Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi. Można na nich polegać

Według osób zajmujących się charakterystyką imion każde z nich niesie z sobą konkretną energię i obdarza jego właściciela specyficznymi cechami charakteru. Mężczyźni o konkretnych imionach mają więc sporo cech wspólnych. Niektórzy z nich to kochający wolność, niezależni artyści, inni szukają w życiu stabilizacji i spokoju. Właściciele trzech popularnych imion to mężowie idealni - ich żony to prawdziwe szczęściary.

Mężczyźni o konkretnych imionach to mężowie idealni
Mężczyźni o konkretnych imionach to mężowie idealni123RF/PICSEL

Adam - oddany partner

Imię Adam ma swoje źródło w kilku językach: hebrajskim (ludzie), adhamah (ziemia) czy arabskim adama (łączyć się). Najczęściej przyjęte jest jednak znaczenie biblijne: Adam, czyli pierwszy człowiek stworzony przez Boga.

Adam jest również bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej żony i dzieci, choć bywa też stanowczy, lubi porządek i ład. Łatwo jednak go udobruchać, bo jest łasy na komplementy i pochlebstwa - sprytna żona będzie umiała to dobrze wykorzystać!

Jan - wrażliwy i delikatny

Imię Jan pochodzi z języka hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Oznacza więc mężczyznę cieszącego się boską łaską.

Jan przejawia spory szacunek do tradycji i kultury i, choć bywa konserwatystą, to jest dobrym partnerem, który odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków w związku. Kobieta, którą pokocha Jan będzie czuć się przy nim pewnie i bezpiecznie.

Łukasz - wierny mąż

Łukasz to imię pochodzenia grecko – łacińskiego, pochodzi od słowa Lucanus, czyli pochodzący z Lukanii w południowej Italii.

Łukasz zawsze dotrzymuje raz danego słowa
Łukasz zawsze dotrzymuje raz danego słowa123RF/PICSEL

Łukasz to wyjątkowo rodzinny mężczyzna - nie boi się małżeństwa i bardzo lubi dzieci. Ponieważ jest wyjątkowo pracowity i zaradny, to jego partnerka może być pewna, że sam zbuduje dom, posadzi drzewo i zadba o najbliższych.

Łukasz jest zmysłowym i atrakcyjnym mężczyzną, więc nie narzeka na brak zainteresowania kobiet. Jest jednak także odpowiedzialny, lojalny i wierny, więc, choć czasem toczy bój pomiędzy pożądaniem a obowiązkiem wobec partnerki, to ta może być pewna, że nigdy jej nie zdradzi. Łukasz zawsze dotrzymuje raz danego słowa i można na nim polegać.

„Żony Warszawy. Historie Prawdziwsze”: Monika ŻochowskaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}