Pałac Domaniowski - magiczne miejsce na Mazowszu

Południowe Mazowsze to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, jedna z najładniejszych tras kajakowych, Zalew Domaniowski - największy i najczystszy zbiornik wodny na Mazowszu oraz zabytki architektoniczne, które odnowione przez nowych właścicieli prezentują się jak z turystycznego katalogu. W tym zestawieniu polskich doskonałości wyróżnia się zwłaszcza Pałac Domaniowski w Konarach.

Konary to niewielka miejscowość położona w gminie Wieniawa, której początki sięgają czasów neolitycznych. W czasach średniowiecza i w późniejszych wiekach Konary były ważnym ośrodkiem rolniczym. Dziś wieś utraciła już prym w sadownictwie, ale choć mieszka tu niewiele osób, przyciąga turystów jak magnes.

Nieomal krystalicznie czyste wody Zalewu Domaniewskiego, zabytkowa aleja lipowa i piękne widoki to nie jedyny powód, dla którego do Konar przyjeżdżają rzesze turystów. Od kilku lat podziwiać można tu gruntownie odnowiony Pałac Domaniowski. Według historyków, ta ogromna neoklasycystyczna budowla to jeden z  najcenniejszych zabytków południowego Mazowsza. Posiadłość, która ma ponad 4000m² powierzchni użytkowej, wybudował w latach 70. XIX wieku ówczesny właściciel majątku Konary Adam Fryderyk Helbich. Projektantem pałacu "z rozmachem" był Henryk Marconi - jeden z najwybitniejszych polskich architektów pierwszej połowy XIX wieku.

Poligon lotnictwa

Ogromną rezydencję postawiono w dorzeczu rzeki Radomki, bezpośrednio nad brzegami największego zbiornika wodnego w okolicy - Zalewu Domaniowskiego. W czasach świetności pałac zachwycał nie tylko polskich magnatów. Posiadłość Helbicha była na ustach wszystkich możnych. Niestety, sielankę Konarskiego dworu przerwała I wojna światowa. W czasie dziejowej zawieruchy majątek został znacznie zniszczony. Mimo to, wysiłkiem właścicieli udało się ją przywrócić do dawnej świetności. Nowe "złote czasy" nie trwały jednak długo. W czasie II wojny światowej posiadłość została zamieniona w poligon Luftwaffe. A w 1945 r., po zakończeniu wojny, majątek rozparcelowano. Przez lata majestatyczny budynek niszczał.

Dopiero w latach 2008-2012 staraniem nowych właścicieli, gmach pałacu został poddany gruntownej renowacji i rozbudowie. Przywrócono mu dawną świetność, tworząc miejsce ekskluzywne i stylowe. Dziś, znajduje się tam kompleks hotelowo - rekreacyjny.

Bajkowy ślub w plenerze

Do Pałacu ściągają narzeczeni, którzy chcą swój związek małżeński zawrzeć na łonie pięknej przyrody. Jak podkreślają właściciele, ta uroczystość może być ślubem jak z bajki, może być spełnieniem pragnienia z dzieciństwa czy młodości, może być spełnieniem marzenia pary młodej, wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię... i powierzyć organizację spełniania tych marzeń osobom, które zaradzą nawet nieudanej pogodzie...

W gestii Pałacu jest znalezienie urzędnika stanu cywilnego, który zgodzi się udzielić ślubu w plenerze i szczegółowa organizacja takiego przedsięwzięcia.

Do dyspozycji gości Pałacu znajdują się 42 pokoje: 7 jednoosobowych, 28 dwuosobowych oraz 7 apartamentów. Pokoje, łącznie dla 107 osób, zostały zaprojektowane tak, by dostarczyć wszystkim gościom pełnię komfortu i spokoju.

Królewska Wielkanoc dla całej rodziny

Pałac Domaniowski to miejsce stworzone do rodzinnego odpoczynku. Olśniewające wnętrza i wszechobecny spokój przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym. Właśnie dlatego od kilku lat goście tłumnie zjeżdżają na Rodzinną Wielkanoc w Pałacu Domaniowskim. To wydarzenie łączy w sobie polską tradycję, światową elegancję i głęboko zakorzenione wartości rodzinne. Więcej szczegółów dotyczących Rodzinnej Wielkanocy można znaleźć tutaj: http://palacdomaniowski.pl/wielkanoc-w-hotelu/

Luksus dla każdego

Pałac Domaniowski to także idealne miejsce do organizacji przyjęć o charakterze biznesowym. Piękne i eleganckie wnętrza, wykwintna kuchnia oraz profesjonalna obsługa zapewniają niepowtarzalną atmosferę i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających gości. Każda uroczystość przygotowywana jest indywidualnie, stosownie do oczekiwań i potrzeb gości. Właściciele Pałacu współpracują z zespołami muzycznymi i Dj'em, dzięki czemu dbają o doskonałą oprawę muzyczną każdej imprezy.

Atrakcji jest co niemiara dla osób w każdym wieku. Ci, którzy szukają ukojenia duszy, ciała i zmysłów, znajda je w wyjątkowym SPA. Wszystkie zabiegi wykonane są z użyciem kosmetyków marki Bernard Cassiere - prekursora w pielęgnacji czekoladą i twórcy preparatów z ekstraktem z bambusa. Wiodącymi składnikami wszystkich produktów Bernard Cassiere są substancje pochodzące z natury, co daje gwarancję bardzo dobrej tolerancji przez skórę.

Artykuł powstał we współpracy z Pałacem Domaniowskim.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje