Recepty online - sprawdź, gdzie dostaniesz e-receptę na antykoncepcję hormonalną i nie tylko

Artykuł sponsorowany

Recepty online cieszą się rosnącą popularnością. Szczególnie wśród osób, które regularnie przyjmują dane leki. Dotyczy to chorób przewlekłych oraz antykoncepcji hormonalnej. Recepta online jest wystawiana na podstawie informacji uzupełnionych w wywiadzie medycznym podczas zamawiania konsultacji medycznej.

Zdarzają się sytuacje, kiedy dostęp do specjalisty jest utrudniony. W takim przypadku z pomocą przychodzi serwis e-recepta.net
Zdarzają się sytuacje, kiedy dostęp do specjalisty jest utrudniony. W takim przypadku z pomocą przychodzi serwis e-recepta.net.

E recepta online - jak ją dostać?

Wystawianie recept jest możliwe tylko przez niewielką grupę osób. Uprawnionymi do wystawiania są lekarze, pielęgniarki oraz farmaceuci. Pielęgniarki i farmaceuci mogą wystawić receptę na lek, który już widnieje w IKP, natomiast lekarz może włączyć leczenie na podstawie wywiadu z pacjentem.

Zdarzają się sytuacje, kiedy dostęp do specjalisty jest utrudniony. Może to być spowodowane pominięciem wizyty, chorobą, która uniemożliwi spotkanie z lekarzem lub brakiem specjalisty w danym okresie. Może to powodować konieczność przerwania pobierania leków, których działanie w ten sposób znacznie się obniża lub wręcz jest niemożliwe do poprawnego naprawienia sytuacji.

Podobna sytuacja może mieć miejsce podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Jej przerwanie może spowodować znaczne negatywne skutki dla organizmu oraz zmniejszyć skuteczność antykoncepcji. W ten sposób kobieta jest narażona na skutki uboczne, jakie towarzyszą przerwaniu antykoncepcji.

Oczywiście, kontakt z lekarzem jest podstawą podczas dobierania oraz kontynuacji leczenia i każda zmiana powinna być z nim konsultowana. Lekarz najlepiej wie w jaki sposób należy dobrać leczenie oraz jakie leki mogą być ze sobą łączone. Jednak jeżeli pacjent przyjmuje leki na stałe, tak jak jest to w przypadku antykoncepcji hormonalnej, może zdarzyć się, że będzie konieczność uzyskania recepty w inny sposób niż poprzez stacjonarną wizytę u swojego lekarza specjalisty.

W takim przypadku z pomocą przychodzi serwis e-recepta.net. Jest to jeden z portali, na którym można dostać receptę na leki, które przyjmujesz od dłuższego czasu, a zapomniałeś zapisać się na wizytę u specjalisty. W prosty sposób możesz uzyskać e receptę na potrzebne leki. E-recepta online jest dostępna w zaledwie kilka minut i może być zrealizowana w każdej aptece.

Recepta online - sposób postępowania

Elektroniczna recepta jest bardzo prosta w pozyskaniu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową. Tam, w odpowiednim oknie wpisujesz dany lek, jaki jest potrzebny, na przykład tabletki antykoncepcyjne o konkretnej nazwie. Następnie uzupełniasz swój wywiad medyczny, który działa na zasadzie konsultacji online. To na jego podstawie lekarz zdecyduje, czy jest możliwe wystawienie e-recepty.

Po przejściu odpowiedniej weryfikacji oraz wykupieniu e-recepty, dostaniesz ją na wskazany e-mail. Będzie również dostępna na Twoim internetowym koncie pacjenta. Przepisane leki możesz wykupić od razu po otrzymaniu kodu recepty.

Internetowe konto pacjenta a recepta online

Na internetowym koncie pacjenta znajdują się podstawowe informacje dotyczące dolegliwości, przebytych chorób, wizyt lekarskich oraz wystawionych recept. Jest to pewnego rodzaju internetowy zapis pełnej historii choroby pacjenta. Ma to za zadanie ułatwić pracę pracownikom ochrony zdrowia, którzy będą włączali nowe leczenie. Jest to również znaczne ułatwienie dla samego pacjenta. Nie ma już potrzeby pamiętać o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ informacja o nich znajduje się w IKP.

Jak można zrealizować recepty online?

E-recepty realizujemy w taki sam sposób jak te papierowe, uzyskane podczas wizyty stacjonarnej. Wystarczy, że udasz się do apteki, w której zazwyczaj kupujesz leki. Przy okienku należy podać numer PESEL oraz kod e-recepty. Jeżeli posiadasz IKP, możesz również pokazać kod QR, który zostanie zeskanowany przez farmaceutę. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nie chcą podawać swoich wrażliwych danych w miejscu, gdzie przebywa wiele obcych osób. Recepta online jest honorowana we wszystkich placówkach dokładnie tak samo, jak recepta papierowa. Informacje o niej również znajdują się już na IKP, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego zapisywania kodu recepty lub zapamiętywania go.

Recepta online jest znacznym ułatwieniem dla osób, które z pewnych powodów nie mogą udać się do specjalisty lub umówić się ze swoim lekarzem na konsultacje telefoniczne lub online. Jeżeli zapomniałeś o wizycie lub Twój specjalista odwołał ją w ostatniej chwili, masz rozwiązanie awaryjne. Dzięki temu pacjent nie musi przerywać przyjmowania leków, co mogłoby się przyczynić do cofnięcia się pewnych efektów leczenia. Może również się zdarzyć, że zapomnisz umówić się do specjalisty na czas. W takim wypadku również można skorzystać z odpowiedniego serwisu, który umożliwi wystawienie recepty na konkretne leki.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas