Dziewczynki mogą wszystko - klocki LEGO nie tylko dla chłopców!

Jeszcze niedawno istniał wyraźny podział na zabawki dla chłopców i dla dziewczynek. Dzisiaj na szczęście te granice i stereotypy zacierają się, a najlepszym tego przykładem są klocki LEGO. Kiedyś były uważane za typowe chłopięce zajęcie, ale dzisiaj bawią się nimi również dziewczynki, ponieważ dziewczynki mogą wszystko! Jest to najlepszy prezent dla dziecka, ponieważ rozwija kreatywność i zdolności manualne. Jakie uniwersalne zestawy LEGO wybrać?

Stereotypy i podziały

Dzielenie zabawek ze względu na płeć jest wspieraniem szkodliwych stereotypów i przyczynia się do wzmacniania podziałów. W 2022 roku odchodzi się od dzielenia zabawek na te dla dziewczynek dla chłopców. Przykład przyszedł do nas z innych krajów Europy, a dokładniej ze Szwecji. Odchodzi się tam od płciowej segregacji zabawek, a klockami LEGO bawią się wszyscy. Jest to najczęściej kupowany prezent dla dziecka. Korzyści z uniwersalnych zabawek i szkodliwość podziału na zabawki dla chłopców i dla dziewczynek została poparta badaniami. Bawienie się to potężne narzędzie socjalizacji, a ograniczanie tego dzieciom do konkretnej płci, ogranicza ich możliwości rozwoju. Takie stereotypy przyczyniają się do podtrzymania nierówności w świecie dorosłych. Tak zwane "zabawki dla dziewczynek", czyli różowe lalki, kuchnie, minipralki czy zestawy artystyczne odbierają im możliwości zabawy w kierowcę, konstruktora czy majstra. Nadaje to fałszywą narrację, że nie mogą wykonywać pewnych rzeczy. Jest to nieprawda, ponieważ dziewczynki mogą wszystko! Dlatego wybierając prezent dla dziecka, najlepiej kupić taki, który nie sprzyja szkodliwym podziałom, na przykład zabawki LEGO. Nie ma tutaj rozdzielenia pomiędzy klockami LEGO dla dziewczynek dla chłopców.

Zabawki LEGO City

Jedną z propozycji są zestawy LEGO City, które zachwycają różnorodnością. Jest to wspaniały prezent dla dziecka, który na pewno sprawi dużo radości. Pociąg towarowy umożliwia załadowanie drewna, złota, kontenerów i innych produkt, a następnie podróż po torze. Kaskaderska arena pozwoli dzieciom wykonywać akrobacje i sztuczki minifigurkami. Mogłoby się wydawać, że zestaw ze stacją kosmiczną czy napadem na bank to typowe klocki LEGO dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Dziewczynki bawią się nimi równie chętnie. Dzięki zestawowi z posterunkiem policji mogą fotografować i łapać złodziejaszków, zamykać więźniów lub uciekać z celi. Remiza strażacka pozwoli im gasić pożary, planować akcje w centrum dowodzenia i ratować innych w potrzebie. Biorąc pod uwagę, jak różnorodne są klocki LEGO, będzie to wspaniała zabawa! Cała rodzina może bawić się zestawami City, gdzie każdy wcieli się w taką rolę, o jakiej zawsze marzył.

Zabawki LEGO Friends

Zestawy LEGO Friends sprawią, że dzieci pokochają zabawę laleczkami, zwierzętami i pojazdami oraz budowanie budynków. Jeszcze kilka lat temu wiele osób powiedziałoby, że kompozycje takie jak Wielki hotel w mieście Heartlake czy Autobus przyjaźni to klocki LEGO dla dziewczynek. Dzisiaj na szczęście odeszliśmy od tych stereotypów i każde dziecko może zarządzać Leśnym centrum jeździeckim czy Szkołą artystyczną Emmy. Każda występująca tam postać ma swoje zainteresowania - naukę, technikę, sztukę czy wycieczki. Będą one wspaniałymi przyjaciółmi dla pociech, których kreatywność sprawi, że przeżyją z nimi niezwykłe przygody. Kiedy ktoś mówi, że Hotel dla zwierzątek lub Park wodny to klocki LEGO nie dla chłopców, to bardzo się myliChętnie bawią się nimi wszystkie dzieci, bez względu na płeć. To pobudzające wyobraźnię zabawki, pełne inspirujących akcesoriów. Pozwalają one naszym pociechom wcielać się w różne role, co zaowocuje w dorosłym życiu. Dzięki temu chłopcy i dziewczynki wyzbywają się podziałów i stereotypów, tworząc bardziej przyjazne środowisko koleżeńskie.

Uniwersalność klocków LEGO

Wspaniałość, jaką niosą ze sobą zestawy LEGO, polega na tym, że nie występują tu podziały i stereotypy. Nie należy ograniczać dzieciom zabawy, dlatego LEGO nie dzieli zabawek na osobne klocki LEGO dla dziewczynek i dla chłopców. Nie ma nic niestosownego w tym, że chłopcy bawią się zestawami z centrum handlowym czy przyczepą na wystawę koni, a dziewczynki są policjantkami czy kaskaderkami. Muszą być oni pozostawieni w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami. Obdarowywanie córek, wnuczek i siostrzenic podarunkami, jakimi są zabawki dla dziewczynek, które ściśle podkreślają stereotypy płciowe, ograniczy ich rozwój i kreatywność. Najważniejszym kryterium wyboru prezentu powinny być zainteresowania naszej pociechy.

Zabawa klockami LEGO potrafi zająć pociechy na długie godziny. Jest to wspaniały prezent dla dziecka na urodziny lub Gwiazdkę. Dzięki odejściu od podziałów płciowych na zabawki dla chłopców i dziewczynek wszyscy mogą korzystać z frajdy, jaką dają klocki LEGO. Dzielenie ich ze względu na płeć jest krzywdzące, w szczególności dla dziewczynek, które jeszcze kilka lat temu były wyśmiewane za zabawę samochodzikami czy klockami. Dzisiaj na szczęście już tak nie jest, ponieważ dziewczynki mogą wszystko!


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy