Patent na trądzik z babcinej kosmetyczki. Jak działa maseczka z drożdży?

Sposoby na trądzik nie muszą ograniczać się do drogeryjnych specyfików czy zabiegów w gabinecie kosmetologa. Do łask wracają naturalne sposoby dbania o cerę, które pozwalają w domowym zaciszu pozbyć się problematycznych wyprysków. Przekonaj się o skuteczności maseczki z drożdży na trądzik, która składa się z dwóch składników, nie uczula, ale przede wszystkim wysyła pryszczom pożegnalny komunikat.

Co na trądzik działa najlepiej? Wypróbuj tradycyjną metodę naszych babć
Co na trądzik działa najlepiej? Wypróbuj tradycyjną metodę naszych babć123RF/PICSEL

Trądzik nie tylko u nastolatków

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie w okresie dojrzewania, u wielu młodych osób objawiają się trądzikiem. Nie jest to jednak dermatologiczna przypadłość zarezerwowana wyłącznie dla nastolatków. Stany zapalne i nadmierna produkcja sebum bywa problemem również u osób, które dawno temu osiągnęły pełnoletność.

Nieprawidłowości układu hormonalnego i odpornościowego, predyspozycje genetyczne, błędy w pielęgnacji skóry i źle zbilansowana dieta to czynniki, które często doprowadzają do pojawienia się wyprysków w każdym wieku. Jak pozbyć się trądziku? Wypróbuj babciną metodę.

Dlaczego drożdże są dobre na trądzik?

Produkt ten wykorzystywany jest w kuchni, ale też w ogrodnictwie. Drożdże ze względu na bogaty skład są doceniane również w kosmetyce. Stanowią źródło witamin z grupy B, kwasów nukleinowych, siarki, chromu i selenu. Taki zestaw przeciwdziała stanom zapalnym, delikatnie wysusza wypryski i łagodzi podrażnienia. Stosowanie maseczki z drożdży zaleca się więc w przypadku cery trądzikowej, tłustej i mieszanej.

Jak zrobić maseczkę z drożdży na trądzik? Dwa składniki i gotowe!

Głównym składnikiem domowego sposobu na pryszcze są świeże drożdże piekarskie. Bez problemu znaleźć je można w sklepach spożywczych, a ich cena nie jest wygórowana. Kupić je można za mniej niż 2 złote. Ważne jest jednak, by były świeże - pod żadnym pozorem nie używaj przeterminowanych drożdży, które przypadkiem udało się znaleźć w kuchennych zakamarkach. Czas przejść do pielęgnacji.

Maseczka z drożdży na twarz - przygotowanie i stosowanie:

  • ¼ kostki drożdży (25 gramów) przełóż do miseczki i nieco rozdrobnij.
  • Wlej trzy łyżeczki mleka.
  • Wymieszaj dokładnie. Konsystencja nie musi być bardzo gęsta, ponieważ drożdże po nałożeniu na skórę szybko zasychają.
  • Postaraj się nałożyć maseczkę równomiernie na twarz ze szczególnym uwzględnieniem strefy T - czoła, nosa i brody.
  • Zmyj drożdżową maseczkę ciepłą wodą po 12-15 minutach. Stosuj dwa razy w tygodniu - dzięki regularności zauważysz najlepsze efekty.

Widzisz czarne kropki na nosie? Drożdże się z nimi rozprawią

Nie stosuj drastycznych metod walki z niedoskonałościami cery
Nie stosuj drastycznych metod walki z niedoskonałościami cery123RF/PICSEL

Maseczka z drożdży na twarz w łagodny sposób oczyszcza i dezynfekuje cerę. Po pewnym czasie zauważysz, że jest też przyjemnie wygładzona, a jej koloryt się poprawił. Co ważne, działanie drożdży na zaskórniki również jest skuteczne.

Wągry świadczą o zatkaniu porów, w których gromadzą się łój i resztki makijażu. Nawet zanieczyszczone środowisko może wpływać na ten stan rzeczy i kondycję naszej skóry. Dzięki drożdżom oczyszczanie będzie bardziej efektywne, a cera znów stanie się promienna i wolna od czarnych plamek.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas