TSS), to ostre, zagrażające życiu zatrucie, powodujące uszkodzenie i zaburzenie pracy narządów wewnętrznych oraz spadek ciśnienia krwi. Powstaje w wyniku toksyny TSST1 wytwarzanej przez gronkowca złocistego. Szacuje się, że występuje u 1 na 100 tys. osób, ale nawet w 50 proc. przypadków prowadzi do śmierci. 

Przeciętna kobieta stosuje 16 tys. tamponów w ciągu życia. Używając tamponów należy je wymieniać co 4-8 godzin. W razie pojawienia się symptomów takich jak dezorientacja, biegunka, ból głowy, gorączka lub dreszcze oraz czerwona wysypka na skórze, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

***
Zobacz więcej!

Dowiedz się więcej na temat: Monika Pietrasińska | amputacja nogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje