Reklama

Reklama

Złodziejskie metody. Włamywacze są coraz bardziej bezczelni


Znakowanie mieszkań

Reklama

Metoda ta przyszła do nas najprawdopodobniej z krajów zachodnich, bo w Wielkiej Brytanii oznaczanie nieruchomości jest dość powszechne. Złodzieje przez jakiś czas obserwują budynek wielorodzinny lub osiedle wolnostojących domów, a na podstawie zdobytej wiedzy dyskretnie je znaczą. Niewielkie symbole wskazują nieruchomości, które warto obrabować albo wręcz przeciwnie – nie ma w nich niczego wartościowego lub są zbyt dobrze chronione.

Niedopałek na wycieraczce

Kiedy zastajemy taki widok przed własnymi drzwiami, odruchowo pozbywamy się śmiecia. A równocześnie dajemy znać złodziejom, że regularnie przebywamy w domu i nie jesteśmy łatwym celem. Jeśli jednak niedopałek przez kolejne dni nie zmienia swojego położenia – teren uważany jest za czysty. Czytaj: nikt się tutaj nie kręci, a wyniesienie ze środka wszystkich kosztowności będzie dziecinnie proste.

Na śpiocha

Brzmi jak scenariusz filmu, ale czasami złodziejom tak bardzo zależy na obrabowaniu konkretnej nieruchomości, że posuną się nawet do tego. Gaz usypiający może zostać rozpylony w obiekcie przez szparę pod drzwiami. W ten sposób włamywacze tymczasowo unieszkodliwiają nie tylko stróżującego psa, ale również mieszkańców. Ci budzą się zazwyczaj po kilku godzinach, gdy wnętrza są już zupełnie ogołocone.

Nowy znajomy

Niebezpieczeństwo może czyhać na nas także znacznie dalej od mieszkania, dlatego czujność należy zachowywać zawsze i wszędzie. Zdarzają się złodzieje, którzy swoje ofiary poznają w klubach i na imprezach. Proponują kolejne drinki, a kiedy tracimy nad sobą kontrolę, chcą nas odwieźć do domu. Do środka dostają się więc na zaproszenie właściciela. Wykorzystując jego gorszą formę, kradną zazwyczaj pieniądze i drobne kosztowności.

Zapałka w zamku

Metoda bardzo podobna do wspomnianego niedopałka na wycieraczce, ale jeszcze bardziej podstępna. Z jednej strony to sposób na sprawdzenie, czy ktoś regularnie pojawia się w mieszkaniu. Z drugiej – unieszkodliwienie jednego z zabezpieczeń. Złodziej zazwyczaj blokuje w ten sposób najtrudniejszy do sforsowania zamek, co znacznie ułatwi mu późniejsze działanie.

Włamywacze mają jeszcze więcej sposobów, aby wzbogacić się naszym kosztem. Czytaj dalej.

Dowiedz się więcej na temat: włamywacz | włamanie | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje