Reklama

Reklama

W rejs po najpiękniejszych rzekach Europy

Dunaj: Trzy stolice na wyciągnięcie ręki

Reklama

Wiedeń: Dunaj, druga co do wielkości rzeka Europy, przepływa przez 10 państw i trzy stolice. Pierwsza z nich to Wiedeń (Austria), gdzie statek cumuje na kilka godzin. Spacer najlepiej zacząć od katedry św. Szczepana, a potem przejść się po Ringu, reprezentacyjnej alei miasta.

Bratysława: Sercem słowackiej stolicy jest starówka, na którą wchodzimy przez zabytkową Bramę Michalską. Nie zapomnijmy zajrzeć do katedry św. Marcina i kościoła św. Elżbiety.

Budapeszt: W ciągu kilku godzin warto wjechać kolejką na Wzgórze Zamkowe, żeby obejrzeć panoramę i zwiedzić Basztę Rybacką. To oprócz bazyliki św. Stefana i gmachu parlamentu najpiękniejsza budowla w stolicy Węgier. Stacja kolejki znajduje się tuż obok słynnego XIX-wiecznego Mostu Łańcuchowego. Rejsy zaczynają się i kończą w Niemczech w Passau (dojazd we własnym zakresie). Cena za 7 dni (kabina, opłaty portowe, pełne wyżywienie, transport bagaży, opieka pilota i rozrywki na pokładzie) - 3 tys. za 1 os., www.alerejsy.pl.

Łaba: Podróż w czasie

Drezno: Startujemy z przystani statków parowych z napędem kołowym, najstarszej tego typu floty na świecie. Można nimi pływać po mieście albo wybrać się w dłuższą trasę do Bad Schandau czy Miśni. Z rzeki rozciąga się wspaniały widok na perły architektury: operę, Akademię Sztuki czy Albertinum, w którym mieści się muzeum sztuki.

Bad Schandau: Popularne uzdrowisko w Saksonii. Po kurorcie kursuje tramwaj elektryczny, który jako jedyny na świecie ma prawo wjazdu do pobliskiego parku narodowego.

Miśnia: Zwana jest kolebką Saksonii. Rozsławiły ją na cały świat wina oraz manufaktura porcelany, działająca nieprzerwanie od 1776 roku. Z rzeki wspaniale prezentuje się widok na majestatyczne wzgórze z Zamkiem Albrechta oraz imponujące wieże katedry św. Jana i Donata. Statki kursują od maja do października. Bilety można kupić w porcie w Dreźnie. Cena zależnie od trasy 18-27 euro. W Polsce wykupimy wycieczkę m.in. w btalmar.pl, cena od 225 zł za 1 os. (bez posiłków i noclegu).

Maria Barcz


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje