Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Programowanie neurolingwistyczne jest psychologicznym podejściem do komunikacji i rozwoju osobistego, które skupia się na połączenia umysłu i języka i jak ono wpływa na nasze połączenie ciała i zachowania. Polega ono na wizualizacji określonych wzorców językowych, inicjowaniu pozytywnych zmian od wewnątrz. Programowanie neurolingwistyczne wpływa na poprawę pamięci i koncentracji. Przez lata wykorzystywano je do wykrywania kłamstw, utraty masy ciała oraz zmniejszenia stresu i niepokoju. Sposób ten może być skuteczny dla wielu osób. Oto do czego stosuje się programowanie neurolingwistyczne.

nlp
nlp© Photogenica

Wspomaga utratę wagi

programowanie neurolingwistyczne
© Photogenica

Objadanie się ma związek z tym co dzieje się w głowie, niż z dużym apetytem. Takie programowanie neurolingwistyczne może być pomocne w rozwiązaniu problemów z przejadaniem się. Poprzez modyfikację zachowania zmienia się podejście do ilości spożywanych pokarmów.

Pomaga w uczeniu

Nauka może być trudna, to może zniechęcać i czyniąc naukę jeszcze bardziej trudniejszą. Jedno z badań wykazało, że programowanie może być pomocne w poprawie poczucia własnej wartości u dzieci z dysleksją, pomagają zapewnić większe poczucie relaksu i niższy poziom lęku, tym samym poprawiając możliwości uczenia się.

Pomaga zmniejszyć lęk

metoda nlp
© Photogenica

Rozmowa i inne metody terapeutyczne są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z lękiem. Więc nic dziwnego, że programowanie neurolingwistyczne daje pozytywne rezultaty. Metoda ta świetnie sprawdza się w leczeniu klaustrofobii. Połączenie relaksu i wizualizacji jest największym powodem dla którego sposób ten pomaga ograniczyć niespokojne myśli i uczucia.

Pomaga pozbyć się złych nawyków

złe nawyki
© Photogenica

Jednym z najlepszych sposobów, aby pozbyć się złych nawyków jest zastąpienie do nowym dobrym. Programowanie jest właśnie z tych metod, które to umożliwia. Ponieważ programowanie neurolingwistyczne nie posiada efektów ubocznych, jest to doskonałe narzędzie, które każdy może znać i stosować do walki z nawykami.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas