Reklama

Reklama

Lew-Starowicz o oczekiwaniach kobiet wobec mężczyzn. Odbiją się na seksie

Słynny seksuolog, profesor Zbigniew Lew-Starowicz w swojej najnowszej książce "Czego pragnie kobieta" przekonuje, że jeśli kobiety próbują wychowywać swojego mężczyznę na dobrego ojca i męża, to bardzo często odbija się na możliwościach seksualnych partnerów. Stają się oni częściowo impotentami. Panowie sabotują bowiem podświadomie taką relację.

Lew-Starowicz o oczekiwaniach kobiet wobec mężczyzn

Seria poradników, które Zbigniew Lew-Starowicz stworzył wspólnie z dziennikarką Krystyną Romanowską pod egidą wydawnictwa Czerwone i Czarne, poszerzyła się o kolejną pozycję. Tym razem książka nosi tytuł "Czego pragnie kobieta". Tytuł trafił do sprzedaży 28 września.

W książce tej Lew-Starowicz stwierdza, że "lista oczekiwań kobiet wobec mężczyzn jest dłuższa niż litania do Matki Boskiej". Zaznacza też, że kobiety, co pokazują badania, chcą więcej od swojej drugiej połówki niż mężczyźni od nich. Dla tych przeważnie liczy się "dobry seks, niezłe jedzenie i mile spędzany wolny czas". Ponieważ pragnienia panów częściej są spełniane, ci są bardziej zadowoleni ze swoich długotrwałych relacji niż kobiety.

Reklama

"Mężczyzna staje się prawie impotentem"

Dlatego seksuolog ostrzega kobiety, które mają zbyt rozbuchane "pedagogiczne" zapędy i próbują mężczyzn przyuczyć do życia w rodzinie, by ci lepiej spełniali ich potrzeby. 

"Pojawia się tutaj pewien ciekawy subtelny mechanizm, o którym kompletnie się nie mówi. Dotyczy to związków, w których mężczyzna niejako zgadza się, żeby zostać wychowanym na dobrego męża i ojca. On jest bardzo zaangażowany w swoją metamorfozę, ponieważ zależy mu na kobiecie, nie chce jej stracić, chce być z nią. Nagle pojawiają się masowe zaburzenia erekcji, seks znika, mężczyzna staje się prawie impotentem" - Lew-Starowicz opowiada o doświadczeniach swoich pacjentów.

Bywa jednak, co może być pocieszeniem dla kobiet, że z rozrywkowego chłopak po pojawieniu się dziecka "wyrasta" odpowiedzialny ojciec. Nie dlatego, że wychowała go kobieta, tylko dlatego, że sam dojrzał. Co podkreśla seksuolog, mężczyzna musi mieć poczucie, że jest "autokreatorem".

Zobacz również: Sandra Kubicka w szczerym wyznaniu. Powiedziała o swojej miłości

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Lew-Starowicz | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy