Reklama

Reklama

Intuicja - twoja mocna strona

Skąd wiadomo, że intuicja działa?

Reklama

- Ja to widzę, obserwując osoby, z którymi pracuję. Jedna z moich klientek w czasie terapii "wyprostowała" pewne problemy i zaczęła słuchać snów. To nie były wizje czy proroctwa, ale obrazy, które mówiły, gdzie jest w życiu, kto ją wspiera, jakie wyzwania są przed nią. Tak mówiła do niej intuicja. W efekcie zaczęła podejmować decyzje dotyczące ważnych relacji, wprowadzać zmiany w życiu.  

Dokąd może nas prowadzić ten głos, kiedy już go usłyszymy?

Myślę, że do pełniejszego życia. Nie możemy  dokładnie wiedzieć dokąd, bo nasze postrzeganie świata jest ograniczone. To trochę jak z rodzicem, który prowadzi dziecko. Dziecko nie wie, w którą stronę idzie. Ale  jeśli ufa i jest zaciekawione, da się prowadzić i będzie  się rozwijało. Z tym, że każde dziecko rozwija się inaczej. Podobnie w kontakcie z intuicją każdy z nas ma swoją drogę i swój potencjał.

W jaki sposób intuicja mówi do ciebie

1. Masz intuicję emocjonalną

Jesteś uczuciowa, empatyczna, inni uważają cię za nadwrażliwca. Sygnały od intuicji dostajesz najczęściej za pośrednictwem emocji. Zdarza ci się przeżywać intensywne, niewyjaśnione uczucia: smutek towarzyszy jakiejś decyzji, radość pojawia się w neutralnej sytuacji.

Staraj się rozpoznawać swoje emocje. Odróżnić je od tych, którymi się "zaraziłaś". Odczucia, które możesz brać za sygnały intuicji, mogą pochodzić z otoczenia, od innych ludzi. Pamiętaj, że jesteś na nie bardzo wrażliwa i nie przyjmuj bezkrytycznie.

2. Masz intuicję mentalną

Jesteś dociekliwa, widzisz związki przyczynowo-skutkowe tam, gdzie inni mówią o przypadku. Dla decyzji szukasz logicznego uzasadnienia. Intuicję traktujesz jako mądrość, która płynie z wcześniejszych doświadczeń. Tych, które umysł przechowuje "w archiwum" i w chwili przebłysku daje ci do nich dostęp. Gdy masz jakieś wątpliwości, bierzesz je pod uwagę, ważysz na równi z racjonalnymi argumentami.

Uważaj na schematy myślowe. Takie myślenie może cię czasami zwodzić. Podejmujesz decyzję np. o tym, żeby wykonać jakąś pracę samodzielnie, zamiast powierzyć ją mężowi. Sądzisz, że tak podpowiada intuicja, tymczasem wpadasz w schemat Zosi samosi, która nie chce niczego wypuścić z rąk.

3. Masz intuicję fizyczną, kinetyczną

Twoje ciało jest bardzo wyczulone, reaguje na okoliczności,  w których się znalazłaś. Ten rodzaj wrażliwości mają ludzie, którzy pracują z ciałem, np. aktorzy, sportowcy, często też świadome ciała kobiety. Informacje od swojej intuicji odbierasz za pośrednictwem zmysłów. Zdarza ci się dosłownie drętwieć ze strachu albo płakać z radości, choć pozornie nie ma powodów.

Zastanów się, czy to nie jest dawny problem. Nagłe czucie chłodu, napięcie albo ból nie muszą pochodzić od intuicji. W podobny sposób może też alarmować cię podświadomość, że znalazłaś się w sytuacji, w której kiedyś miałaś poważny problem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje