Reklama

Domowe sposoby na opryszczkę. Składniki znajdziesz w kuchni!

Opryszczka, czyli skórny wykwit pojawiający się najczęściej w okolicy warg nie tylko nie wygląda estetycznie, ale daje także dość nieprzyjemne objawy - swędzi, boli i piecze. W aptece znajdziemy oczywiście mnóstwo leków na tę niezbyt komfortową przypadłość, ale warto pamiętać, że istnieją także domowe sposoby, by szybciej pozbyć się uporczywej opryszczki!

Opryszczka jest dość popularną przypadłością, wywoływaną przez wirus HSV1 i HSV2 z grupy Herpes simplex virus. Ludzie są jedynym źródłem zakażenia wirusem opryszczki i każda osoba, u której chociaż raz pojawiła się ta dolegliwość, jest jej nosicielem aż do końca życia! Opryszczka zazwyczaj pojawia się na ustach i utrzymuje się przez kilka dni. 

Opryszczkę leczy się najczęściej z pomocą ogólnie dostępnych maści, plasterków i żeli. Tutaj liczy się czas, bo im im szybciej zareagujemy, tym większa szansa, że łagodniej przejdziemy chorobę. W przypadku częstych nawrotów opryszczki, warto rozważyć jednak dłuższą terapię lekiem antywirusowym. Konwencjonalne metody leczenia to jednak nie wszystko! Istnieją bowiem proste, domowe sposoby, które pozwolą nam szybciej pozbyć się tej nieprzyjemnej choroby!

Zobacz również: Jak wyleczyć opryszczkę

Domowa pasta na opryszczkę. Wystarczą trzy składniki!

Jednym z najpopularniejszych sposobów na opryszczkę jest przykładanie do zmienionych chorobowo miejsc kawałków czosnku lub cebuli. Niektórzy dodatkowo przecierają opryszczkę miodem, ponieważ cebula lub czosnek mogą podrażnić delikatną skórę, a miód ma działanie uspokajające i nawilżające. Przepis na pastę na bazie tych produktów jest wyjątkowo prosty! 

Reklama

Ząbek czosnku należy rozdrobnić w moździerzu i dodać do niego trochę cebuli i łyżeczkę miodu. Tak przygotowaną, przeciwzapalną pastę należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca i lekko je nacierać. 

Zobacz również: Opryszczka wargowa. Wirusa masz na całe życie 

Proste sposoby na opryszczkę. Wystarczy cytryna i miód!

Podobne działanie ma także cytryna, znana ze swoich antyseptycznych właściwości. Do zmienionego chorobowo miejsca wystarczy przykładać kilka razy dziennie plasterek cytryny. Później warto nawilżyć takie miejsce miodem. 

W walce z opryszczką pomoże także melisa, znana ze swoich przeciwbakteryjnych i regeneracyjnych właściwości. By przetestować jej działanie, wystarczy przyłożyć do chorego miejsca okład z zaparzonej i ostudzonej melisy. Podobne działanie mają także inne zioła jak mięta czy szałwia, a w ostateczności nawet klasyczna czarna herbata, znana ze swoich przeciwwirusowych właściwości. 

***

Zobacz również:

Pij ją codziennie, a zobaczysz efekty. Klitoria ternateńska to hit! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opryszczka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy