Reklama

Dlaczego maluszek płacze?

System emisji dźwięku dziecka składa się z dwóch płuc, strun głosowych i ust. Bobas będzie używał tych urządzeń w celach komunikacyjnych. Ponieważ większość modeli nie przychodzi na świat z preinstalowaną funkcją języka werbalnego, pierwsze próby komunikacyjne twojego modelu mogą wydawać się pozbawione znaczenia.

Jest to błędna koncepcja, choć powszechna wśród nowych posiadaczy. Sygnały dźwiękowe, zwane płaczem, często dostarczają mnóstwo przydatnych dla użytkowników informacji.

Bobas będzie płakał, jeśli jego pieluszka jest mokra lub zanieczyszczona, a także w przypadku głodu, albo gdy jest mu za zimno lub za gorąco, jeśli jest senny, kiedy męczą go gazy, gdy będzie potrzebował poczucia miłości lub pocieszenia, albo w przypadku choroby.

Niektóre modele mogą płakać w celu usłyszenia dźwięku swojego głosu. Kiedy twój bobas zacznie płakać, wysokość dźwięku i częstotliwość płaczu będzie wskazywać znaczenie komunikatu.

Reklama

Różne powody wywołują różnorodny typ płaczu. Gdy źródło płaczu zostanie ustalone, posiadacz powinien sporządzić mentalną notatkę typu płaczu, by w przyszłości natychmiast go zidentyfikować.

Mokra lub zabrudzona pieluszka: Olfaktoryczny system posiadacza powinien wyczuć zanieczyszczenie pieluszki. Można to również sprawdzić manualnie, wsuwając palec w celu zbadania jej stanu. Reinstaluj pieluszkę w razie potrzeby. Sprawdź, czy płacz ustał.

Głód: Dziecko może poczuć głód siedem do dziesięciu razy dziennie. Podaj jedzenie niemowlęciu. Zanim rozpocznie jedzenie, może potrzebować chwili na uspokojenie się. Jeśli płacz ustanie, najprawdopodobniej to głód był powodem płaczu.

Chłód lub gorąco: Większość modeli będzie płakać częściej, gdy jest im zbyt zimno, niż w przypadku przegrzania. Wewnętrzna temperatura dziecka może wzrastać, ale model nie jest wyposażony w system alarmowy ostrzegający posiadacza.

Sprawdź status odzieży dziecka i skoryguj w razie potrzeby. Starannie monitoruj pozostałe sygnały zewnętrzne, które mogą wskazać, czy dziecku nie jest zbyt gorąco. Sprawdź, czy skóra nie jest zaczerwieniona i mokra. Nie ubieraj dziecka w zbyt wiele warstw odzieży.

Zmęczenie: Dziecko może przecierać oczy, ziewać lub być ospałe w czasie płaczu. Potrzebuje wówczas wejścia w tryb snu. Sprawdź na stronie 116 instrukcje aktywacji trybu snu. Wzdęcia: Jeśli dziecko wije się lub unosi nogi do brzucha, w systemie trawiennym może znajdować się nadmierna ilość gazów. Pomóż niemowlakowi odbić (s. 94), lub trzymaj je w pozycji, która pomoże usunąć gazy.

Miłość lub pocieszenie

Gdy dziecko czuje, że zostawiono je same na zbyt długo, lub przestymulowanie sprawiło, że jest zdezorientowane, może potrzebować przytulenia i pocieszenia przez jednego z posiadaczy. Spróbuj zainstalować urządzenie uspokajające w porcie ustnym.

Choroba: Jeśli dziecko zachorowało, nieprzyjemne wrażenia mogą prowadzić do płaczu. Sprawdź najpierw, czy powodem płaczu nie jest jeden z poprzednich powodów. Jeśli płacz nie ustaje przez ponad 30 minut, skontaktuj się z personelem serwisowym bobasa.

Uwaga: Czasem trudno jest ustalić usterkę wywołującą płacz. Staraj się jak najlepiej zrozumieć płacz i zachowaj spokój.Pocieszanie dziecka Posiadacze mają do dyspozycji mnóstwo technik pocieszania bobasa.

1. Otul dziecko becikiem. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Dziecko może poczuć się pocieszone ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa wywołanym przez becik.

2. Kołysz bobasa. Usiądź z dzieckiem w fotelu bujanym, umieść je w chuście, lub po prostu kołysz się w przód i w tył. Jednostajny łagodny rytm może je uspokoić.

3. Podrzucaj dziecko, ale rób to niezwykle delikatnie. Kołysz się nieznacznie na boki.

Uwaga: Nigdy nie potrząsaj dzieckiem. Podrzucanie powinno być bardzo delikatne i uważne. Potrząsanie może prowadzić do usterek.

4. Śpiewaj dziecku. System odbioru dźwięku bobasa jest niezwykle podatny na muzykę.

5. Wprowadź zmianę w otoczeniu dziecka. Inne światło lub nowa temperatura mogą zatrzymać płacz. Pomyśl nad spacerem z wózkiem lub nosidełkiem.

6. Zainstaluj smoczek.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama