Zabiegi w domu dla kobiet w każdym wieku

Oto nowe trendy w domowej pielęgnacji. Wypróbuj też debiutujące, innowacyjne kosmetyki dostosowane do potrzeb twojej skóry. Wspaniale odświeżysz i nawilżysz twarz oraz ujędrnisz ciało. Jesienią to jak kuracja upiększająca.

Do mycia ciała sprawdzi się żel lub mydło z dodatkiem substancji nawilżających
Do mycia ciała sprawdzi się żel lub mydło z dodatkiem substancji nawilżających123RF/PICSEL

Paniom przed trzydziestką polecamy nowy sposób oczyszczania skóry i ochronno-nawilżające preparaty. Twoja skóra jest mocna, ma odpowiednią ilość wody. Wystarczy, że każdego dnia ją oczyścisz, wklepiesz w twarz lekki krem, a w ciało balsam.

Nowy trend: demakijaż z wodą
Dermatolodzy zachęcają, byś każdy preparat do demakijażu spłukiwała letnią wodą. Dokładnie usunie ona resztki zmywacza i drobinek brudu pozostających na powierzchni naskórka. Do ciała używaj żelu lub mydła nawilżającego.

Odświeżanie twarzy

Piankę lub żel (dobrany do rodzaju cery) rozprowadzaj na zwilżonej wodą skórze, masuj chwilę okrężnymi ruchami i spłucz obficie letnią wodą. Możesz użyć przegotowanej lub mineralnej.

Jeśli wolisz mleczko albo śmietankę, zwilż nim płatek kosmetyczny i zmywaj najpierw oczy, potem twarz i szyję. Po czym dokładnie opłucz twarz wodą.

Oczyszczający prysznic

Do mycia ciała sprawdzi się żel lub mydło z dodatkiem substancji nawilżających (m.in. kremu, gliceryny, lanoliny, olejów roślinnych i miodu). Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje odżywcze z kremu czy balsamu, a wtedy prawidłowo może się odnawiać.

Nowa technika aplikowania kremu

Rozetrzyj odrobinę preparatu opuszkami palców we wgłębieniu dłoni i rozprowadź po wewnętrznej stronie palców. Potem wklepuj kolistymi ruchami w twarz, skuteczniej podziała.

Wzmocnienie skóry

Krem nawilżający wklepuj rano i wieczorem każdego dnia. A balsam do ciała po wieczornym myciu. Zwróć uwagę, by preparaty zawierały m.in.: kwas hialuronowy, glicerynę, masło shea, które uszczelniają warstwę rogową naskórka i go wzmacniają.

Miodowy hit

Dziki miód do mycia wspaniale oczyszcza ciało, zmiękcza skórę i pozostawia ją pachnącą. Dodaj go do ciepłej kąpieli (lub umyj nim ciało) i zanurz się w niej na 15 minut.

Masaż na ładny koloryt

Mycie twarzy połącz z masowaniem jej szczoteczką. Rób to kolistymi ruchami, lekko ją dociskając. Oczyścisz pory, złuszczysz martwy naskórek i poprawisz ukrwienie. Doskonalszą jej wersją jest szczoteczka elektryczna, która oczyszcza skórę w minutę jak profesjonalny zabieg w gabinecie. Stosuj ją z żelem do mycia twarzy.

Zabiegi dla 30-latki

Poznaj zabiegi, które są niczym recepta na twój młody wygląd. To ochronne nawilżanie skóry podczas demakijażu i oczyszczania ciała pod prysznicem.

Nowy trend: mycie z ochroną

Zabieg oczyszczania skóry powinien ją nawilżać. Wykonuje się go dokładnie, ale i delikatnie, by nie osłabić ochronnej warstwy lipidowej naskórka.

W efekcie skóra obroni się przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, np. kurzem, spalinami. Ponadto innowacyjny krem czy balsam z aktywnymi nowymi substancjami odżywczymi i nawilżającymi nie będzie działał podrażniająco. Właśnie po takie kosmetyki warto sięgnąć po 30. roku życia.

Do mycia ciała używaj żelu nawilżającego wzbogaconego gliceryną, kremowego mydła z dodatkiem olejku arganowego i gliceryny (substancje wiążą wodę i zapobiegają jej parowaniu).

Jeśli wolisz kąpiel, dodaj do niej 2-3 nakrętki olejku, który delikatnie natłuści ciało i leżenie w wannie jej nie zaszkodzi, a ciebie odpręży.

Kremowy demakijaż

To nasz hit

Masaż ujędrniający ciało

Po prysznicu raz w tygodniu wymasuj ciało aromaterapeutycznym olejkiem o ulubionym zapachu. Kosmetyk wygładza skórę, natłuszcza ją, poprawia jej elastyczność i sprężystość.

Kilka kropli olejku rozsmaruj na skórze i ruchami okrężnymi wcieraj je w ciało. Zacznij od stóp i przesuwaj się ku górze przez łydki, uda, pośladki, brzuch aż do ramion i dekoltu.

Kosmetyki dla pań po 40-stce

Nowy trend: zabiegi na sucho

Błyskawicznie wchłaniające się preparaty skutecznie pielęgnują skórę. Działanie kosmetyku nie zależy bowiem od jego tzw. ciężkiej i tłustej konsystencji, lecz tego, jakie substancje on zawiera.

Dlatego każda zapracowana kobieta doceni suche olejki do twarzy, które nie pozostawiają na jej powierzchni warstwy tłuszczu (wtedy cera się nieestetycznie świeci).

Sprawdzą się też one w roli balsamu, po którym od razu można się ubrać. A przy tym olejki pozostawiają skórę miękką, dobrze nawilżoną, sprężystą i superjędrną.

Suchy olejek niczym krem

Intensywnie odżywia i nawilża skórę, poprawia też jej elastyczność. Ponadto jest on bogaty w antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. Swoją moc suchy olejek zawdzięcza kompozycji roślinnych olejków, m.in.: makadamia, arganowego, ze słodkich migdałów, orzechów czy ogórecznika.

A w nich jest wszystko to, czego najbardziej potrzebuje skóra, np. nienasycone kwasy tłuszczowe, odżywcze witaminy A, B, C oraz fosfor, magnez, wapń.

Ogromną zaletą nowatorskiego preparatu jest to, że nie zawiera on uczulających parabenów, konserwantów i olejów mineralnych, a niektóre z suchych olejków są w 99-100 proc. naturalne (co potwierdzone jest certyfikatem Ecocert). Dzięki temu dobrze toleruje je wrażliwa skóra.

Bez rozpylania na twarz

Olejek jest niestety drogi, ale wystarcza na bardzo długo. Używasz tylko odrobinę. Te najnowsze są skuteczną kuracją nawilżającą skórę odwodnioną. Można go też aplikować pod krem dzienny jak silnie działające serum.

Jeden kosmetyk do wszystkiego

Wielofunkcyjnego i hipoalergicznego kosmetyku możesz używać nie tylko do twarzy
Wielofunkcyjnego i hipoalergicznego kosmetyku możesz używać nie tylko do twarzy123RF/PICSEL

Wielofunkcyjnego i hipoalergicznego kosmetyku możesz używać nie tylko do twarzy, ale i ciała, włosów (pod warunkiem, że ma na opakowaniu taki napis). Takim preparatem jest suchy olejek.

Spryskuj nim ciało po prysznicu lub kąpieli, a potem go wmasuj od dołu ciała do góry okrężnymi ruchami. Możesz go stosować do pielęgnacji wybranych partii ciała, gdy np. skóra dekoltu jest biustu jest zwiotczała.

Jeden preparat, mnóstwo korzyści

Rozpyl olejek na partie ciała, które są narażone na rozstępy (brzuch, piersi i uda). Przez 3 min okrężnymi ruchami go wmasuj. Uelastycznisz i wzmocnisz skórę.
Rozpyl olejek na dłonie po każdym myciu i delikatnie go wetrzyj. Podobnie stosuj go na pięty. Przywrócisz ich skórze gładkość i miękkość.

Wcieraj po kropli olejku raz dziennie w płytki paznokciowe i naskórek wokół nich
Wcieraj po kropli olejku raz dziennie w płytki paznokciowe i naskórek wokół nich123RF/PICSEL

Odżywka dla matowych paznokci

Wcieraj po kropli olejku raz dziennie w płytki paznokciowe i naskórek wokół nich. Dzięki temu zyskają ładny blask, a skórki przestaną się zadzierać.

Eliksir rozświetlający matową cerę

Odrobinę olejku nanieś na policzki po rozprowadzeniu podkładu, nie wcieraj go. Efekt – subtelny blask rozpromieni twarz.

Okład na wysuszone włosy

Możesz olejek stosować bezpośrednio na suche włosy tuż przed każdym czesaniem.

Ujędrniające serum

Mocniej działający preparat do ciała typu serum pomoże zwłaszcza wtedy, gdy skóra utraciła jędrność. Dwa razy dziennie okrężnymi ruchami wmasuj w ciało serum.

Zawiera ono nawilżający kwas hialuronowy, wygładzająco-odżywczy olej arganowy i ujędrniające złoto. Efekt widoczny już po tygodniu stosowania.

Maseczkowy hit

Tę superwygodną maseczkę w postaci wilgotnej tkaniny nakładasz na twarz na 5 min, by nawilżyć cerę. Tak działa kolagen morski, którym jest ona nasączona.

50+

Oto zabiegi, które wzmocnią twoją, zazwyczaj suchą skórę, przywrócą jej sprężystość i nawilżenie. W intensywnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej sprawdzą się masła i silniej działające kremy.

Nowy trend: wonna pielęgnacja

Przyjemne zapachy rozluźniają skórę, a wtedy lepiej wchłania ona odżywcze substancje z preparatu. Relaksująco działają na nią też aromaty, które ulatniają się podczas wklepywania kosmetyku. Dlatego wzbogacono nimi pielęgnacyjne masła.

Nacieranie pachnącym masłem

Kosmetyk choć ma bogatą kremową konsystencję, skóra natychmiast go wchłania. Na tym polega fenomen maseł. Ich aromat pobudza receptory w skórze, dzięki czemu przez pory odżywcze substancje wnikają w głąb.

W efekcie pomagają odtworzyć warstwę lipidową naskórka, która chroni skórę przed wysuszeniem. Ponadto masło odżywia ją i ujędrnia. Kosmetyk wcieraj kolistymi ruchami raz, dwa razy dziennie po prysznicu.

Kremowanie na cebulkę

Masła używaj do twarzy jako ochronnego kremu na dzień. Możesz go stosować pod odmładzający krem dzienny z fitohormonami, wit. C, E, A, peptydami czy komórkami macierzystymi.

Taka intensywna kuracja odmładzająca powinna trwać nieprzerwanie, zwłaszcza że skóra zaczyna tracić gęstość. Pod oczy stosuj specjalnie przeznaczone dla tak delikatnej skóry preparaty ujędrniające.

Wazelinowy hit

Czy może być coś lepszego do demakijażu oczu niż np. wazelina z wit. A, C i E. Skutecznie zmywa zanieczyszczenia i tusz. A jednocześnie nawilża i uelastycznia cienką skórę.

Wypróbuj masła do twarzy, ciała i włosów

Masło do ust nanoś kilka razy dziennie na ich wysuszony naskórek i skłonne do pękania kąciki ust. Na noc smaruj nieco grubiej, podziała jak regenerująca maseczka.

Ukojenie podrażnionej skóry

Zaczerwienienia, nadmiernie łuszczącą się skórę ukoi rozprowadzenie masła naturalnego, m.in. shea zwane też karite (np. So Bio). Ma ono właściwości łagodzące podrażnienia i lecznicze. Ukoi skórę skłonną do alergii.

Wygładzenie dłoni, łokci i kolan

Po myciu wcieraj w ich skórę masło do ciała, zmiękczysz ich naskórek. Silnie nawilżysz dłonie, jeśli posmarujesz je masłem i założysz bawełniane rękawiczki na całą noc.

Odżywka do szorstkich i niesfornych włosów

Wetrzyj masło do ciała w pasma (od końcówek do ich połowy) owiń w ręcznik. Okład stosuj na 2 godziny przed myciem głowy. Możesz też użyć specjalnego masła do włosów, np. Z awokado i masłem shea. Stosuje się je jak odżywkę po myciu włosów.

Masaż wzmacniający wiotką skórę

Masło lekko podgrzej w kąpieli wodnej. Nanoś je dłońmi na skórę i kolistymi ruchami energicznie wcieraj w ciało – od dołu w górę.

Upiększająca maseczka

Nawilżanie twarzy kremem lub masłem wspieraj maseczkami. Stosuj je 2-3 razy w tygodniu. Wybierz tzw. shakerową z salonu - ma postać proszku mieszanego z wodą w shakerze. Rozprowadź na twarzy i 15 min zmyj ją.

Zdaniem eksperta

Najwięcej dla kondycji swojej skóry możesz zrobić sama. Warto dbać o nią każdego dnia. Kosmetyki dobieraj do jej potrzeb i wraz z wiekiem je zmieniaj.

Szukaj takich, które zawierają m.in. witaminy, retinol, kwas hialuronowy, peptydy. I nie oczekuj efektu działania preparatu, np. kremu już następnego dnia. Dlatego tak ważna jest systematyczna pielęgnacja.

Sen najlepszym kosmetykiem

Skóra regeneruje się nocą, najbardziej między godzinami 23 – 3. Wtedy intensywniej oddycha, jest dobrze ukrwiona, wydala toksyny. Lepiej wchłania odżywcze substancje z kremu i docierają one w głębsze jej warstwy.

Organizm wydziela hormon wzrostu, który przyspiesza odnowę naskórka. Sen działa więc jak eliksir młodości, dlatego staraj się zasypiać o tej samej porze i spać co najmniej 7 godzin.

Renata Chrobak - kosmetyczka

Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas