Koniec z porannym pływaniem na Zakrzówku. Urzędnicy wprowadzili zmiany

Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa, wstęp na pomosty na Zakrzówku w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe – poinformował Urząd Miasta Krakowa.

Urzędnicy poinformowali o zmianie godzin wstępu na kąpielisko w Parku Zakrzówek w weekendy oraz święta
Urzędnicy poinformowali o zmianie godzin wstępu na kąpielisko w Parku Zakrzówek w weekendy oraz święta123RF/PICSEL

Zmiana godzin wstępu na kąpielisko w Parku Zakrzówek

Na stronach Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i Urzędu Miasta Krakowa pojawiły się komunikaty, w których czytamy, że: "Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa wstęp na pomosty w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00".

Na kąpielisku Zakrzówek może przebywać maksymalnie 600 osób, a ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska dostępni są na miejscu w godzinach 10.00-18.00. W ciągu tygodnia: od wtorku do piątku kąpielisko funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaapelował, by stosować się do komunikatów oraz zaleceń obsługi jak i ratowników. Przypomniano również o bezwzględnym zakazie śmiecenia, palenia i spożywania alkoholu na pomostach.

Generalny remont Parku Zakrzówek

Zalew na Zakrzówku powstał w 1990 r. na miejscu dawnego kamieniołomu. Z uwagi na dużą głębokość, która dochodzi do 32 metrów, nieuregulowane dno i wystające z wody pnie drzew oraz skały obowiązywał tam zakaz kąpieli.

W 2023 r. zakończono remont parku i kąpieliska, który obejmował m.in. wybudowanie alejek spacerowych, ścieżek biegowych, a na terenie zalewu powstawało pięć basenów o głębokości od 40 centymetrów do dwóch metrów. Zalew na Zakrzówku, z uwagi na charakterystyczny kolor wody i tutejsze skały, nazywany jest "małą, polską Chorwacją".

„Ewa gotuje”: Krem paryskiPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas