Reklama

Żonaty facet? Szczyt marzeń!

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Są piękne, młode i zaradne. Mają partnerów. Tylko dlaczego są to żonaci faceci?

Zdjęcie

Są piękne, młode i zaradne. Mają partnerów. Tylko dlaczego są to żonaci faceci? /© Panthermedia
Są piękne, młode i zaradne. Mają partnerów. Tylko dlaczego są to żonaci faceci?
/© Panthermedia
Agata ma 31 lat. Pracuje w księgowości. Na pozór jest singielką, ale tak naprawdę od czterech lat żyje w sekretnym związku z zajętym facetem. Jej ukochany ma żonę, dorastającego syna. Kilka razy w tygodniu znajduje jednak czas, by spotkać się ze swoją kochanką:

- Od początku wiedziałam, że Janek jest żonaty, nie krył się przecież z obrączką - opowiada Agata.- Mimo to zadurzyłam się w nim. Fakt, że ma rodzinę nie stanowi dla mnie żadnej przeszkody. Przecież oni są ze sobą tylko ze względu na dobro dziecka! A my spotykamy się przeważnie dwa razy w tygodniu, kochamy się i po prostu miło spędzamy czas.

Reklama

- Co czuję gdy on odchodzi do swojej żony? Z jednej strony żal i tęsknotę, z drugiej ulgę, bo nie muszę nikomu gotować obiadków, prasować koszul. Nie muszę też rezygnować ze swoich planów zawodowych. Zgodziłam się na taki układ, bo jest wygodny dla nas dwojga. Przyznam jednak, że czasem zazdroszczę tamtej kobiecie. Czego? Stabilizacji oraz tego, że ma Janka na co dzień. Czasem też zazdroszczę koleżankom, które są w normalnych związkach. Ale widocznie mnie to nie jest pisane.

Dla świętego spokoju

Związki z żonatymi facetami mają dla współczesnych młodych kobiet wiele plusów. Przede wszystkim są oznaką wygody, gdyż nie trzeba na co dzień starać się o wypracowanie tak ważnego w każdym małżeństwie kompromisu. Poza tym, kobiety żyjące w niezobowiązującym związku z żonatym mężczyzną mogą liczyć na zaspokojenie ich potrzeb oraz pełną adorację. A wiadomo przecież, że romantyczne zrywy takie jak wspaniałe, choć krótkie wycieczki, czy kwiaty wręczane na każdym spotkaniu są w każdym małżeństwie jedynie incydentalne.

Młode, atrakcyjne dziewczyny, dla których priorytetem jest często kariera i podążanie wyznaczoną ścieżką zawodową świadomie wybierają zajętego już partnera także dlatego, że... jest to dla nich bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba przecież wykonywać wielu męczących i czasochłonnych obowiązków domowych, nie trzeba myśleć o przyszłości, nie trzeba budować dojrzałej relacji. Zamiast tego można natomiast skupić się na własnym rozwoju, nie poświęcać się dla drugiej osoby, spędzać swój wolny czas według własnego pomysłu, a dla partnera wygospodarować zaledwie kilka godzin w tygodniu. Można też żyć chwilą, cieszyć się beztroską wynikającą ze spożywania zakazanego owocu.

Kocham, więc tęsknię

Związek z żonatym mężczyzną ma jednak wiele ciemnych stron. Największa z nich to brak stabilizacji. Dlaczego więc tyle młodych, atrakcyjnych kobiet pakuje się w taki właśnie układ? Jednym z powodów jest wyniesione jeszcze z dzieciństwa uczucie, że miłość wiąże się nierozerwalnie z tęsknotą. Wiele dziewczyn ma wpisany w podświadomość obrazek, kiedy to musiały czekać na doznanie zainteresowania, czy po prostu uczucia ze strony rodziców, a zwłaszcza ojca. Dlatego też w dorosłym życiu tak często kobiety o takiej przeszłości nieświadomie powielają ten model i szukają szczęścia w ramionach żonatego mężczyzny, który nie zrezygnuje przecież z rodziny i poczucia stabilizacji.

Atrakcyjne kobiety nie wyobrażają sobie, żeby miłość mogła nie wiązać się z tęsknotą i oczekiwaniem do tego stopnia, że w pełni akceptują i kreują sytuację, gdy ich ukochany przychodzi i po chwili odchodzi. Co pozostaje takiej partnerce? Kobieta, która godzi się na taki układ wypełnia pozostały czas czekaniem i tęsknotą za kochankiem...

Zdjęcie

Związek z żonatym facetem to przyjemność bez obowiązków /© Panthermedia
Związek z żonatym facetem to przyjemność bez obowiązków
/© Panthermedia

''Nie zasługuję na lepszego"

Są jeszcze inne powody, dla których atrakcyjne kobiety, które śmiało mogłyby szukać miłości w stabilnych związkach z wolnymi partnerami wybierają " zaobrączkowanych" facetów. Przede wszystkim są to kompleksy, przez które kobiety uważają skrycie, że nie zasługują na lepszy związek. Ten brak wiary w siebie dotyka właśnie kobiety, a wynika to ze sposobu wychowania dziewczynek, którym wmawiano, że mają być skromne i ciche, a wszelki przejaw wiary w siebie oraz świadomość swoich własnych mocnych stron była u nich w dzieciństwie tłumiona.

Uczucie, którym darzą więc zajętego, często starszego niż one same mężczyznę jest zatem, według ich oceny jedyną szansą na zaznanie miłości. Związek z równolatkiem, który jest wolny i nie ma żadnych zobowiązań jest już w ich podświadomości skazany na niepowodzenie.

Modliszki też lubią żonatych

Jest też inna grupa kobiet, dla których zajęty mężczyzna to szczyt marzeń. To wytrawne łowczynie "zaobrączkowanych". Takie kobiety to mocno stąpające po ziemi singielki, które w związkach szukają takich samych emocji, jakich dostarcza polowanie. Łowczynie, gdy już upatrzą sobie jakiegoś faceta, będą go tropić tak długo, jak tylko on wpadnie w ich sidła.

Są władcze, często zajmują eksponowane stanowiska, jednak sukcesy w pracy nie zapewniają im tych samych emocji co upolowanie czyjegoś małżonka. W ich oczach żonaty mężczyzna jest dojrzały, świadom tego, czego pragnie kobieta oraz... dyskretny.

I jeszcze jedno: z pewnością nie będzie robił kłopotów, gdy jego kochanka zdecyduje o zakończeniu skoku w bok. Takich uwodzicielek jest oczywiście najmniej, nikomu jednak nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo są one niebezpieczne...

Zakompleksione czy pewne siebie, tęskniące, czy polujące na nowych - wiele jest kobiet, dla których związek z żonatym facetem to szczyt marzeń. Najliczniejszą jednak grupę dziewczyn szalejących za zajętymi facetami stanowią chyba... ich własne żony!

Joanna Bielas

Artykuł pochodzi z kategorii: Strona główna

Więcej na temat:układ | szczyt

Zobacz również

  • Kiedyś była z życia radość...

    Nigdy nie rozstawać się w gniewie! Pogodzić się, zanim mąż wyjdzie na szychtę. Przytulić, pocałować... Żony górników opowiadają o tym, co przeżywają, kiedy mężowie wychodzą do pracy. O stresie,... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Żonaty facet? Szczyt marzeń!

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (184)

Dodaj komentarz
ana

~ana -

spotykajcie się z żonatymi drogie, atrakcyjne singielki, jesteście dla tych facetów tylko aktem fizycznym. On kocha i szanuje żonę, spędza z nią święta i niedziele i zazwyczaj i tak zostanie przy niej a Wy, gdy będziecie już stare i pomarszczone, co najwyżej siostrzenica Wam poda przysłowiową szklankę wody, ewentualnie trafi Wam się mąż, który Was też będzie zdradzał :) Nie podniecajcie się, nie jestem stretyczałą mężatką ale znam życie po prostu. Bawcie się dobrze ;)

tomasz

~tomasz -

Ja mam trzy kochanki jedna mężatkę 31 lat i dwie młode no i mam żonę, ale największy bajer to taki iż moje kochanki się znają i spotykam się w czwórkę razem. ( a myślałem że takie rzecz tylko w filmach :) ) pozdrawiam

żonka

~żonka -

Wiecie co dziewuszki... dobre pytanie "co czuje gdy wraca do żony". Pamiętajcie że ulgę. Miłośc do was dziwek przechodzi mu wraz z ostatnim skurczem w czasie wytrysku. A zaczyna kochać gdy mu się znów chce. takie życie.

Helfdan czarny

~Helfdan czarny -

z doświadczenia. Bzykałem wiele kobiet niezobowiązująco i wszystkie po paru tygodniach lub miesiącach zaczynały się domagać stałego związku. Oczywiście nie miałem zamiaru się wiązać więc rozstawaliśmy się w nieprzyjemnych okolicznościach.

mąż31Tychy

~mąż31Tychy -

i pełne namiętności spotkania np. w drodze z pracy :)

Ona, 26

~Ona, 26 -

ciagle zmieniam partnerow, jestem atrakcyjna singielka, kariera jest dla mnie bardzo wazna ale to nie dlatego nie szukam kogos na stale. Nie chce kochac, nie zalezy mi na deklaracjach ktore i tak z czasem okazuja sie nic nie warte. mezczyzni ktorzy znajduja sie w moim lozku maja piekne i madre zony, ale spedzaja czas ze mna i to mnie adoruja.nie wyobrazam sobie zeby moj przyszly maz robil to samo.wole wiec taka sytuacje, chocby do konca zycia.nie oszukujmy sie, kazdy zonaty facet zdradza.potrafi pojechac na myjnie na pol godziny zeby sie ze mna spotkac, albo wyjsc na male zakupy, albo zapomnial czegos z samochodu....jasne, wyszedl zadzwonic do mnie :-)

jednorazowo żonaty

~jednorazowo żonaty -

niby coś tam zaobserwowałem ..... ale żebym był aż tak poszukiwanym "towarem" tego nie byłem świadomy ..... miłe ?? takie sobie ..... nie o to mi chodziło i chodzi ..... to dla płyciutkich ludzi ..... muszących się na każdym kroku dowartościowywać, potwierdzać ......

ewa

~ewa -

Ale jeszcze byloby lepiej gdyby ten zonaty facet nie mial weza w kieszeni Bo jezeli tak to po co nam taki????

hm

~hm -

Cieszę się,że mam zasady,bo niektóre kobiety,to są po prostu okropne.Do mojego faceta,podwalała się nawet 40-letnia singielka(on ma 29),jak mnie widziała,to robiła się czerwona i spuszczała głowę jakby jej nie było.Do niczego nie doszło między nimi,bo mój partner jest mi wierny,kocha i nie związałby się z kobietą,która wygląda jak jego matka.

zdradzona żona

~zdradzona żona -

zapytajcie zdradzonych żon co czują, a potem poczujcie to samo;[Na cudzym nieszczęściu swego szczęścia nie zbudujesz]

Reklama

Reklama