Reklama

Reklama

Koniec z „rajem dla pedofilów”

On ma lat 47 ona 14. Trzymają się za ręce i na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to ojciec z córką. Nic bardziej mylnego. Za chwilę staną na ślubnym kobiercu, a dziecko powie sakramentalne „Tak”. Wszystko zgodnie z prawem.

Takie rzeczy nie dzieją się na krańcu świata, tylko w Karolinie Północnej, nazywanej "rajem dla pedofili".  Jak donosi "The Guardian" aż 2/3 wniosków o zawarcie małżeństwa z nieletnią, zostało złożonych przez osoby z poza stanu. Taka sytuacja powinna się zmienić.

Nowe przepisy podnoszą wiek panny młodej z 14 do 16 lat, a także mają ograniczyć różnicę wieku między małżonkami do czterech lat.

Na rzecz zmiany prawa od wielu lat działa aktywnie Sherry Johnson z Florydy, która w dzieciństwie przeżyła koszmar. Miała dziewięć lat, kiedy została zgwałcona. Urodziła, a jej matka zadecydowała, że powinna poślubić gwałciciela, który jest ojcem dziecka. 11- letnia Sherry stanęła na ślubnym kobiercu.

Reklama

Kiedy dzieci rodzą dzieci ich świat ulega zniszczeniu na wielu płaszczyznach. Dziewczynki nie są emocjonalnie przygotowane do roli matki,  zresztą nie są gotowe na spełnianie żadnej z ról dorosłego - żony, kochanki czy gospodyni. Sherry Johnson zmuszona była sprostać tym obowiązkom, oraz chodzić od szkoły jak jej rówieśnicy. Nic więc dziwnego, że została aktywistką i angażuje się w akcje, które mają pomóc takim dzieciom, jakim kiedyś była ona.

Doktor Kristin Baker z hrabstwa Cabarrus, jest chrześcijanką i konserwatywną republikanką. Ma męża i trójkę dorosłych dzieci. Podkreśla, że dla niej sakrament małżeństwa jest ważny, ale jako lekarz psychiatra nie ma wątpliwości, że zbyt wczesne wkroczenie w dorosłe życie ma nieodwracalne konsekwencje. Tak komentuje swoje stanowisko: "Jako psychiatra dziecięcy jestem zdeterminowana, aby chronić naszą bezbronną młodzież, zwiększając jej szanse na zdrową, szczęśliwą przyszłość".

Karolina Północna jest jednym z 13 stanów, pozwalającym na małżeństwo z dzieckiem poniżej 16 roku życia, jeśli jest ono w ciąży i sędzia wyrazi zgodę na ślub. "The Guardian" podaje, że według przeprowadzonych przez International Centre for Research on Women badań między 2000-2015 na prawach małżeńskich w Karolinie Północnej figurowało prawie 8800 małoletnich poniżej 18 roku życia. Aż 93 procent małżeństw zawartych zostało między osobą nieletnią, a dorosłą.

Zmniejszenie różnicy wieku małżonków do czterech lat, ma być zgodne z przepisami, które stosunek seksualny z nieletnim uznają za poważne przestępstwo, jeśli gwałtu dokonał ktoś znacznie starszy. Czy ustawa zostanie podpisana? Dowiemy się wkrótce.


Czytaj także:

Lampa solarna, która ratuje przed małżeństwem

Kilkulatki na porodówce

Co siódme dziecko doświadcza przemocy seksualnej

Matka nastolatka

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy