Wytrwały i silny. Mężczyzna o tym imieniu zapewni rodzinie dobrobyt

Hubert to pewny siebie, ułożony mężczyzna, dla którego najważniejsza jest rodzina i dobrobyt, który może jej zapewnić. Jest pracowity, cierpliwy i wytrwały, ale też flegmatyczny i dość nieśmiały. Jaki jest w pracy, a jaki w domowym zaciszu?

Mężczyzna o imieniu Hubert jest silny i można na nim polegać
Mężczyzna o imieniu Hubert jest silny i można na nim polegać 123RF/PICSEL

Co oznacza imię Hubert?

Hubert to staroniemieckie imię, pochodzące od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza ono osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru.

Patronem Huberta jest św. Hubert, biskup Leodium. Wcześniej był on rycerzem, ale nawrócił się w czasie polowania, gdy spotkał jelenia z krzyżem jaśniejącym między rogami. Św. Hubert jest patronem myśliwych i leśników. Chroni również przed epilepsją.

Jaki jest Hubert?

Hubert nie lubi skupiać na sobie uwagi i często trzyma się z boku. Sprawia wrażenie nieśmiałego, ale w kontaktach ze znajomymi pozostaje pogodny, otwarty, przyjacielski i uczciwy. W miłości jest bardzo czuły, ale nie umie wyrażać uczuć. Mimo to, rodzina jest dla niego najważniejsza. Hubert ceni sobie wygodne życie i dobrobyt, więc za wszelką cenę dąży do zapewnienia go bliskim. U jego boku zyskać można stabilność i spokój.

Hubert jest pracowity i systematyczny, ale nie lubi pracować ponad siły. Woli zajęcia wymagające stałego, ale umiarkowanego wysiłku, dające wyraźne rezultaty. Nie ma też problemu z podporządkowaniem się obowiązującym rygorom.

Popularność imienia Hubert

Imię Hubert cieszy się w Polsce w ostatnich latach dość sporą popularnością. W 2020 roku zostało nadane 1520 razy, a rok później 1369 razy. W 2022 roku imię Hubert otrzymało 1152 chłopców, a w pierwszej połowie 2023 roku - 558.

Znani mężczyźni o imieniu Hubert

  • Hubert Skrzypczak - bokser
  • Hubert Hurkacz - polski tenisista
  • Hubert Idasiak - polski piłkarz 
  • Hubert Urbański - aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny
  • Hubert Wagner - trener siatkówki

Hubert: Imieniny

Hubert obchodzi imieniny 3 listopada.

Zdrobnienia imienia Hubert

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Hubert to Hubi, Hubcio, Bercik, Bertuś, Bert, Hubson, Hubercik.

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}