Reklama

Reklama

Postanowiły radykalnie zmienić styl! Z tych ubrań zrezygnowały

Nowy trend na TikToku pokazuje, że dziewczyny coraz częściej rezygnują z typowo kobiecych elementów garderoby. Zamiast spódniczek o długości mini i kusych topów ukazujących krągłości wolą obszerne bluzy dresowe i luźne spodnie, które pozwalają im czuć się swobodnie. Chcą w ten sposób uciec od „male gaze”, a więc „męskich spojrzeń”, które je krępują.

TikTokerki postanowiły sprzeciwić się "male gaze"

Krótkie spódniczki,  topy z dużym dekoltem, wysokie obcasy. Wszystkie te elementy garderoby powszechnie uważa się za seksowane. Użytkowniczki TikToka postanowiły sprzeciwić się patrzeniu na kobiety jedynie jak na obiekty seksualne. Zauważyły, że to, w jaki sposób ubierają się młode dziewczyny, nie zawsze wynika z  ich upodobań i gustu. Czasami jest to wynik wpajanych do najmłodszych lata reguł, dotyczących tego, że kobiety mają być przede wszystkim atrakcyjne i ponętne. Najłatwiej uzyskać taki efekt eksponując zgrabne ciało.

Użytkowniczki, które stwierdziły, że dawniej ubierały się, po to, by przypodobać się mężczyznom, teraz pokazują swoje metamorfozy. Rezygnują z ubrań, które odsłaniały ciało, na rzecz tych ciepłych i wygodnych. Z dumą pozują do zdjęć, a  w opisach pod postami tłumacza, że zmiana wizerunku dodała im  pewności siebie.

Reklama

Wiele dziewczyn dzięki porzuceniu krępujących ciało elementów garderoby,  zaczęło dostrzegać różnorodność ubrań i możliwości, jakie daje. Użytkowniczki aplikacji na udostępnionych filmikach bawią się modą i śmiało wykorzystują najnowsze trendy. W trakcie eksperymentów nie myślą o tym,  czy ich sylwetka będzie prezentować się zgrabnie. Znacznie bardziej interesuje je to, jak czują się w danym ubraniu. W ten sposób walczą z "male gaze" i uciekają  od "męskich spojrzeń".

Przemiana Loli jest zaskakująca!

Jedną  z blogerek, która zaprezentowała swoją przemianę jak Lola, która pochodzi z Dublina. Jeszcze do niedawna ubierała się w różowe i błyszczące topy, które przylegając do sylwetki, podkreślały jej kształty. Postanowiła jednak raz na zawsze skończyć z ubraniami, których noszenie nie sprawiało jej przyjemności. 

Zaczęła śledzić trendy i wybierać z nich to,  co podoba jej się najbardziej. Efekt zaskakuje. Szafa Loli pełna jest bluz dresowych, szerokich spodni i wygodnych swetrów. Oczywiście influencerka nie porzuciła sukienek i spódnic.  Stylizuje je jednak zupełnie inaczej niż kiedyś.

Film, na którym Lola prezentuje swoją przemianę, zdobył ponad 6000 polubień. Liczba ta stale rośnie. Influencerka w nagraniu zaznacza, że od kiedy ubiera się, nie myśląc o tym, by podobać się mężczyznom, czuje się znacznie lepiej.

***

Czytaj więcej:

Królowa Letizia i jej córki zachwyciły stylizacjami. Co za kreacje!

Gwiazdy na premierze "Last Night in Soho"

Paulina Sykut-Jeżyna zachwyciła stylizacją na finale "Tańca z gwiazdami"

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje