Ostatnia przewodniczka, Mikki Brammer

Gabriela Kurcz

Opracowanie Gabriela Kurcz

Śmierć nie ma przed nią żadnych tajemnic, ale czy Clever zrozumie, co to znaczy żyć pełnią życia? Wnikliwa, mądra i pokrzepiająca powieść o przyjaźni, miłości i o tym, co najważniejsze. Mikki Brammer udowadnia, że nawet śmierć, uznawana powszechnie za temat tabu, może być powodem do celebracji życia. „Ostatnia przewodniczka” w księgarniach już 11 od października!

Ostatnia przewodniczka, Mikki Brammer
Ostatnia przewodniczka, Mikki BrammerINTERIA/materiały prasowe

Wciąż tu byłam, wciąż żyłam. Lecz czy to aby nie tylko zwykła egzystencja z przyzwyczajenia?”

Miała pięć lat, kiedy po raz pierwszy widziała, jak ktoś umiera. Od tamtego dnia Clover Brooks czuje silniejszą więź z umierającymi niż z żywymi. Dlatego po śmierci ukochanego dziadka, który odszedł samotnie, podczas gdy ona podróżowała po świecie, Clover zaczyna pracować w Nowym Jorku jako doula śmierci. Towarzyszy konającym w ich ostatnich chwilach. Robi wszystko, by oswojeni ze śmiercią, mogli w spokoju i bez żalu przejść na drugą stronę.

Clover, samotniczka i introwertyczka, spędza tyle czasu z umierającymi, że właściwie nie ma własnego życia. To się jednak stopniowo zmienia, gdy odkrywa historię miłosną swojej nowej klientki. Błądząc po nieznanych drogach miłości i nieoczekiwanej przyjaźni, Clover musi przeanalizować, czego tak naprawdę chce i czy ma wystarczająco dużo odwagi, żeby to zdobyć. Czy ma szansę na swój happy end?

Powieść, którą zachwyciła się amerykańska prasa (m.in. „The New York Times”, „Booklist”, „Kirkus Review”), przyniesie ukojenie w jesienne dni. Lektura obowiązkowa! Takiej wyjątkowej książki się nie zapomina.

Mikki Brammer to australijska dziennikarka mieszkająca w Nowym Jorku. Wiele podróżowała, co zaowocowało niezwykłą otwartością i mnogością doświadczeń.   Zaczynała od wywiadów dla australijskiego magazynu popkulturowego, np. z Willemem Dafoe i Jane Birkin. Przeniosła się do Paryża i pracowała jako autorka tekstów i fotografka, prowadziła stałą kolumnę „Moje życie w Paryżu” dla brytyjskiego magazynu „France Today”.

Pisze o architekturze, projektowaniu i sztuce m.in. dla AFAR, Architectural Digest, Details, Dwell, Lonely Planet, Luxe Interiors + Design, Metropolis, Surface, Well+Good. „Ostatnia przewodniczka” to jej pierwsza powieść.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas