Reklama

Reklama

Jakie zwierzę przypomina znanego aktora?

Tajemnice wydr  

Reklama

Są urocze, zabawne, ale i bardzo sprytne. Wyławiają skorupiaki z wody, kładą je sobie na brzuchu i przy pomocy kamienia rozbijają, by dostać się do smakowitego kąska znajdującego się wewnątrz. W okolicy pachy maja kieszeń, gdzie mogą przechowywać jedzenie na później.    

Mamy wydry są opiekuńcze i zaradne. Małe trzymają na brzuchu, pływając na plecach, lub noszą w zębach. Kiedy idą polować, owijają maluchy w wodorosty, żeby im nie odpłynęły w siną dal. Nasza bohaterka płynęła 45 minut pod prąd by podrzucić dziecko na zacumowaną łódź, co miało je uchronić przed zgubieniem, kiedy pójdzie na łowy. Robiła tak codziennie, co świadczy o jej wysokiej inteligencji, pomysłowości i zaadaptowaniu się do życia w pobliżu skupisk ludzkich.   

Dlaczego wydry łączą się łapkami? Robią to dla bezpieczeństwa, bo jak mówi przysłowie: "w kupie raźniej", też w czasie snu nie chcą się rozdzielić. Po co zabawnie pocierają pyszczki, jakby się myły? W ten sposób dbają o futro, bo tylko kiedy jest idealnie czyste, jest wodoodporne i chroni przez zimnem.  

Małe wydry lubią się bawić, jakby ćwiczyły zapasy w wodzie. Są przyjacielskie i mają niespożyte pokłady energii. Oglądanie ich harców działa na ludzi, jak najlepsza terapia. Pomaga rozładować stres, zrelaksować się i pozytywnie nastroić na nowy dzień. Już dawno udowodniono, że oglądanie filmików o  zwierzętach na YouTubie nie jest stratą czasu, tylko dbaniem o zachowanie równowagi psychicznej.   

***

Hania ma 17 miesięcy i SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Innowacyjna terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. Środki potrzebne są jak najszybciej, bo warunkiem przystąpienia do leczenia jest rozpoczęcie go przed ukończeniem drugiego roku życia. Niestety, w prowadzonej od sześciu miesięcy zbiórce, nadal brakuje ponad czterech milionów złotych.

JEŚLI MOŻESZ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: www.siepomaga.pl/haneczka

Przeczytaj historię Hani: Bez terapii genowej Hania nie ma szans. Pomóż dokończyć zbiórkę  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje