Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel: jakie daje korzyści?

Karta Dużej Rodziny daje sporo korzyści. Dzięki niej możemy taniej podróżować, zyskiwać zniżki w sklepach oraz korzystać z ulg na basenie, w muzeum czy w kinie. Teraz, dzięki aplikacji mObywatel, Karta Dużej Rodziny staje się jeszcze bardziej dostępna i wygodna w użyciu.

Z Karty Dużej Rodziny w mObywatel 2.0 mogą korzystać rodziny, które mają co najmniej trójkę dzieci
Z Karty Dużej Rodziny w mObywatel 2.0 mogą korzystać rodziny, które mają co najmniej trójkę dzieci123RF/PICSEL

Prezentacja partnera

Kto może korzystać z Karty Dużej Rodziny w mObywatel 2.0?

Już nie musimy nosić wszystkich dokumentów przy sobie. Karta Dużej Rodziny w mObywatelu, znana jako mKDR, to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające korzystanie z uprawnień za pośrednictwem smartfona. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy preferują cyfrowe rozwiązania. Aby móc jej używać, wystarczy być rodzicem przynajmniej trójki dzieci i posiadać ważny polski dowód osobisty lub dzieckiem z rodziny wielodzietnej (3+), które posiada mLegitymację szkolną. Warto wspomnieć, że osoby, które nie mają polskiego dowodu osobistego, wciąż mogą korzystać z fizycznej Karty Dużej Rodziny.

Zniżki i partnerzy, czyli korzyści z Kartą Dużej Rodziny

Rodzinom wielodzietnym przysługują zniżki na przejazdy kolejowe (rodzice lub małżonkowie rodziców mogą otrzymać 37 proc. zniżki na bilety jednorazowe oraz aż 49 proc. zniżki na bilety miesięczne). Taniej wyrobimy paszport - rodzice i ich małżonkowie zapłacą o połowę mniej, a dzieci mogą skorzystać z 75-procentowej zniżki. Z kolei do parków narodowych wejdziemy zupełnie za darmo.

Ale zniżki przysługują nie tylko w instytucjach państwowych, ale także w wielu sklepach: dla dzieci, odzieżowych, obuwniczych, księgarniach, hipermarketach, z elektroniką, jubilerskich, w ośrodkach wypoczynkowych, kinach, centrach rozrywki, na basenach i wielu innych miejscach.

Jak dodać Kartę Dużej Rodziny do mObywatela?

Niestety nie zawsze nosimy tę kartę przy sobie, przez co wiele tracimy - dosłownie - w końcu chodzi o pieniądze i czasami są to całkiem spore kwoty. Rozwiązaniem tego problemu jest mObywatel 2.0, aplikacja, którą mamy przy sobie cały czas, gdyż jest ona w naszym smartfonie.

Dodanie Karty Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel jest banalnie proste. Wystarczy pobrać lub zaktualizować aplikację mObywatel do najnowszej wersji (dostępna jest w sklepach App Store i Google Play). Następnie uruchomić aplikację. Na głównym ekranie ujrzymy opcję: "Dodaj dokument" lub "Dodaj swój pierwszy dokument", jeśli korzystamy z niej po raz pierwszy.

Z listy dostępnych dokumentów wybieramy "Kartę Dużej Rodziny". Należy zapoznać się z regulaminem usługi i zaakceptować go, a następnie kliknąć przycisk "Dalej". Jeśli korzystamy z mObywatela po raz pierwszy, musimy potwierdzić swoje dane za pomocą Profilu Zaufanego lub innej metody identyfikacji.

Następnie sprawdzamy, czy Karta Dużej Rodziny poprawnie wyświetla się w aplikacji. Teraz możemy zacząć z niej korzystać za pośrednictwem smartfona.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mObywatel?

Aplikacja mObywatel 2.0 całkowicie zmienia sposób, w jaki załatwiamy codzienne sprawy urzędowe i korzystamy z usług publicznych. W tym wirtualnym portfelu możemy przechowywać wiele przydatnych dokumentów, nie tylko Kartę Dużej Rodziny, ale przede wszystkim mDowód, pełnoprawny elektroniczny dokument tożsamości, który można wykorzystać w urzędach, na poczcie, w przychodniach, a także w bankach i firmach ubezpieczeniowych. Skorzystamy również z tymczasowego elektronicznego prawa jazdy (dla świeżo upieczonych kierowców, którzy czekają na wydanie fizycznego dokumentu) oraz z elektronicznych wersji różnych legitymacji, w tym szkolnej, studenckiej, emeryta-rencisty oraz uprawnień zawodowych.

Aplikacja umożliwia również korzystanie z wielu innych opcji, na przykład "Bezpieczny autobus" pozwala na sprawdzenie stanu technicznego autokaru przed podróżą, a "Naruszenia środowiskowe" umożliwiają zgłoszenie problemów związanych z ochroną środowiska. Warto również zaznaczyć, że przez mObywatel 2.0 wyślemy wniosek o dodatek gazowy (refundację podatku VAT za paliwo gazowe dla gospodarstw domowych).

Aplikacja mObywatel 2.0 realnie pomaga w załatwianiu codziennych sprawach i formalności, a także sprawia, że korzystanie z dokumentów staje się prostsze i wygodniejsze.

.

Prezentacja partnera

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas