Bez względu na rozmiar

Bez względu na wielkość należy odpowiednio o niego zadbać. Źle dobrana bielizna może zepsuć ci biust na zawsze.

Dobrze dobrany biustonosz to inwestycja na przyszłość
Dobrze dobrany biustonosz to inwestycja na przyszłośćThetaXstock

Jak zmienia się miseczka

Piersi są pozbawione mięśni - tworzy je tkanka tłuszczowa, łączna i gruczoły mleczne. Skóra jest w tym miejscu niezwykle delikatna, więc bardzo szybko widać na niej efekty zmian hormonalnych czy wahania wagi. Wraz ze zmianą masy ciała zmienia się także rozmiar miseczki biustonosza, o czym często zapominamy. Na zmianę wielkości biustu ma także wpływ ciąża, menopauza i zmiany hormonalne. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kupowanie biustonosza "na pamięć", a przecież wiele firm ma swoje własne tabele rozmiarowe i bez mierzenia nie kupisz odpowiedniego stanika.

Według badań specjalistów z University of Portsmouth, na które powołuje się "Dziennik", najgorzej traktujemy biust podczas ćwiczeń. Według uczonych w czasie ćwiczeń fizycznych piersi mogą się przesunąć nawet o 21 centymetrów. Poruszają się przy tym we wszystkich kierunkach i tylko odpowiednio dobrany sportowy stanik jest w stanie utrzymać w ryzach piersi. Tymczasem większość kobiet podczas ćwiczeń w ogóle rezygnuje z biustonosza wkładając obcisły krótki top, który w ich mniemaniu jest właśnie sportowym stanikiem.

Odpowiednio dobrany

Biust jest tą częścią ciała, która wzbudza w nas największe niezadowolenie - bo jest zbyt mały albo zbyt duży, niezbyt jędrny, zbyt opadający, itp. Mankamenty urody próbujemy zatuszować biustonoszem, niekoniecznie idealnie dobranym.

Najczęściej pojawiające się efekty źle dobranego biustonosza to: podnoszenie się bielizny do góry - obwód stanika jest zbyt duży; pomimo dobrego wyregulowania ramiączek biust opada - źle dobrane miseczki; uciekające dołem piersi - zbyt duży obwód i zbyt małe miseczki; odstające miseczki - zbyt duże miseczki.

Aby dobrać odpowiedni biustonosz należy zmierzyć obwód pod biustem i w biuście w najszerszym miejscu (nie ściskaj się!). Różnica obwodów daje rozmiar miseczki:

A - różnica 12 cm;
B - różnica 14 cm;
C - różnica 16 cm;
D - różnica 18 cm;
E - różnica 20 cm;
F - różnica 22 cm;
G - różnica 23 cm.

Na następnej stronie dowiesz się, jaki biustonosz powinnaś wybrać dla siebie.

Numer, który producenci podają obok rozmiaru miseczki to obwód pod biustem.

Żeby dobrać idealny biustonosz dla siebie pamiętaj, żeby nie sugerować się wyłącznie rozmiarami podanymi przez producenta i zawsze mierzyć bieliznę.

Piersi do przodu!

Spośród bogatej oferty producentów, wybierzesz coś dla siebie. Przed kupnem zastanów się, jakie zadania ma spełnić stanik.

push-up - to w ostatnich latach najpopularniejszy chyba model stanika - jego głównym zadaniem jest podnoszenie piersi dzięki specjalnym poduszkom lub silikonowym wkładkom; można w ten sposób optycznie powiększyć biust i wyeksponować go;

bardotka - usztywniany stanik bez ramiączek; podnosi biust do góry tak, że sprawia wrażenie większego; idealny do sukienek bez ramiączek w bardzo modnym tego lata stylu nawiązującym do mody lat 50.;

miękki - nieusztywniany, często bezszwowy wykonany z cienkiej tkaniny; nie podnosi biustu;

usztywniany na fiszbinach - najczęściej koronkowe staniki oparte na fiszbinie korygującej i podnoszącej biust;

sportowy - najczęściej wykonany z bawełny i włókien elastycznych; jego zadaniem jest podtrzymanie biustu w czasie ćwiczeń fizycznych;

Biust to dziś najbardziej wyeksponowana część kobiecego ciała bez względu na rozmiar. Odpowiednio dobrany biustonosz nie tylko podkreśli naturalne piękno tej części ciała, ale także pozwoli optycznie powiększyć piersi paniom z małym biustem. Kobiety o bujnych kształtach wiedzą, że dobry biustonosz to inwestycje nie tylko na dziś. Źle dobrany biustonosz powoduje dyskomfort, a jak dowodzą badania, może także doprowadzić do chorób. Warto więc poświęcić trochę czasu i pieniędzy na dobry stanik. To inwestycja na przyszłość.

Anna Piątkowska

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas