​Podpowiadamy, jak skompletować jesienną garderobę, aby znalazły się w niej najmodniejsze ubrania

Skórzane płaszcze, frędzle i oversize - w takim modowym anturażu spędzimy jesień i zimę. Platforma Lyst zajmująca się wskazywaniem modowych trendów, zdradza, co ponadto będzie tzw. must have jesiennego sezonu.

Anna Wendzikowska jest fanką obszernych kardiganów
Anna Wendzikowska jest fanką obszernych kardiganów Michal WARGINEast News

Po pierwsze skórzany płaszcz. Z danych platformy wynika, że liczba wyszukiwań skórzanych okryć wierzchnich wzrosła o 31 proc. Można bazować na klasyce i zdecydować się na czarne, brązowe lub granatowe płaszcze, jednak najnowsze trendy sugerują wybieranie mniej stonowanych i oczywistych kolorów.

Kolejnym, dość charakterystycznym elementem będą frędzle. W tym miesiącu liczba wyszukiwań części garderoby z frędzlami wzrosła o 38 proc. Frędzle przy sukienkach, torbach i skórzanych kurtkach przełamią proste stylizacje.

Detalem, na który warto zwrócić uwagę jest też dekolt. Ten sezon mocno podkreśli jego znaczenie, szczególnie jeśli zdecydujemy się na kardigany. Aż o 47 proc. wzrosło też zainteresowanie bluzkami z kwadratowym dekoltem.

Niezmienne pozostanie zamiłowanie do komfortu i wygody, dlatego w sezonie jesienno-zimowym podczas zakupów warto kierować się określeniami "luźny" i "oversize". Szczególnie popularne będą luźne spodnie i nieco przeskalowane marynarki.

W nadchodzącym sezonie królować będą również torby w dużych rozmiarach - o 33 proc. wzrosło zainteresowanie nimi. Zatem przepastne torby, które są w stanie pomieści wszystko, czego potrzebujemy, a nawet więcej, to dobra inwestycja na ten sezon.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas