​Domowe sposoby na rozjaśnienie cery. Jak się pozbyć zaczerwienień?

Zmęczona cera potrafi być kapryśna. Pojawiają się na niej wtedy niedoskonałości i zaczerwienienia. Można je jednak w prosty sposób zredukować, dzięki domowym sposobom na rozjaśnienie cery. Wystarczy wykorzystać podstawowe produkty z lodówki.

Domowe maseczki rozjaśniające przygotujemy z popularnych warzyw
Domowe maseczki rozjaśniające przygotujemy z popularnych warzyw123RF/PICSEL

Jak rozjaśnić cerę?: Sok z cytryny

Sok z cytryny znany jest ze swoich właściwości wybielających, dlatego często wykorzystywany jest ekstrakt z tego owocu w kosmetykach o działaniu rozjaśniającym. Świeżą cytrynę możemy wykorzystać, jako domowy sposób na rozjaśnienie cery. Nie tylko pomoże ona usunąć przebarwienia i zmniejszyć widoczność blizn, ale także pobudzi komórki skóry do intensywniejszej regeneracji.

Można wykorzystać sam sok z cytryny, którym przemywamy twarz - należy to robić ostrożnie i unikać okolic oczu. Inną formą maseczki z cytryny będą plasterki owocu położone na twarz na kilkanaście minut. Pomoże także regularnie przykładane ich punktowo w miejscach przebarwień.

Domową maseczką rozjaśniającą  będzie także wymieszany sok z cytryny z miodem. Należy pamiętać, że zabiegi z witaminą C trzeba wykonywać na noc lub w dni, gdy nie wychodzimy z domu. Witamina C nie przepada za wysoką temperaturą i promieniami słonecznymi, więc po świeżo wykonanym zabiegu nie należy wystawiać się na słońce. W innym wypadku efekt może być odwrotny, a zaczerwienienia twarzy zostaną wzmocnione.

Domowe sposoby na rozjaśnienie cery: Cebula

Cebula zawiera witaminę C i siarkę, dzięki czemu redukuje przebarwienia skóry. Nie bez powodu jednak płaczemy przy obieraniu cebuli. Ma ona także właściwości podrażniające, więc nie nadaje się dla każdego typu cery. Przed położeniem maseczki z cebuli na całą twarz należy sprawdzić reakcję na małym fragmencie skóry. Jeżeli poczujemy szczypanie, pieczenie lub mrowienie - powinniśmy od razu zmyć sok letnią wodą.

Maseczkę rozjaśniającą z cebuli robimy z jej soku. Nasączony nim wacik kosmetyczny należy przykładać do twarzy w miejscach, gdzie pojawiają się zaczerwienienia lub niedoskonałości. Można także wykorzystać świeżą, przeciętą na pół cebulę.

Jogurt łagodzi podrażnienia i odżywia skórę
Jogurt łagodzi podrażnienia i odżywia skórę123RF/PICSEL

Produkty mleczne najczęściej zawierają kwas mlekowy, który ma działanie regenerujące i pomaga usuwać martwe komórki skóry. Dzięki temu, przyspiesza wymianę naskórka oraz niweluje rozszerzone pory i plamy na twarzy. Dodatkowo, łagodzi podrażnienia. W celu rozjaśnienia przebarwień wystarczy wykorzystać mleko, kefir lub jogurt naturalny. Najlepiej wybierać bioprodukty, w składzie których nie ma konserwantów i innych składników chemicznych. 

Twarz przemywana mlekiem nabierze blasku i jednolitego kolorytu. Podobne działanie będzie miał jogurt czy kefir - wystarczy posmarować twarz na 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

Maseczka na rozjaśnienie cery: Pomidor

Pomidor jest bogatym źródłem witamin i antyoksydantów. Zawiera także dużą dawkę białka. Dzięki temu ma właściwości odżywcze, kojące i rozjaśniające. Pomaga także zredukować rozszerzone pory, zaskórniki oraz łagodzi stany zapalne. Można wykorzystać świeżo wyciśnięty sok z pomidora lub jego miąższ. W obu przypadkach substancję należy nałożyć na twarz na kilkanaście minut, a następnie zmyć letnią wodą. Skuteczne będzie także używanie plasterków pomidora w formie maseczki. Efekty widoczne będą po krótkim czasie. 

Leczenie przebarwień wymaga czasu.  Jak przyśpieszyć proces?
Leczenie przebarwień wymaga czasu. Jak przyśpieszyć proces?123RF/PICSEL
Jak pozbyć się zaskórników? Genialna maseczka!Interia DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas