Reklama

Reklama

Złodziejskie metody. Włamywacze są coraz bardziej bezczelni

Fałszywy kurier

Zazwyczaj dzwoni domofonem, dzięki czemu doskonale wie, czy i ewentualnie kto jest w domu. Tak sprawdza zwyczaje mieszkańców, a niekiedy wykorzystuje ich ufność. Zwłaszcza, gdy ma do czynienia z osobą starszą. Pod pretekstem dostarczenia paczki wchodzi do środka, aby na razie tylko się rozejrzeć albo usypia czujność lokatora i wybiega z np. leżącym w przedpokoju portfelem.

Breloczek z nadajnikiem

Reklama

Złodziejska inwestycja, która niestety może zwrócić się z nawiązką. Nie jest to bardzo drogie i zaawansowane technologicznie urządzenie, jednak często spełnia swoją rolę. Breloczki z prostymi nadajnikami radiowymi rozdawane są najczęściej na parkingach centrów handlowych. Dzięki nim przestępcy ustalają, gdzie mieszka potencjalna ofiara i kiedy opuszcza swój dom. Właśnie wtedy rozpoczynają swoją akcję.

Na inspektora

Niektórzy są tak bezczelni, że zapowiadają swoją wizytę poprzez ogłoszenie na drzwiach wejściowych do budynku. Najczęściej chodzi o przegląd instalacji gazowej lub wentylacji, gdy odpowiednio ucharakteryzowani rabusie wchodzą do kolejnych mieszkań. Czasami tylko po to, by zbadać teren, ale dwóch złodziei może zdziałać o wiele więcej. W czasie, gdy rozmawiamy z jednym, jego kompan grabi wszystko, co wpadnie mu w ręce.

To tylko kilka przykładów z długiej listy przestępczych trików. Choć wiele z nich przypomina legendy miejskie, niestety zdarzają się naprawdę. Włamywacze są coraz bardziej pomysłowi. Zamiast rozpracowywać system alarmowy i walczyć ze zbrojonymi drzwiami – działają podstępem. Bogatsi o tę wiedzę, nie jesteśmy oczywiście całkowicie bezpieczni, ale przynajmniej częściowo możemy powstrzymać ten proceder.

Gdy jednak dojdzie do najgorszego, nie utrudniaj pracy służbom. Zadzwoń na numer alarmowy, ale nie chodź po mieszkaniu i niczego w nim nie zmieniaj, ani nie dotykaj – radzi policja. W ten sposób możesz nieświadomie zniszczyć ślady, które są bardzo ważne dla wykrycia sprawcy.

Przekaż 1% na Fundację Polsat rozliczając PIT TUTAJ >>>

***

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: włamywacz | włamanie | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje