Jak zregenerować włosy na wiosnę? Spraw, by były bujne i lśniące

Włosy po zimie potrzebują dogłębnego nawilżenia i odpowiedniej regeneracji. Z powodu niskich temperatur są przesuszone, a końcówki rozdwojone. Również noszenie czapki przyczynia się do gorszej kondycji pasm. Zauważyć można, że częściej tłuszczą się u nasady i wyglądają nieświeżo. Jak zregenerować włosy na wiosnę? Dowiesz się z tego artykułu.

Regeneracja włosów po zimie jest bardzo ważna
Regeneracja włosów po zimie jest bardzo ważna123RF/PICSEL

  • Odbudowa zniszczonych włosów po zimie może potrwać kilka tygodni. 
  • Do regeneracji pasm najlepiej wykorzystać naturalne specyfiki.
  • Każdy rodzaj włosów potrzebuje innej formy regeneracji.

Jakie są włosy po zimie?

Włosy po zimie mają wiele problemów, gdyż są znacznie osłabione. Przede wszystkim to kwestia suchych i połamanych pasm. Niskie temperatury sprawiły, że są w złej kondycji, a ich struktura wymaga regeneracji. Warto sięgać po naturalne specyfiki, które wnikną w najgłębszą strukturę włosa. Dodatkowo obowiązkowo umów się na wizytę do fryzjera. Specjalistyczne zabiegi sprawią, że włosy szybciej wrócą do dobrej kondycji.

Problem z suchymi i połamanymi włosami

Pasma mogą się ciężko rozczesywać i być niesforne
Pasma mogą się ciężko rozczesywać i być niesforne123RF/PICSEL

Silny wiatr, niska temperatura, lodowate płatki śniegu... to wszystko nie wpłynęło pozytywnie na włosy. Są bardzo osłabione, a ponadto mniej podatne na stylizacje. Zauważyć można ich nadmierne puszczenie się i elektryzowanie. Spowodowane jest to noszeniem czapki i ocieraniem się pasm o ubrania ze sztucznych materiałów.

Inny kłopot to rozdwajające się końcówki, które wyglądają niezdrowo. Problem pojawia się, gdyż włosy narażone są na urazy mechaniczne. Łuski włosa zaczynają się rozwarstwiać, a włosy plątają się i kruszą. By zregenerować suche i połamane pasma, stosuj kilka razy w tygodniu odpowiednie maski. Najlepiej sprawdzą się olejki, np. z awokado lub z pestek winogron. Mają składniki odżywcze, które wchłoną się w najgłębszą strukturę włosa. Wystarczy zaaplikować specyfik równomiernie na całą długość umytej czupryny. Kosmetyk zostaw na pół godziny, a następnie spłucz obficie ciepłą wodą.

By temu zapobiec, zastosuj następującą kurację:

  1. Wymieszaj ze sobą jajko, łyżeczkę miodu i tyle samo oliwy z oliwek.
  2. Mieszankę nanieś na pasma i zawiń ręcznikiem na około dwie godziny.
  3. Po tym czasie specyfik spłucz dokładnie wodą i umyj głowę jak zawsze.

Przetłuszczające się pasma

Jeśli zauważysz, że twoje pasma po zimie nadmiernie się przetłuszczają, zastosuj odpowiednią pielęgnację. Myj je szamponem o neutralnym pH, który przywróci skórze równowagę. Zimowe okrycie głowy sprawiło, że gruczoły łojowe pracowały intensywniej. Skóra głowy pociła się mocniej, a włosy u nasady stawały się przetłuszczone. Niestety taka czupryna jest dość skomplikowana w regeneracji. Wynika to z faktu, że końcówki mogą być połamane i rozdwojone. Co więcej, tłusta skóra przyczynia się do pojawienia się łupieżu. By zaradzić błędnemu kołu, zastosuj poniższą mieszankę:

  1. Połącz ze sobą dwie łyżki skrzypu polnego, tyle samo szałwii, jedną łyżeczkę suszonego tymianku i rozmarynu.
  2. Całość zaparz pod przykryciem przez około kwadrans, a następnie poczekaj, aż specyfik przestygnie.
  3. Kosmetyk przecedź, a na koniec umyj nim czyste pasma. Czuprynę dokładnie wysusz i gotowe. Zabieg warto powtarzać dwa razy w tygodniu.

Wypadające włosy po zimie

Wypadanie włosów po zimie to normalne zjawisko
Wypadanie włosów po zimie to normalne zjawisko123RF/PICSEL

Osłabione pasma mają również tendencję do szybkiego wypadania. Dzieje się tak dlatego, że gruczoły łojowe pracują wolniej. To sprawia, że pasma tracą warstwę ochronną, a z czasem słabną i wypadają. W aptekach dostępnych jest wiele specyfików, które wesprą wypadające włosy. Jeśli natomiast problem pojawia się dość często, warto zrobić podstawowe badania. Często wypadające włosy są też objawem problemów z tarczycą i hormonami. Warto więc tę kwestię wykluczyć, a w razie potrzeby wprowadzić odpowiednią terapię.

Zobacz:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas