Reklama

Wszystko w twoich rękach. Pierwsza hybryda: krok po kroku

Zadbane dłonie świadczą o tym, że przywiązujemy wagę do szczegółów i troszczymy się o swój wygląd. Niestety w dzisiejszym, zabieganym świecie nie każdy ma czas na regularne wizyty u kosmetyczki. Praca, uczelnia, dzieci - na co dzień często bez reszty pochłaniają nas obowiązki. Wówczas warto zdecydować się na wykonywanie manicure hybrydowego w domu. To może być chwila odpoczynku i relaksu - dbając o siebie, wpływamy pozytywnie na swój nastrój, a potem przekazujemy dobrą energię dalej.

Artykuł z ekspozycją partnera

Zadbaj o dłonie: to twoja wizytówka

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze dłonie przekazują światu wiele cennych informacji. Profesjonalny wygląd wzbudza zaufanie i wzmacniania siłę przekazu. Stan naszych dłoni, a więc wygląd skóry i paznokci, wiele mówi o naszym charakterze i stylu życia. Jednak o ręce powinniśmy dbać nie tylko ze względu na sygnały, jakie wysyłamy dzięki nim otoczeniu.

Istnieje wiele sposobów na poprawę nastroju. Nie jest tajemnicą, że odpowiednio dobrany strój i staranny makijaż potrafią zdziałać cuda. Podobnie jest z manicure - on również ma wpływ na samopoczucie.

Reklama

Marka Semilac w kampanii "Moc w naszych rękach" zwraca uwagę na to, że wyrażać siebie możemy na różne sposoby. Gdy czujemy się atrakcyjne, jesteśmy skłonni przypisać sobie więcej pozytywnych cech - jesteśmy bardziej kreatywni i otwarci. Więcej dobra widzimy także w drugim człowieku, chętnej pomagamy. Czasami drobna zmiana może nas zainspirować i zwiększyć naszą motywację do działania.

Przepis na dobre samopoczucie. Tego potrzebujesz, by zrobić paznokcie hybrydowe w domu

Wiele osób myśli, że aby cieszyć się zadbanym manicure musimy regularnie odwiedzać salony kosmetyczne. Tymczasem, obecnie profesjonale produkty do stylizacji paznokci dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online. Dzięki temu możemy zapomnieć o wycieczkach do kosmetyczki i ufundować sobie domowe spa, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe samemu?

To pytanie w ostatnim czasie zyskuje popularność w internetowych wyszukiwarkach. Przepis na idealny manicure, który będzie utrzymywał się nawet powyżej trzech tygodni, jest bardzo prosty. Od czego zacząć?

To właśnie one zapewniają trwałość i sprawiają, że paznokcie wyglądają elegancko. Lista niezbędnych produktów, wbrew temu, co może się wydawać, nie jest długa. Niektóre marki oferują gotowe zestawy, które ułatwiają kompletowanie sprzętu początkującym. Takie rozwiązanie proponuje Semilac.              

Wszystko, czego potrzebujemy, aby wykonać stylizację hybrydową to:

 • bloczek polerski,
 • pusher,
 • pilnik,
 • waciki bezpyłowe,
 • cleaner,
 • baza,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • lakier hybrydowy TOP,
 • lampa UV/LED.

Kiedy zgromadzimy już niezbędne akcesoria, możemy przystąpić do działania. Aby praca szła przyjemniej, warto w tle włączyć ulubiony serial lub spokojną muzykę. Manicure to nie tylko zabieg pielęgnacyjny, ale również relaksujący. Komfort jest więc bardzo ważny.

Manicure hybrydowy krok po kroku, czyli droga po lepszą samoocenę

 1. Pierwszym krokiem podczas tworzenia manicure hybrydowego jest wyrównanie paznokci i pozbycie się nieestetycznych skórek. W tym celu należy użyć nożyczek lub cążek, pilnika oraz pushera, dzięki któremu z łatwością odsuniemy skórki.
 2. Następnie powinniśmy zmatowić płytki paznokci, a więc użyć bloczka polerskiego. Na tym etapie niezwykle ważna jest delikatność. Wystarczy, że subtelnie przetrzemy wierzchnią warstwę paznokcia - mocne naciskanie nie jest wskazane. 
 3. Po opiłowaniu i zmatowaniu paznokci na dłoniach możne osadzić się pył, który w trakcie dalszych etapów będzie utrudniał pracę. Aby go usunąć, należy skorzystać z cleanera. Wystarczy, że przetrzemy paznokcie nasączonym w produkcie wacikiem bezpyłowym i możemy ruszać dalej.
 4. Po tak zwanym odtłuszczeniu paznokci cleanerem możemy zabrać się za malowanie. Na początku każdy paznokieć pokrywamy bazą. Preparat nakładamy równomiernie i dokładnie, w  celu utrwalenia produktu musimy włożyć rękę pod lampę UV na około 10 sekund. Pamiętajmy o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.
 5. Gdy nałożymy bazę, czas na kolor. Dla uzyskania pełnego efektu dobrze jest nałożyć na paznokcie dwie warstwy produktu - oczywiście każdorazowo powinniśmy utwardzić lakier, używając lampy UV Aby uzyskać właściwy rezultat należy sprawdzić na opakowaniu wytyczne utwardzania i mieć na uwadze, że czas zależy od mocy lampy.
 6. Ostatnim krokiem podczas wykonywania manicure hybrydowego w domu jest zabezpieczenie paznokci lakierem hybrydowym TOP. Po minucie w lampie UV paznokcie są już całkowicie suche i gotowe. To naprawdę nie jest trudne! Jeśli top zostawia lepką warstwę dyspersyjną, trzeba na koniec przetrzeć paznokcie cleanerem.

Po wykonaniu stylizacji paznokci na dłonie warto nałożyć jeszcze krem o ulubionym zapachu oraz oliwkę na skórki. Przed wyjściem z domu nie zapomnij uzupełnić look’u ulubioną biżuterią, która przyciągnie wzrok do świeżo wykonanego manicure!         

Artykuł z ekspozycją partnera 

Advertisement
.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy