AcroYoga dla każdego

AcroYoga to połączenie dynamicznej mocy gimnastyki akrobatycznej, świadomości jogi i relaksującego masażu tajskiego. Zawiera ona w sobie elementy bazujące na świadomości ciała, jak również ćwiczenia o potencjalnym działaniu terapeutycznym dla ciała i ducha.

fot. Piotr Maciaszek
fot. Piotr Maciaszekmateriały prasowe

Od niedawna w Polsce można ćwiczyć AcroYogę na warsztatach lub stałych zajęciach w studiach jogi, czy szkołach tańca, a dzięki swojej nietypowej formie aktywność ta zyskuje coraz więcej fanów.

Od jogi odróżnia ją przede wszystkim uwzględnianie kontaktu z drugim człowiekiem i otwarcie na otaczający nas świat. Formy, które budowane są przez osoby ćwiczące, wyróżniają się niezwykłym artyzmem, a do ich wykonania niezbędna jest esencja tej praktyki - zaufanie. Trzy podstawowe praktyki, które składają się na AcroYogę, znane są już od tysięcy lat, jednak połączenie ich w jeden system jest nowością. Obecnie istnieje kilka szkół, które posiadają uprawnienia do szkolenia nauczycieli tego systemu. Szkoły te nieznacznie się od siebie różnią, ale opierają się na bardzo zbliżonych, podstawowych zasadach.
AcroYoga, czyli zajęcia w grupie

Na zajęcia AcroYogi nie musimy przychodzić z partnerem, ponieważ ćwiczenia wykonywane są zarówno w parach, jak i w grupie. Nieraz zdarza się, że w trakcie jednej sesji ćwiczymy z kilkoma osobami, dzięki czemu różnicujemy nasze doświadczenie, uczymy się zaufania i budowania relacji nawet z pozornie obcą osobą. Ćwiczenie wśród innych osób budzi w nas pozytywne emocje, otwiera nasze serca i umysły na innych, jest także szansą na poznanie wspaniałych ludzi, dzielących z nami podobne pasje. Jeśli jednak mamy partnera, z którym chcemy ćwiczyć, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy trenowali tylko z nim.

fot. Piotr Maciaszek
fot. Piotr Maciaszekmateriały prasowe

Aby ćwiczyć acroyogę nie trzeba być mistrzem gimnastyki, akrobatą cyrkowym, czy doświadczonym joginem. Nie jest konieczna umiejętność stania na rękach, czy dotknięcia palców stóp przy staniu na prostych nogach. Nie jest także niezbędna wypracowana masa mięśniowa, a kobiety nie muszą nosić rozmiaru XS i ważyć 45 kg. Jedyne czego potrzeba, by zacząć, to ochota na dobrą zabawę - a to AcroYoga zdecydowanie gwarantuje.

Zalety AcroYogi, czyli dlaczego warto?

AcroYoga oddziałuje pozytywnie zarówno na stronę fizyczną, jak i psychiczną człowieka. Od strony fizycznej, jest doskonałym i ekscytującym sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Jej wpływ na ciało, to przede wszystkim rozciąganie i wzmacnianie mięśni, szczególnie tych głębokich, które utrzymują je w prawidłowej postawie. Od strony psychicznej, AcroYoga ma bardzo dużo do zaoferowania. Po pierwsze - redukuje stres i wprowadza nas w dobry nastrój, bo jest po prostu świetną zabawą.

fot. Piotr Maciaszek
fot. Piotr Maciaszekmateriały prasowe

Po drugie - uczy odkrywania i akceptacji swojego ciała, integruje nas wewnętrzne. Po trzecie - uczy zaufania, otwartości, współpracy i umiejętności zawierzenia drugiemu człowiekowi, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które wykazują się nadmierną kontrolą w stosunku do siebie, innych i życia. I po czwarte - poprawia koncentrację.

Gdzie  w Polsce można ćwiczyć AcroYogę?

Regularne zajęcia i treningi z AcroYogi odbywają się w Warszawie, Łodzi, Krakowie i we Wrocławiu. Coraz częściej zapraszani są również nauczyciele zagraniczni, ciekawą propozycję stanowią także warsztaty prowadzone przez Michała Maciaszka - pierwszą osobę  w Polsce zakwalifikowaną na oficjalny kurs nauczycielski AcroYogi.

fot. Piotr Maciaszek
fot. Piotr Maciaszekmateriały prasowe
INTERIA.PL/Informacja prasowa
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas