Reklama

Najpiękniejsze ogrody świata: Butchart

Każdego roku niemal milion zwiedzających przybywa na wyspę Vancouver, aby podziwiać jedne z najpiękniejszych ogrodów na Ziemi: Butchart.

Zdjęcie

Ogrody Butchart /123/RF PICSEL
Ogrody Butchart
/123/RF PICSEL
Więcej na temat:.

Dzisiaj Ogrody Butchart to 22 hektary zachwycających kompozycji, ale ponad sto lat temu w tym miejscu był jedynie zdewastowany teren - wyeksploatowany kamieniołom, w którym wcześniej wydobywano wapień do produkcji cementu.

Cement to był specjalnością Pana Butcharta. Specjalnością pani Butchrt było piękno. To ona, jeszcze w roku 1904, wpadła na pomysł założenia pierwszego ogrodu na terenie byłego kamieniołomu. Tak powstał wspaniały: Sunken Garden. W latach 20. XX w. dołączyły: ogród włoski i rosarium. Potomkowie Jenny i Roberta Butchertów odziedziczyli zarówno posiadłość, jak i zamiłowanie do ogrodnictwa. Dzisiaj ogrody nadal należą do rodziny i są zaliczane do najwspanialszych arcydzieł sztuki ogrodniczej.

Reklama

Reklama

Skomentuj artykuł: Najpiękniejsze ogrody świata: Butchart

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (44)

Dodaj komentarz
max

~max -

Ogród piękny.Ale co do jakości zdjęć,to robił to chyba jakiś marny amator i to marnym aparatem.

Ktoś

~Ktoś -

Mi akurat aobsolutnie nie podobają się: sprawiają sztuczne wrażenie, a ogromne rozdrobnienie gatunkowe czy odmianowe jeszcze to wrażenie pogłebia. Poszczególne grupy roślin nie przenikają się, tworzą oddzielne enklawy zieleni, niepowiązane ze sobą w żaden sposób, barwne plamy. Kicz po prostu. Nie gustuję w takich. Najpiękniejsze ogrody to te krajobrazowe. Sprawiają wrażenie naturalnych założeń, pomimo że wszelkie aranżacje wyszły spod ręki osoby projektującej. Najtrudniej takie tworzyć, stanowią swoiste wyzwanie.

wiertniczy

~wiertniczy -

polecam ogród w Przelewicach zachodniopomorskie .

Kos

~Kos -

to raj chyba jakiś?

komunista

~komunista -

Bogate nieroby pławia sie w zbytkach. Biedota umiera. Niech żyje komunizm Zwyciężymy

Ja

~Ja -

Byłam tam :) Polecam jeszcze ogród MOTYLI

...ptkrywan.pl

~...ptkrywan.pl -

U nas na ...ptkrywan.pl wspaniałe ogrody oraz zakątki Europy do zwiedzenia w kilka dni

ernst

~ernst -

Bliżej będziemy mieć np do Blumen Insel w Niemczech ... polecam

Tommi

~Tommi -

Polski odpowiednik tych ogrodów strona: arboretumwojslawice.pl Serdecznie polecam

Załączniki:
M.M.Vancouver.

~M.M.Vancouver. -

Jest warty wspomnienia,bo dzieki tutejszemu lagodnemu klimatowi z nad Pacyfiku sporo deszczu zima, brak sniegu i mrozu to tu juz w styczniu zaczynaja kwitnac krzewy.Ponadto caloroczna wymiana przekwitajacych sadzonek a i spora ilosc roz,rododendronow i azalii itp.to caly rok jest w kwiatach.Sporo Azjatow i Amerykanow go odwiedza,bo maja dobre codzienne promowe polaczenia.Mozna tu naprawde dobrze odpoczac,wypic wysmienita kawe i nabyc nasiona !Oczywiscie,ze sa tu i jeszcze inne piekne miejsca w B.C.- Mt.Robson i Jasper oraz Whistler /Olimpiada2010/ jak i samo Vancouver "oddzielone" wysokimi gorami od pozostalej czesci Kanady.Prosze pamietac,ze B.C.to prawie milion km.kwadratowych a wiekszosc to same gory.Europa "ma" zabytki a Kanada to "przyroda".

Reklama

Reklama