Reklama

Reklama

"Mądrość wilków" Elli H. Radinger - fragment książki

W tym punkcie wkracza "rodzinny system opieki społecznej". Inni członkowie grupy przejmują większość przypadających na takiego wilka zadań, przede wszystkim na polowaniu. Wilki są wyjątkowo elastyczne i szybko przystosowują się do nowych warunków. Jednak nie można żądać zbyt wielkiej elastyczności od "wilczych emerytów", którzy przywykli do rutynowego odbębniania programu.

Reklama

Stare wilki - inaczej, niż to często się dzieje w ludzkim świecie - cieszą się w wilczym świecie dużym szacunkiem, okazuje się im czułe wsparcie i są wysoce poważanymi członkami rodzin. Pod czas walk terytorialnych z rywalami seniorzy stanowią kartę atutową watahy. Tak, dobrze czytacie. Świat wilków jest fantastyczny, prawda? Nie tylko kobiety są szanowane, ale i seniorzy.

Nawet jeżeli stare wilki nie mogą już w wielu wypadkach aktywnie występować na pierwszej linii, to nadal są nieocenioną wartością dla wilczej rodziny, na przykład podczas polowania. Wataha z zaledwie jednym starym wilkiem ma o mniej więcej sto pięćdziesiąt procent większe szanse na udany wynik. Ale dlaczego? Stare wilki nie są już sprawne fizycznie, rzadziej biorą udział w łowach i dlatego muszą bardziej polegać na młodszych, silniejszych członkach watahy. Dlaczego zatem są tak skuteczne?

Dowiedz się więcej na temat: Wilki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje