Reklama

Reklama

Jak wygląda kobiecy orgazm - 15 zdjęć

Litewski fotograf polskiego pochodzenia, Albert Pocej, postanowił uwiecznić kobiety w momencie uniesienia – bez udawania, bez upiększania, pokazać orgazm taki, jaki jest naprawdę.

"Ta seria zdjęć to moje osobiste wyzwanie - chciałem uchwycić moment, kiedy kobieta osiąga szczyt fizycznej przyjemności" - mówi autor.

Pomysł na ten eksperyment przyszedł do niego we śnie. Albert obudził się i po prostu poczuł, że musi to zrobić. Z początku wydawało się to nie do zrealizowania, ponieważ znalezienie modelek było bardzo trudne. Fotograf pisał do wszystkich znajomych kobiet, bez wyjątku. Odpowiedzi były dwie: "Brakuje mi na to odwagi" albo cisza, która też była znacząca.

Kiedy w końcu znalazł 20 chętnych do wzięcia udział w projekcie, 5 z nich zrezygnowało, kiedy się dowiedziały, że fotograf oczekuje, że nie będą udawały, że ich orgazmy będą prawdziwe. W efekcie zostało 15 odważnych modelek.

Reklama

Wszystkie kobiety na zdjęciach przeżyły szczytowanie podczas sesji. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, Albert Pocej wykorzystał tzw. technikę poklatkową, która wyzwalała migawkę w odstępach co sekundę. Dzięki temu nie musiał być obecny w trakcie zdjęć, a to pozwoliło z kolei na odprężenie się biorących udział w sesji modelek.

"Nie chciałem, żeby ten projekt był banałem, nie chciałem żadnego grania - tylko prawdziwe uczucie. Każdy człowiek jest inny, tak samo jak każdy orgazm. Nie chciałem ich upiększać. Chciałem, żeby ludzie, którzy zobaczą te zdjęcia, chwilę się zastanowili."

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy