Reklama

Reklama

Wątpliwy zamiar rodziców. Chcieli wydłubać córce oko, by cieszyć się bogactwem

Do zdarzenia doszło w Indonezji. Rodzice chcieli wydłubać córce oko, jednak dzięki szybkiej reakcji policji nie doszło do okaleczenia dziecka. Wierzyli, że złożenie córki w ofierze przyniesie im bogactwo.

W wiosce leżącej w prowincji Gowa została udaremniona próba okaleczenia dziewczynki. Dzięki poinformowaniu służb przez jedną z mieszkanek oraz szybkiej reakcji mundurowych dziecko zostało uratowane i przewiezione do szpitala, gdzie przeszło operację. 

Dziewczynka miała zostać pozbawiona prawego oka, by w ten sposób przynieść rodzinie bogactwo. Policjanci zastali na miejscu kilku członków rodziny, którzy przytrzymywali 6-latkę, by matka mogła wydłubać jej oko. 

Według mieszkańców rodzina od dawna praktykowała czarną magię z elementami kanibalizmu. Ich zdaniem nie był to pierwszy raz, gdy doszło do użycia przemocy względem dzieci. Niedawno zmarł młodszy brat dziewczynki. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć dziecka spowodowało wypicie dwóch litrów słonej wody. 

Spekuluje się, że do tych czynów rodziców miał zachęcać szaman, który już jest w rękach policji. Podobnie jest w przypadku dziadka oraz wujka, którzy przytrzymywali dziewczynkę. Rodzice dziecka trafili do szpitala psychiatrycznego. Za znęcanie się nad dzieckiem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Czytaj więcej:

Kinga Rusin docenia "dobry design" podczas wycieczki po Afryce. Te miejsca ją zachwyciły!

Meghan Markle jest zazdrosna o Harry'ego? Wszystko przez jeden mecz!

James Middleton już po ślubie. Kim jest brat księżnej Kate?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indonezja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy