Test na spostrzegawczość. Tylko sokole oko dostrzeże tę drobną różnicę w 5 sekund

Potrzebujesz oderwać się na chwilę od obowiązków? Zamiast łudzić się, że piąta kawa pomoże ci wejść na wyższy poziom energii, szczególnie w poniedziałek, mamy inną propozycję. Musisz tylko skupić się na kilka sekund. Efekt poczujesz od razu. Nie tylko w radości ze zdobycia tytułu, ale ten prost test na spostrzegawczość ma także inne zalety. To jak, próbujesz?

Test na spostrzegawczość. Widzisz na obrazku niepasującego kotka?
Test na spostrzegawczość. Widzisz na obrazku niepasującego kotka?INTERIA.PL

Patrzysz właśnie na 45 uroczych kotków. Przyjrzyj się im uważnie. Jeden różni się od pozostałych małym szczegółem.  To właśnie takie proste testy na spostrzegawczość są świetną rozrywką dla naszego mózgu. Zabawa i radość jest tym większa, im w krótszym czasie uda nam się odnaleźć ten jeden element.

Test na spostrzegawczość. Znajdź kota, który różni się od pozostałych
Test na spostrzegawczość. Znajdź kota, który różni się od pozostałychINTERIA.PL

Testy na spostrzegawczość - wystarczy ci 5 sekund?

Twoim zadaniem jest odnalezienie na obrazku jednego "innego" kota, a na wykonanie zadania masz zaledwie 5 sekund. Dla jednych to za proste, inni odnaleźli niepasujący element w 10 sekund. Są też i tacy, którzy już na początku zrezygnują, twierdząc, że się nie da. A ty, w której drużynie będziesz? Czy masz na tyle sprawne oko, aby wyłapać tego jednego, różniącego się od pozostałych kota?

Jest kilka sposobów, aby się przekonać. Możesz na przykład zamknąć oczy na sekundę, otworzyć i popatrzeć całościowo na obrazek. Pierwszy powinien wyłonić się kotek, którego szukasz. Innym sposobem, który często wykorzystywany jest podczas tego typu zabaw, to szybki "przejazd" od lewej strony do prawej każdego rzędu elementów. Jedni decydują się na skrupulatne przeglądanie wierszy i kolumn, a inni szybciej rozwiązują zadanie, wpatrując się w obrazek.

Przyjrzyj się uważnie i pamiętaj, że masz 5 sekund, aby zdobyć tytuł mistrza.

Rozwiązanie

Testy na spostrzegawczość to świetna zabawa i minitrening naszego mózgu. Jeśli nie udało ci się odnaleźć w wyznaczonym czasie poszukiwanego elementu, nie martw się. Tylko nieliczny robią to w 5 sekund. Większość osób potrzebuje więcej czasu, ale zapamiętaj również, że praktyka czyni mistrza, dlatego zapraszamy też do rozwiązania innych zagadek:

A teraz odpowiedź. Gdzie znajduje się poszukiwany kot? Zerknij w prawy dolny róg, a dokładnie drugi rząd od dołu, czwarty kot od prawej strony. Jak widać, nie ma on na jednej łapce plamki, która tworzyła serduszko.

Udało ci się znaleźć tego jednego, niepasującego kota?
Udało ci się znaleźć tego jednego, niepasującego kota?123RF/PICSEL
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas