Oto najmodniejsze kierunki podróży tego lata. Tam chcemy jechać na wakacje

Dla jednych to wskazówka, gdzie należy się wybrać na urlop, dla innych podpowiedź, których miejsc trzeba unikać, bo będą tam tłumy. Ci, którzy tłumów się nie boją, śmiało mogą wybrać się do Porto, Korfu i do miejscowości położonych nad jeziorem Como. Z danych platformy Pinterest wynika bowiem, że w ostatnich miesiącach to właśnie te piękne europejskie zakątki zanotowały największy wzrost wyszukiwań i tego lata będą jednymi z najgorętszych kierunków turystycznych.

W Porto wiele budynków ma kolorowe fasady. Charakterystyczne są też zielone, drewniane drzwi
W Porto wiele budynków ma kolorowe fasady. Charakterystyczne są też zielone, drewniane drzwi123RF/PICSEL

Coraz większymi krokami zbliża się sezon urlopowy. W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji ludzie korzysta z mediów społecznościowych, które stały się swoistymi wyznacznikiem podróżniczych trendów. Aby dowiedzieć się, które miejsca mogą liczyć w tym roku na szczególne zainteresowanie turystów, platforma WeThrift sięgnęła po dane z Pinteresta. Przyglądając się statystykom platformy, a dokładnie temu, które lokalizacje w ostatnich kilku miesiącach odnotowały największy wzrost liczby wyszukiwań, powstało zestawienie 10 miejsc, które będą hitami tego lata.

Jakie kierunki znalazły się na podium?

Z danych, które opublikował serwis "Travel Daily News" wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się europejskie kierunki. W ostatnich miesiącach szczególnym powodzeniem cieszyło się Porto, które zanotowało wzrost wyszukiwań na poziomie aż 62 proc. Taki wynik pozwala prognozować, że miasto położone w północnej części Portugalii tego lata będzie wyjątkowo zatłoczone. Fani niespiesznych spacerów zabytkowymi uliczkami miasta, miłośnicy wina, pysznego jedzenia, amatorzy architektury bez wątpienia odnajdą w tym mieście spokój i wiele okazji do relaksu.

Korfu uznano za najbardziej relaksujące miasto na świecie
Korfu uznano za najbardziej relaksujące miasto na świeciePicsel123RF/PICSEL

Portugalskie miasto nieznacznie, bo zaledwie o jeden punkt procentowy, wyprzedziło Korfu. Ta grecka wyspa ma do zaoferowania o wiele więcej niż cieszące się wielką popularnością plaże. Na uwagę na pewno zasługuje stolica wyspy. Zachwyca ona piękną architekturą, która nieco odbiega od typowo greckiej zabudowy. Fani lokalnych przysmaków powinni odwiedzać lokale popularne nie wśród turystów, ale wśród mieszkańców, bo to w takich knajpach można odkryć prawdziwą grecką kuchnię i niezwykłą gościnność. Warto też odszukać mniej popularne plaże, których odkrycie zmusza do krótkiej, nieco męczącej wędrówki, jak chociażby plaża Porto Timoni. Na odjezdne warto spakować do walizki smak Korfu - czyli owoc kumkwatu. Na lokalnych straganach można spotkać marmolady i likiery robione z tego owocu. Sprzedawany jest również w formie kandyzowanej.

Oprócz samego miasta Como warto odwiedzić także m.in. Lecco, Menaggio oraz Varenne
Oprócz samego miasta Como warto odwiedzić także m.in. Lecco, Menaggio oraz Varenne123RF/PICSEL

W pierwszej trójce zestawienia jest też jezioro Como, które zanotowało 44 proc. wzrost zainteresowania na platformie Pinterest. Przy odrobinie szczęścia może spotkamy w jego okolicach George’a Clooneya, do którego należy historyczna willa leżąca nad tym jeziorem, które znajduje się w niewielkiej odległości - około 50 km - od Mediolanu. Jego wspaniała sceneria zachwycała wielu artystów: Gustave'a Flauberta, Gioacchino Rossiniego, Giuseppe Verdiego i Vincenzo Belliniego, który znalazł tu inspirację do napisania słynnej opery "Norma". Zatem w tym idyllicznym włoskim zakątku można nie tylko odpocząć, ale też poczuć natchnienie.

Jakie jeszcze kierunki będą cieszyć się zainteresowaniem?

Majorka ma wiele do zaoferowania turystom
Majorka ma wiele do zaoferowania turystom123RF/PICSEL

Tuż za podium z wynikiem znalazła się Majorka, która od dawna przyciąga fanów szalonych imprez. Okazji do zabawy z pewnością tu nie zabraknie, ale coś dla siebie znajdą też miłośnicy ciszy, przyrody, plażowania czy sportów wodnych. Warto udać się chociażby do Dei, jednej z najbardziej urokliwych wiosek na Majorce. Tam spokój odnajdywali artyści, znajdą go również turyści. Oczywiście okazji do relaksu nie zabraknie też na jednej z rozległych plaż hiszpańskiej wyspy.

Dalsze miejsca na liście 10 miejsc, które tego lata będą cieszyć się szczególną popularnością wśród turystów, zajęły kolejno Mykonos, Stambuł, Ibiza, Phuket, Nicea i Madryt.

***
Zobacz również:

Wakacje w Polsce mogą być jeszcze tańszeInteria.tv
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas