Reklama

Zdrowie na języku

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sekret zdrowego życia tkwi... na języku. To jego kondycja jest odpowiedzialna za stan twego zdrowia. Może to wydawać się dziwne, ale powinniśmy regularnie kontrolować stan własnego języka.

Zdjęcie

/ 
Okazuje się, że każda partia tego mięśnia przypisana jest dokładnie jakiemuś organowi lub części ciała. Np. czubek języka reprezentuje serce, jego prawa strona - woreczek żółciowy, lewa strona - wątrobę, środek wskazuje na stan żołądka, śledziony, nerek, jelit, pęcherza i macicy.

Obserwując stan i wygląd języka niczym jasnowidz możemy odkryć prawdę o swych wnętrznościach. Oto kilka podpowiedzi dla odszyfrowania informacji znajdujących się na języku. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to lekarska diagnoza, na której z większym prawdopodobieństwem można się oprzeć.

Reklama

Pęknięcia na powierzchni

Podłużne pęknięcia na języku oznaczać mogą, że jesteś niedożywiony lub że odżywiasz się niewłaściwie. Z kolei poprzeczne pęknięcia wskazują na to, że składniki odżywcze mogą być niewłaściwie przetwarzane przez organizm.

Porada - odżywiaj się lekkostrawnym jedzeniem, np. na początek zupami. Pęknięcia zmniejszyć można przez usunięcie z organizmu nadmiaru toksyn, a to sprawia witamina C czy preparaty na bazie Echinacea.

Palący język

Uczucie to spowodowane najczęściej bywa brakiem (lub nieodpowiednią ilością) soków trawiennych w żołądku.

Porada - przed każdym posiłkiem spożywaj łyżeczkę jabłkowego octu owocowego, pomoże to strawić żołądkowi jedzenie.

Nalot na powierzchni języka

Żółtawy nalot wskazuje na wysoką temperaturę w jelitach, spowodowaną brakiem obecności pożytecznych bakterii. Białawy nalot z kolei powstaje, gdy masz nadprogramowe rezerwy śluzu.

Porada - przez miesiąc wypijaj dziennie dwie filiżanki herbatki z szałwi, ogranicz też znacznie spożycie produktów mlecznych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowie

REKLAMA

Więcej na temat:naloty | porada | pęknięcia | zdrowie

Zobacz również

  • Praca na zmiany bez szkody... dla zdrowia!

    Praca w systemie zmianowym nie idzie w parze z naszym wewnętrznym zegarem. Dlatego zwykle organizm się buntuje. Odczuwamy wtedy przewlekłe dolegliwości, np. kłopoty ze snem. Jesteśmy też bardziej... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Zdrowie na języku

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze: 5,

przeczytane przez: 74 osoby Dodaj komentarz

Reklama

Reklama