Reklama

Reklama

Przypadkowi bohaterowie

Pomoc zwierzętom

Osman Salih mieszka w Sudanie. Pewnego dnia poszedł do parku Al-Qureshi ze swoim małym synkiem. To, co tam zobaczył, nie dawało mu spokoju. Kilkanaście lwów leżało na ziemi, gdyż były zbyt słabe, by chodzić. Zwierzęta wyglądały na wygłodzone, niektóre z nich straciły 2/3 wagi. Jednej lwicy nie udało się uratować. Mężczyzna postanowił zainterweniować z tej sprawie.

Reklama

Dowiedział się, że park jest w tragicznej sytuacji finansowej i nie stać go na jedzenie dla zwierząt. Osman zaproponował finansowe wsparcie, ale instytucja odrzuciła jego propozycję. Wyjaśniła, że nie ma pozwolenia na przekazanie darowizny. Sudan zmaga się nie tylko z kryzysem gospodarczym, ale i biurokracją.

Osman był zły i zawiedziony. Postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Zrobił zdjęcia lwom i udostępnił je w internecie. Jego wpis stał się viralem w sieci. Dziesiątki tysięcy osób z USA, Europy i Azji udostępniło post oraz wpłaciło pieniądze na ratowanie 11 lwów. Zbiórka osiągnęła imponującą kwotę, za którą Osman kupił jedzenie, zorganizował wolontariuszy i zamówił plan leczenia lwów. Jego wysiłek opłacił się, bo teraz z dumą może podziwiać te majestatyczne zwierzęta przechadzające się po wybiegu.

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda stan zbiórki obecnie.

Salih poszedł o krok dalej. Postanowił otworzyć schronisko dla wszystkich zwierząt, nie tylko dla lwów. Swoja rodzinną farmę przekształcił w sanktuarium dla dzikich zwierząt, które nie mogą żyć na wolności. Budowa tego wyjątkowego miejsca trwała 9 miesięcy. Trafiły tu wszystkie lwy, które uratował od głodowej śmierci.

W końcu mają dużo miejsca do biegania, zabaw i co najważniejsze, zawsze mogą najeść się do syta. W jego ośrodku mieszkają hieny, dzikie koty, małpy, jelenie, żółwie i masę innych gatunków. Choć wiele osób uważa go za bohatera, mężczyzna mówi, obowiązkiem ludzi jest ochrona zwierząt, gdyż te nie potrafią mówić i to my powinniśmy zabierać głos w ich imieniu.

Zobacz również:

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje