Reklama

Redakcja Interia Kobieta

Interia Kobieta to jeden z największych w Polsce serwisów lifestyle’owych, należący do portalu Interia. Od ponad 20 lat dostarczamy w nim rzetelnych informacji, sprawdzonych porad i inteligentnej rozrywki kobietom w każdym wieku.

Interia Kobieta - jeden z największych w Polsce serwisów lifestyle’owych

Serwis Interia Kobieta to świetne dziennikarstwo, bieżące tematy, o których rozmawiają Polki i Polacy. To wywiady z historykami, rozmowy z autorami książek, np. tej o piekle kobiet, autorskie reportaże z najciekawszych zakątków kraju, jak ten o pięknym jeziorze pod Poznaniem, nie boimy się nawet nawiedzonych zamków!  Pełno nas też na zagranicznych szlakach turystycznych - tych popularnych, ale głównie tych nietypowych - jeździmy dla Was do SłowieniiGruzjiCzech czy Wietnamu. Nasza redakcja to również ekspertki piszące o psach czy architekturze.  Zbieramy nagrody i wiele nominacji, np. do Grand Press.

Reklama

W naszym serwisie znajdziesz również porady dotyczące prowadzenia domu, pielęgnacji roślin i aranżacji ogrodu oraz quizy tematyczne i psychozabawy. Sprawdzisz także horoskop dziennyhoroskop miesięczny i horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku.

Nasi dziennikarze i dziennikarki bazują nie tylko na sprawdzonych informacjach i opiniach ekspertów, ale również korzystają z własnych doświadczeń, tworząc recenzje, rankingi i rekomendacje na tematy takie jak:

Autorzy piszący dla Was w serwisie Interia Kobieta

Aleksandra Suława - absolwentka Historii sztuki oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W 2019 roku ukończyła Kurs Kreatywnego Pisania organizowany przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z architekturą, estetyką przestrzeni publicznej i designem. Często podejmuje również tematy dotyczące kwestii społecznych, zwłaszcza praw kobiet i mniejszości. Za swoje teksty otrzymała nagrodę Kryształowe Pióro oraz nominację do Grand Press i Nagrody Dziennikarzy Małopolski. W wolnym czasie podróżuje lub głaszcze kota. 

Gabriela Kurcz - z Interią związana od 2015 roku, od początku z serwisami kobiecymi. Najchętniej zajmuje się tematami związanymi z ekologią, prawami zwierząt, ochroną środowiska i nurtem zero waste. Uparcie lansuje diety roślinne, adopcję zwierząt, ochronę dzikich terenów zielonych, rzek, mórz i oceanów. Jej pasją jest także ziołolecznictwo - w tym roku zdobyła tytuł zielarza i planuje wciąż zgłębiać tę pasjonującą wiedzę. Po godzinach zachwyca się sztuką użytkową PRL-u, muzyką lat 80. i "Beverly Hills 90210". Od dziecka zbiera gadżety z tego kultowego serialu lat 90. i marzy, by choć na chwilę przenieść się do Los Angeles z tamtych lat. W wolnych chwilach studiuje Feng Shui i Ajurwedę.

Aleksandra Tokarz - absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Przygodę z mediami rozpoczęła od szalonych przepraw przez lokalne historie w portalu Głos24.pl. W 2022 roku dołączyła do kobiecego teamu Interii, pisząc najchętniej o kulinariach i ogrodzie. Uwielbia podróże. Zakochana do granic możliwości we Włoszech. Jej marzeniem jest mieć własny domek na Sycylii. Wolny czas spędza najchętniej w kuchni, eksperymentując z przepisami na słodkości (zdarza się, że smakują lepiej, niż wyglądają). Kolekcjonerka magnesów.

Agata Zaremba - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo zdobyła wiedzę z zakresu komunikacji społecznej oraz doskonaliła swoje umiejętności pisarskie, przygotowując się do kariery w mediach. Podczas studiów ukończyła specjalność fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza, dzięki której zdobyła nie tylko doświadczenie, ale i teoretyczną wiedzę z dziedziny fotografii, która obok podróży jest jej największą pasją. Do zespołu Interii dołączyła w 2022 roku. Zawsze chętnie podejmuje tematykę społeczną i turystyczną. Jej ulubioną formą dziennikarską jest wywiad, ponieważ, jak podkreśla, rozmowa z drugim człowiekiem daje jej dużo energii i satysfakcji. Z kolei w artykułach podróżniczych chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami i ma nadzieję, że jej teksty zainspirują was do zaplanowania niezapomnianych wyjazdów.

Katarzyna Adamczak - pracę w Interii rozpoczęła w 2021 roku. Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Specjalizuje się w tematach związanych z przeszłością, szczególnie widzianych przez pryzmat mikrohistorii i antropologii historycznej. Z zainteresowaniem śledzi najnowsze badania archeologiczne i odkrycia naukowe z różnych dziedzin, które w przystępny sposób stara się przybliżać czytelnikom. Dane statystyczne traktuje jako ważny wskaźnik trendów społecznych, toteż zawsze stara się być na bieżąco w tych kwestiach. Gdy tylko ma chwilę wolnego czasu, pakuje plecak i rusza w kolejną podróż, a swoimi doświadczeniami dzieli się na łamach naszych serwisów. 

Julia Grabania - specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce równościowej, przede wszystkim pod kątem społeczności LGBTQ. Na co dzień pisze również o popkulturze oraz urodzie i modzie. W przeszłości była dziennikarką najstarszego portalu w Polsce o tematyce queerowej. Jest absolwentką amerykanistyki, zarządzania kulturą i mediami oraz mediów społecznościowych w zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Działała w kilku studenckich organizacjach i kołach naukowych. Naukowo interesuje się kwestią reprezentacji osób nieheteronormatywnych w popkulturze i social mediach, zjawiskami pinkwashingu i queerbaitingu oraz językiem inkluzywnym. Od wielu lat jest fanką Eurowizji. W wolnych chwilach lubi oglądać sport i seriale, grać w planszówki, i układać puzzle. Kocha psy.

Dagmara Kotyra - z Interią związana od 2021 roku. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością promocja. Licencjat broniła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a pracę magisterską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe w kołach naukowych, stowarzyszeniach i studenckim radiu. Od lat pasjonuje się kryminologią, a wśród zainteresowań naukowych wyróżnia public relations i kreowanie wizerunku. Skupia się na tematyce poradnikowej i związanej show-biznesem. Poza tym chętnie podejmuje tematy dotyczące zdrowia, kwestii społecznych oraz spraw kryminalnych.

Dominika Chełmecka - w Interii pracuje od 2016 roku. Od lat interesuje się tematami związanymi z żywieniem człowieka, dietetyką i zdrowym stylem życia. Bliskie są jej też zagadnienia dotyczące ekologii, ochrony roślin i losu zwierząt - zarówno tych domowych jak i hodowlanych. Poza tym uwielbia aktywnie spędzać wolny czas - biega, jeździ na rowerze, a w zimie szusuje po stokach. Jest miłośniczką podróży - zarówno tych krajowych jak i zagranicznych. Uwielbia odkrywać nowe miejsca na mapie Polski, spacerować po lasach, słuchać muzyki alternatywnej i czytać książki, które niosą mądre przesłania. Jednym z jej marzeń jest podróż do USA. 

Karolina Iwaniuk - choć skończyła studia związane z pedagogiką i rozwojem dzieci na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, to jednak pisanie było jej pasją od wczesnych lat dzieciństwa, a dziennikarstwo stało się pracą. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła od pracy w redakcji magazynu młodych, czyli w czasopiśmie "Śmigło", a następnie dołączyła do zespołu Interii, w sektorze rozrywkowym. Ostatecznie jednak radość odnalazła w tworzeniu artykułów lifestylowych. To w nich może dzielić się z Czytelnikami pasją do behawiorystyki, a także dzielić się wiedzą na temat psów i życia z nimi, tak by szczęśliwy był zarówno człowiek, jak i zwierzę. Bliskie jej są również tematy dotyczące praw kobiet, podróży i zjawisk paranormalnych oraz psychologii i socjologii. Jak przyznaje, wszystko to tworzy w jej pracy mieszankę wybuchową, która jest dla niej po prostu... stylem życia. 

Natalia Grygny - dziennikarka, góralka z Beskidu Żywieckiego. Do Interii dołączyła w 2022 roku. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła na dobre w 2015 roku w portalu LoveKraków.pl, gdzie kierowała działem kultura. Ukończyła zarządzanie kulturą i mediami oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Wolne chwile umila jej ulubiona muzyka, nadrabia też książkowe zaległości - na liście widnieją m.in. reportaże i publikacje dotyczące psychologii czy etnografii. Lubi wędrować po górach, zwłaszcza po Beskidzie Żywieckim, a od czasu do czasu zabłądzić gdzieś w Beskidzie Niskim. A na miejskim szlaku zawsze znajdzie czas na zwiedzanie wystawy w muzeum czy wyjście do teatru. Jej artykuły, wywiady i reportaże najczęściej są poświęcone tematyce społecznej, kulturalnej i podróżniczej. Wśród zainteresowań znajduje się również tematyka feministyczna. 

Łukasz Piątek - z zawodem dziennikarza związany od 2008 roku, kiedy rozpoczął pracę w redakcji sportowej Interii, a obecnie tworzy treści dla działu lifestyle. Oprócz pisania tekstów i przeprowadzania wywiadów, realizuje również materiały wideo, głównie reportaże, które ukazują się na łamach portalu Interia. Interesuje się tematami społecznymi i kryminalnymi, ale sprawdza się również w roli dziennikarza lokalnego w Warszawie. Zajmujący się w tematyką społeczną i kryminalną. Autor cyklu reportaży "Płeć kobieta, moc petarda", poszukiwacz zwykłych ludzi z niezwykłymi pasjami. Nader wszystko ceni sobie pracę w terenie.

Katarzyna Drelich - na co dzień pisze o kulturze, podejmuje tematy społeczne i psychologiczne, a jej największym konikiem są wywiady z ciekawymi ludźmi - nie tylko ze świata show-biznesu. Uwielbia rozmowy o sztuce, tematach społecznych i o tym, jak znane nam autorytety doszły do miejsca, w którym się znajdują. Jeśli na rynku pojawia się ciekawa książka o sytuacji kobiet, psychologii lub przemianach społecznych, nie umyka to jej uwadze i chętnie przeprowadza wywiady z autorami. W Interii pracuje od 2019 roku i to przede wszystkim tutaj kształciła swój dziennikarski fach. Studiowała śpiew operowy, a jej największą pasją jest teatr. Po godzinach zamyka komputer i śpiewa w operze.

Estera Oramus - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Interią związana od 2021 roku. Dodatkowo z zawodu kucharz i fitoterapeuta. W lifestylu najczęściej zajmuję się opracowywaniem treści związanych z minionymi czasami PRL-u, zwierzętami, zjawiskami społecznymi dotyczącymi dwudziestoparolatków i pokolenia Z. Prywatnie właścicielka dwóch psów z “drugiej ręki", z którymi ochoczo odkrywam mało znane zakątki w Beskidach.

Wydawcy serwisu Interia Kobieta

Judyta Kowalczyk - w mediach pracuje od 15 lat, choć nigdy nie sądziła, że zwiąże się z tą branżą na tak długo. W pracy przyświeca jej jasny cel - stwarzać miejsce skrojone na miarę potrzeb Czytelników, bez względu na to, czy szukają oddechu po wypełnionym obowiązkami dniu, chcą zadbać o urodę lub zdrowie swoje i swoich bliskich, czy też po prostu szukają życiowych inspiracji. Zawód wydawcy stwarza w tym wypadku szerokie pole manewru. W wolnym czasie z zamiłowania studiuje psychologię. Jej zainteresowania koncentrują się na psychoterapeutycznych formach pomocy, a w szczególności na ich poznawczo-behawioralnych aspektach. 

Natalia Siedlaczek - dziennikarka i wydawca serwisów Interia Kobieta oraz Styl. Zanim zasiliła szeregi działu Lifestyle w Interii, przez 12 lat  była wydawcą online regionalnego dziennika. Urodziła się i mieszka w Opolu, interesuje się kulturą, bliskie są jej również tematy kobiece oraz społeczne. Lubi gotować, zatem przepisy i tematyka kulinarna nie są jej obce. W wolnym czasie stara się nadrobić książkowe i muzyczne zaległości.

Izabela Grelowska - dziennikarka i wydawca serwisów Interia Kobieta oraz Styl. Absolwentka filozofii na UJ, dyplomowany coach. Od ponad 15 lat pisze informacje, wywiady i reportaże dotyczące szeroko pojętego stylu życia. Koncentruje się na zagadnieniach społecznych, szczególnie dotyczących spraw kobiet, także w innych kulturach. Chętnie podejmuje też tematy związane z historią, modą, kulturą i zdrowym odżywianiem. Z pasją pisze o podróżach. Prywatnie lubi koty i taniec.

Magda Weidner - absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. W mediach pracuje od ponad 13 lat i można powiedzieć, że przez te lata przeszła prawie wszystkie stopnie wtajemniczenia. Od praktykantki, dziennikarza, redaktora, community menagera, po wydawcę - redaktora serwisów regionalnych i papierowych wydań gazet, do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego "Gazety Lubuskiej" . Do Interii dołączyła w 2022 roku, jako SEO Product Manager Sektora Lifestyle. Od zawsze praca w mediach była jej marzeniem. Spełniła je od razu po studiach. Pomoc potrzebującym, rozmowy z Czytelnikami, interwencje, opisywanie świata - jego wad i zalet - to zawsze było to, co stawiała na pierwszym miejscu. Nie są jej obce również tematy związane z kulturą, zdrowiem czy tradycjami kulinarnymi. Ceni sobie kreatywność, dobrą, pozytywną energię i nieszablonowe podejście do świata.

Kontakt dla Czytelników

Niezwykle ważny jest także dla nas kontakt z Czytelnikiem. Chcesz opowiedzieć nam swoją historię, zgłosić problem, zadać pytanie, czy podjąć współpracę? Napisz: kobieta.kontakt@firma.interia.pl 

Nasze social media

Instagram Interia Kobieta

Facebook Interia Kobieta

TikTok Interia Kobieta
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy