Reklama

Reklama

Kuba: cuda natury i historia w tle

Karaibskie wyspy to idealne miejsce na urlop w sezonie jesienno-zimowym. Piaszczyste, pudrowobiałe plaże, lazurowa woda i sentymentalny powrót do czasów PRL-u? Taki opis może dotyczyć tylko jednej z nich. Pobyt na Kubie z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Kuba w fascynujący sposób łączy ciekawą historię i niespotykane nigdzie indziej cuda natury. Rozważając wakacje w tym wyjątkowym miejscu warto na starcie postarać się o to, aby dojazd i nocleg nie okazały się największym zmartwieniem. Dużym ułatwieniem będzie opcja wczasów all inclusive. Godne zaufania biuro podróży zapewni nie tylko bezpośredni przelot, ale także noclegi w sprawdzonym hotelu. Liczne oferty wypoczynku na Kubie możesz znaleźć w biurze podróży ITAKA.

Podróż sentymentalna

Pasażer wysiadający z samolotu na Kubie może mieć wrażenie, że przeniósł się w czasie. Już na pierwszy rzut oka widać różnice w... pojazdach, które poruszają się głównymi ulicami. Można dostrzec tu nie tylko amerykańskie samochody z lat 40. i 50., ale także zabytki motoryzacyjne przywodzące na myśl złote lata ZSRR. Wprawny znawca marek od razu zauważy łady, wołgi, a nawet maluchy.

Reklama

Wizyta w sklepie to także przypomnienie czasów PRL-u w rozkwicie. Starsi czytelnicy z pewnością z pewnym sentymentem wspominają sklepy, w których kupowało się towary na kartki. Na Kubie sklepy na kartki nadal funkcjonują.

Tytoń i Indianie

Kuba słynie nie tylko ze swoich zabytków czy popularnego, wyśmienitego rumu. To także znane na całym świecie cygara, warto więc wybrać się w region uprawy tytoniu. Park Narodowy Vinales jest miejscem wpisanym na listę UNESCO. W sercu gór Sierra de los Órganos znajduje się prowincja Pinar del Rio. To właśnie tam można znaleźć najsłynniejszą tytoniową dolinę. Warto przy okazji zobaczyć na własne oczy, jak produkowane są cygara: w tym celu trzeba udać się fabryki, w której dokładnie poznamy proces obróbki i powstawania jednej z najsłynniejszych pamiątek z kubańskich wakacji.

Na czym warto się skupić przebywając wParku Vinales? Z pewnością na sporą uwagę zasługuje główna atrakcja parku - jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Najpopularniejsza z nich - Cueva del Indio - znajduje się wewnątrz najstarszej na Kubie skały.

Wodne atrakcje: nurkowanie i flamingi

Kuba ma ponad pięć tysięcy kilometrów linii brzegowej. Tak duża przestrzeń skrywa prawdziwy raj dla nurków. Nie ważne czy masz duże doświadczenie, czy stawiasz pierwsze kroki w tym sporcie. W głębinach można znaleźć wyjątkowe atrakcje, które zachwycą najbardziej wybrednych. Zatopione wraki to prawdziwa gratka dla fanów historii o poszukiwaczach skarbów. Nurkowanie stanowi także okazję do obejrzenia bogactw naturalnych skrytych w pobliżu tej karaibskiej wyspy. Rafy i stworzenia, które w nich żyją są zachowane w dobrym stanie. To prawdziwy wyjątek we współczesnych czasach, kiedy oceany i morza toną w plastiku. Podwodny świat skrywa aż 50 gatunków koralowców!

Czym jeszcze zachwyca dziewicza natura Kuby? Warto wybrać się na wycieczkę nad słone jezioro Guanaroca. To właśnie tam można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku. Te wyjątkowe zwierzęta oglądane z bliska stanowią prawdziwą atrakcję!

 

Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży ITAKA

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy