Reklama

Operacja plastyczna nosa

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy. Jego lokalizacja w centrum twarzy sprawia, że maskowanie i ukrywanie wszelkich zniekształceń jest tutaj zupełnie niemożliwe.

Zdjęcie

Wiele kobiet cierpi z powodu kształtu nosa / 
Wiele kobiet cierpi z powodu kształtu nosa
Nieestetyczny kształt nosa, w przypadku, gdy jest on zbyt duży, garbaty, czy zadarty staje się przyczyną kompleksów.

Bardzo często osobom obdarzonym przez naturę nietypowym wyglądem nosa towarzyszą niemiłe komentarze i żarty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg mający na celu poprawę wyglądu nosa.

Reklama

Do najczęstszych przyczyn operacji nosa obok zmiany wyglądu są również wrodzone lub pourazowe skrzywienia przegrody nosowej. Zbyt mocne skrzywienie przegrody nosowej wywołuje zaburzenia w oddychaniu, a związku z tym niedotlenienie, notoryczne zmęczenie, senność i częste infekcje. Operacja w tym przypadku przynosi ogromną ulgę i poprawia ogólny stan fizyczny pacjenta.

Najpowszechniejsze zniekształcenia kształtu nosa to odchylenie jego symetrii, skrzywienie przegrody nosowej, niekształtny i zbyt gruby koniec nosa, za wysoki grzbiet nosa czy zniekształcenie w kształcie siodła. Celem plastyki nosa jest poprawa jego szkieletu chrzęstnego i kostnego.

Oprócz samej operacji niezwykle ważne jest również samo przygotowanie do niej zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Niezwykle istotną kwestią jest pełne zrozumienia przez pacjenta wszelkich możliwości i ograniczeń, co do modelowania kształtu nosa. Idealny chirurg potrafi przybliżyć pacjentowi dokładny proces i konsekwencje związane z zabiegiem. Osoba decydująca się na tę operację musi być świadoma, że w niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu, po to by uzyskać w pełni satysfakcjonujący rezultat.

Sam zabieg trwa od 1 do 2 godzin. W zależności od potrzeb cięcia przeprowadza się jedynie w środku nosa lub dodaje się cięcie u podstawy słupka, czy skrzydeł nosa.

Po zabiegu nos jest niezwykle wrażliwy na wszelkie urazy dlatego też zakłada się sztywny opatrunek gipsowy lub metalowy, którego celem jest unieruchomienie nosa. Opatrunek ten zdejmowany jest zwykle po 10 dniach. W tym czasie nos jest jeszcze dosyć mocno opuchnięty. Pod oczami często są krwiaki okularowe ustępujące po trzech tygodniach.

Z reguły ostateczny kształt nosa uzyskuje się po upływie kilkunastu tygodni. W okresie pooperacyjnym należy ograniczyć aktywność fizyczną, chodzi tutaj głównie o unikanie gwałtownych ruchów, nie uprawianie przez ten czas sportu wymagającego znacznego wysiłku fizycznego, nie wolno korzystać również z sauny, czy solarium.

Po zabiegu mogą wystąpić sporadycznie pewne powikłania jak uporczywe krwawienie, krwotok, czy też zropienie nosa. Wybór odpowiedniego specjalisty minimalizuje jednak występowanie jakichkolwiek powikłań.

Poddając się tego typu zabiegowi warto skonsultować się z bezpłatnym doradcą medycznym IQ Medica.

Zadaj pytanie ekspertowi

Odwiedź też dział uroda

Artykuł pochodzi z kategorii: Uroda

Zobacz również

Reklama

Skomentuj artykuł: Operacja plastyczna nosa

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (124)

Dodaj komentarz
poa

~poa -

Mój nos mi zawsze przeszkadzał dlatego zdecydowałam się na wziecie pożyczki w open finance i jego zoperowanie. Mogłam zrobić to zdecydowanie wcześniej a nie tyle lat się meczyć i nie akceptować samej siebie.

youremeber

~youremeber -

miałam podobnie z powodu nosa miałam duże kompleksy i jakiś czase temu poddałam się operacji nosa u Dra Oscuha, teraz mam bardzo ładny i zgrabny nosek

tryharder

~tryharder -

ja się wybieram do doktora Osucha na konsultacje, jednak nos to jest coś co mi strasznie ciąży i przeszkadza w życiu mam straszne kompleksy z jego powodu

anow0885

Obojętny anow0885 -

Ja miałam za duży nos w proporcji do mojej małej twarzy. Operację przechodziłam w klinice w Warszawie link i żałuję tylko jednego że tak późno się na nią zdecydowałam

dorota

~dorota -

miałam robioną operację plastyczną nosa u link i decyzji zdecydowanie nie żałuję, pozbyłam się garbka na nosie, który zawsze był moim kompleksem, teraz lepiej się czuję w swojej skórze

Załączniki:
nikaa00

~nikaa00 -

Ano przewija, bo to jeden z chirurgów, który znany jest w całej Polsce. Zawsze bierze się pod uwagę Polanicę, jak się myśli o operacji nie tylko nosa, ale w ogóle z zakresu medycyny estetycznej.

Majka

~Majka -

Niestety nosa nie da się ukryć pod ubranie, mój orli zawsze przykuwa uwagę, teraz w openie kredyt wzięłam i idę na operację by zmniejszyć go. W końcu będę się dobrze czuła we własnej skórze.

maninka

~maninka -

Hmm, nazwisko Łątka przewija się dosyć często w sieci odnośnie operacji nosa. Są tutaj osoby, które miały u niego operacje 2-3 lata temu> jestem ciekawa jaki efekt jest po takim czasie.

Karolina

~Karolina -

Ja podobnie jak większość z Was męczyłam się ze zbyt dużym nosem. Normalnie jakbym miała pieczarkę na środku twarzy. Operacji bałam się strasznie, może też dlatego tak długo z nią zwlekałam, ale w końcu chęć pozbycia się kompleksu wygra la ze strachem. Umówiłam się na wizytę u doktora Łątkowskiego z Polanicy Zdrój. Trochę bólu po operacji było nie powiem.... ale warto za cenę większej pewności siebie.

Jadwiga

~Jadwiga -

a ja sobie zoperowalam nos ( dokonal tego doktor Ciesiński z Krakowa) i teraz jestem zupelnie "nowym " czlowiekiem. Ten garbaty nochal byuł źródłem nieziemskich kompleksów

Reklama

Reklama