Reklama

Zdrowie na języku

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sekret zdrowego życia tkwi... na języku. To jego kondycja jest odpowiedzialna za stan twego zdrowia. Może to wydawać się dziwne, ale powinniśmy regularnie kontrolować stan własnego języka.

Zdjęcie

/ 
Okazuje się, że każda partia tego mięśnia przypisana jest dokładnie jakiemuś organowi lub części ciała. Np. czubek języka reprezentuje serce, jego prawa strona - woreczek żółciowy, lewa strona - wątrobę, środek wskazuje na stan żołądka, śledziony, nerek, jelit, pęcherza i macicy.

Obserwując stan i wygląd języka niczym jasnowidz możemy odkryć prawdę o swych wnętrznościach. Oto kilka podpowiedzi dla odszyfrowania informacji znajdujących się na języku. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to lekarska diagnoza, na której z większym prawdopodobieństwem można się oprzeć.

Reklama

Pęknięcia na powierzchni

Podłużne pęknięcia na języku oznaczać mogą, że jesteś niedożywiony lub że odżywiasz się niewłaściwie. Z kolei poprzeczne pęknięcia wskazują na to, że składniki odżywcze mogą być niewłaściwie przetwarzane przez organizm.

Porada - odżywiaj się lekkostrawnym jedzeniem, np. na początek zupami. Pęknięcia zmniejszyć można przez usunięcie z organizmu nadmiaru toksyn, a to sprawia witamina C czy preparaty na bazie Echinacea.

Palący język

Uczucie to spowodowane najczęściej bywa brakiem (lub nieodpowiednią ilością) soków trawiennych w żołądku.

Porada - przed każdym posiłkiem spożywaj łyżeczkę jabłkowego octu owocowego, pomoże to strawić żołądkowi jedzenie.

Nalot na powierzchni języka

Żółtawy nalot wskazuje na wysoką temperaturę w jelitach, spowodowaną brakiem obecności pożytecznych bakterii. Białawy nalot z kolei powstaje, gdy masz nadprogramowe rezerwy śluzu.

Porada - przez miesiąc wypijaj dziennie dwie filiżanki herbatki z szałwi, ogranicz też znacznie spożycie produktów mlecznych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowie

REKLAMA

Więcej na temat:naloty | porada | pęknięcia | zdrowie

Zobacz również

  • Schorzenia skóry głowy - porady Claudius Hair Treser Academy

    Nie masz gwarancji na zdrowy wygląd włosów nawet wtedy, kiedy do ich pielęgnacji używasz najlepszej jakości kosmetyków. Niekiedy okazuje się, że specjalnego traktowania wymagają nie tylko włosy,... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Zdrowie na języku

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 5,

przeczytane przez: 120 osób Dodaj komentarz

Reklama

Reklama