× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Bolące sutki

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czy jest to powszechna przypadłość i zdarza się większej ilości kobiet? Czy jest to objaw zmian chorobowych i czy w związku z tym należy przedsięwziąć konkretne kroki?

Zdjęcie

/ 
Bóle piersi są przypadłością dość powszechną w świecie kobiet. Dotyka około 60 proc. pracujących przedstawicielek płci pięknej.

Środowiskiem piersi rządzą hormony produkowane w jajnikach. Zatem wiele kobiet odczuwa ból w piersiach - czy konkretniej: sutkach - podczas owulacji czy tuż przed okresem. Dzieje się tak z powodu płynów zbierających się w tkance piersiowej, powodującej puchnięcie piersi, a przez to ich bolesność.

Reklama

Czy można temu zaradzić?

Ubieranie na noc miękkiego biustonosza może złagodzić ból. Lekarze z krajów Europy zachodniej polecają też specjalną oliwkę o nazwie Evening Primrose Oil. Kuracja ta (smarowanie piersi) jest jednak długotrwała, pierwsze efekty odczuwane są po upływie ok. 12 tygodni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowie

Więcej na temat:Piersi

Zobacz również

  • Umami - smak, który zmniejsza głód

    Osoby, które po posiłku nie czują się najedzone, powinny włączyć do swojego menu więcej produktów, które pobudzają odczuwanie smaku umami. Zdaniem naukowców, jest to smak, który wpływa na poczucie... więcej

  • Oceń tekst

    Ocen: 2

Reklama

Skomentuj artykuł: Bolące sutki

Przejdź do forum »

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Reklama