Reklama

Zdrada: Wybaczyć czy nie?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Kiedyś nie przyszłoby ci to do głowy. Jak on mógł ci to zrobić? Dlaczego zdradził? Jesteś jednocześnie zszokowana, zła i jest ci strasznie przykro. Ufałaś mu. Pewnie, mimo złości, wciąż go kochasz. I co teraz?

Zdjęcie

Po zdradzie nic już nie jest takie proste... /© Panthermedia
Po zdradzie nic już nie jest takie proste...
/© Panthermedia
Pewnie nie raz zarzekałaś się, że ty nie wybaczyłabyś zdrady. Bardzo łatwo o takie deklaracje, kiedy sytuacja dotyczy kogoś innego. A co, jeśli nagle okazuje się, że zdradzoną jesteś ty? Mężczyzna, któremu ufałaś ponad wszystko, oszukał cię i upokorzył. I nic już nie jest takie proste. Choć jest w tobie dużo negatywnych uczuć, wciąż go kochasz.

Nie wyobrażasz sobie życia bez niego, a on błaga o wybaczenie. Czy dać mu szansę, czy odejść? Zastanawiasz się, czy związek można jeszcze uratować? W końcu tyle was łączy.

Reklama

Z drugiej jednak strony, on zrobił coś niewybaczalnego. Przed oczami wciąż masz obraz jego i tamtej kobiety. Myślisz o sobie, o dzieciach, o rodzinie. Każda decyzja, jaką podejmiesz, będzie wymagała wiele odwagi. Jeśli postanowisz wybaczyć, nie możesz do końca życia karać go za to, co zrobił, bo będzie to męczarnia także dla ciebie.

Jeśli zdecydujesz o rozstaniu, czeka cię ogromna życiowa rewolucja. Być może pierwszy raz od dawna będziesz sama. Czujesz się zagubiona. Zanim podejmiesz decyzję, dobrze się zastanów.

Tak - jeśli oboje będziecie umieli zamknąć drzwi za tym, co było i nie wracać do przeszłości

Zdradę można wybaczyć, ale nie da się o niej zapomnieć. Dlatego właśnie budowanie związku od nowa jest takie trudne. Jeśli chcesz dać mu szansę, będziesz musiała uporać się z bardzo różnymi uczuciami, np. z chęcią zemsty, z wypominaniem. To wymaga prawdziwej siły, ale jest możliwe. Wyjaśnijcie sprawę raz i już nigdy do niej nie wracajcie.

• Nie używaj zdrady jako argumentu podczas kłótni. To chyba najtrudniejsze zadanie, jakie masz przed sobą. Nie wolno ci pod żadnym pozorem wypominać mu tego, co się stało. Nawet jeśli będziesz na niego wściekła, ugryź się w język. On nie może zgadzać się na różne rzeczy czy ulegać ci dlatego, że ma poczucie winy za przeszłość. Nie może wciąż za to pokutować.

• Nigdy nie pytaj go o szczegóły. Choć pewnie nieraz będzie cię korciło, nie wracaj do tego, co się wydarzyło. Jeśli nie wiesz, kim była "ta kobieta", nie pytaj o to. Dla waszego wspólnego dobra nigdy do tego nie wracajcie. Wspominanie, nawet po latach, spowoduje, że rana zacznie krwawić na nowo.

Nawet jeśli twój ukochany milion razy zapewni cię, że jesteś najwspanialszą kobietą, jaką spotkał, ty i tak będziesz zastanawiać się, co ona takiego w sobie miała. Dlatego nie analizuj.

Najlepiej za każdym razem, jak znów o tym pomyślisz, powiedz sobie na głos: "To już przeszłość!!!" i za wszelką cenę staraj się tak myśleć. Musicie żyć tak, jakby to się nie wydarzyło.

• Nie szukaj odwetu, nie próbuj się mścić. Może ci się wydawać, że jeśli on poczuje to samo, co ty, będzie ci łatwiej. Będziecie kwita. Nic bardziej błędnego. Zdradzając go z zemsty, będziesz jedynie czuła niesmak do samej siebie. Jeśli chcesz naprawdę zbudować od nowa relacje między wami, musisz być ponad to.

Artykuł pochodzi z kategorii: Związki

Świat kobiety
Więcej na temat:zaufanie | zdrady | zdrada

Zobacz również

Reklama

Skomentuj artykuł: Zdrada: Wybaczyć czy nie?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (518)

Dodaj komentarz
K.

~K. -

Współczuję ludziom, którzy musieli podjąć taką decyzję w swoim życiu. Na ten ból nie ma lekarstwa, ani mądrej rady.

zdradzony

~zdradzony -

Ja tez zostalem zdradzony,bardzo to przezylem.wpadlem w wielka depresje oparlo sie nawet o szpital.Wybaczylem zonie lecz w ukryciu caly czas mysle o tym,tkwi we mnie i niszczy od srodka.Kocham zone choc od niej nie otrzymuje tyle uczucia.Nie wiem i nie potrafie sobie pomoc.Ktos kto tego nie przezyl moze tylko glupoty wypisywac.Nie ma recepty na bol po zdradzie,kiedy sie kocha i ma dzieci.

paulina

~paulina -

Zemsta musi być

refleksaja

~refleksaja -

ale błedy sie natychmiast eliminuje ze swojego życia a nie trwa w nich

men

~men -

Czy to dziala w druga strone?Zdradzila i upokorzyla mnie ukochana kobieta...Czy opisane postepowanie moze zastosowac mezczyzna?

hanka49

Dobry hanka49 -

a czy moj maz wie tez mnie jakos juz nie interesuje

normalny

~normalny -

a czy moja żona wie, to mnie jakoś nie obchodzi.

smutna

~smutna -

Mój mąż zdradził mnie z kobietą prowadzącą szkołę błyskawicznego czytania na Śląsku i Zagłębiu (Dąbrowie Górniczej). Jak widać zajmowała się nie tylko czytaniem błyskawicznym ale i błyskawicznym podrywem. Chciałabym, żeby jej mąż też wiedział co ona wyprawia. Nie byłam nigdy złośliwa, ale jej życzę tego co ona mi zrobiła. Romans rozwijał się w najlepsze wtedy, gdy ja przygotowywałam pogrzeb ojca. Życzę jej łez, smutku i samotności.

zdradziłam

~zdradziłam -

Zdradziłam. I potwornie się tego wstydzę. Ani sobie ani mojemu Ukochanemu nie umiem wytłumaczyć co mną wtedy kierowało. Jedynie wiem że więcej tego nie zrobię. Ale czy to coś da? Długo kłamałam na ten temat. On jednak mi wybaczył. Chce żeby się wszystko między nami ułożyło. Ogromnie mu za to jestem wdzięczna. Zgadzam się z tym że nie wszystkie takie sytuacje można potraktować równo. To ogromny cios dla obojga. Nie segregujcie z ten sposób że jeśli zdradził to będzie zdradzał/a dalej. To nie prawda. Nie w każdym przypadku. Każdy człowiek jest inny.

ważne pytanie

~ważne pytanie -

inaczej skok w bok) NAZYWA SIĘ ZDRADĄ ???

Reklama

Reklama